Květen 2008

Mayday - 34. díl

30. května 2008 v 13:59 | Sii |  Mayday
Třicátá čtvrtá část mého příběhu
Vím, že na JORV!K CUP steepelchase nebude, ale je to výborná příprava. Proto jsem další den - docela po ránu - vyrazila na trať. Musíme se to naučit a musíme si dobře zapamatovat směr, protože to je u nás vždy největší kámen úrazu.
Měla jsem sebou mobil, proto jsem si to mohla sama stopnout. Teď Mayday! Pobídla jsem jí, když jsem zapnula stopky. První překážka byla skočit z takové malé skalky a pak objet strom vedle ní. Zvládli jsme jí obě - jak já i Mayday - perfekntě.
Další překážka byla objet zleva strom a pak zprava keř. Výborně Mayday! Pochválila jsem jí v duchu, když jsme zvládly i další dvě překážky. Moc ti to jde! Uznala jsem radostně. Je to sice těžké a složíté, hodně nás to naučí, ale k tomu mě to baví! Zařehtala Mayday.
Lauro! Pojeď ke mě! Slyšela jsem volat od stájí pana Hermana, akorát, když jsem steepelchase dokončila. Lauro, pomalu začínáme připravovat už dnes JORV!K CUP, zítra ho budeme připravovat celý den. Ale kvůli tomu tu nejsi. Potřeboval bych najít největší překážku co tu máme, ale já nevím kde je, teď jí hledat nemůžu, mám moc práce. Potřeboval bych, abys jí našla. Asi bude někde u Lindy, zajeď se tam podívat. Poprosil mě pan Herman a já samozřejmě šla.
Tak jsem vyazila k ostrůvku s parkurem. Tak co, Mayday, těšíš se na JORV!K CUP? Já jsem se tě ani nezeptala, je přece pozítří! Ťukla jsem se do hlavy. Jo a jak! A nezapomeň, zítra nebudeme moct trénovat, budeme pomáhat s přípravami! Upozornila mě Mayday. Když jsme dojely na ostrůvek, Linda tam nebyla, protože nejspíš trénovala jinou disciplínu.
Ááá, hele, koukni Mayday, tady je ta překážka! Ukázala jsem na ní a při tom jsem sesedla. Jo, jo, to je ona! Usoudila jsem, když jsem zjistila, že má tu pravou výšku. Musím říct panu Hermanovi, Tomovi a Filipovi, aby si jí odnesli. Pohladila jsem Mayday po nose a ona jen jemně frkla.
Vaše Laura

Opakuji

28. května 2008 v 20:19 | Sii
OPAKUJI!
  • komix Koňské srdce bude až skončí komix Mayday, čili asi za týden
  • e-maily, mi zasílejte se svou (vaší) e-mailovou adresu
  • ICQ dávám jen holkám, které znám
Děkuji za pochopení
PS: Už mám nový mobil (JUPÍÍÍÍÍÍÍ)
SII

Mayday - 33. díl

28. května 2008 v 20:16 | Sii |  Mayday
Třicátá třetí část mého příběhu
Po natrénování všeho co jsem potřebovala, jsem zamířila znovu do stájí. Poslední dobou jsem neměla ani moc co dělat, nudila jsem se a mohla jsem jen trénovat. Naštěstí jsou za dva dny závody a konec prázdnin, takže to si fakt užiju.
Zastavila jsem se u Áňi a Tomáše a na chvíli jsem se zakecala. Ahoj! Tak co, jak se máte? Zeptala jsem se jich vesele. Právě jsme se vrátili z vyjžďky. Taky už se nemůžeš dočkat závodů? Zeptal jsem mě Tomáš. Jasně, teď už skoro nemám co dělat. Usmála jsem se na ně.
Ahojky Lauro! Mám pro tebe překvápko! Za stájema jsem rozvrhnul takovou malou seepelchase a potřeboval bych, aby jsi jí vyzkoušela, potom by ji mohli používat všichni. Poprosil mě pan Herman. Ale jistě! Zasmála jsem se a jela za Hermanem.
Vím, že to jako steepelchase nevypadá, ale zdání klame. Náhodou je to velmi složitá a těžká steepelchase. Budeš objíždět různé stromy, nebo keře, ale nesmíš se splést v pořadí. Řekl pan Herman a ukázal mi trať.
Vyrazila jsem na povel pana Hemana. Nejdřív byly překážky vcelku lehké, protože byly daleko od sebe, ale pak přišly na řadu překážky blíž u sebe a ty se prováděly už hůř. Sakra, to je pěkně těžké! Zafrkala Mayday a trochu zrychlila.
Áááááááá!!! Do prčic!!! Zasakrovala jsem, když jsem nevytočila zatáčku. Kdyby se Mayday prudce zevzepjala, skončily by jsme nalepení na stromě. Hahahahahaha!!! Smál se pan Herman. Tuhle steepelchase si zkoušej častěji! Ale jela jsi pěkně! Pochválil mě se smíchem.
Vaše Laura

Mayday - 32. díl

27. května 2008 v 20:17 | Sii |  Mayday
Třicátá druhá část mého příběhu
Další den ráno jsem si vyjela na vyjížďku kolem moře. Stejně by mě zajímalo, jestli tady někdy prší. Ale pan Herman říkal, že na jaře fouká vítr, v létě jen svítí většinou slunce, na podzim prší a v zimě hodně sněží. A tak je to tu prý vždy.
Mayday, měli by jsme si ještě vyzkoušet to cross country, že? Nabídla jsem jí. Em, to je dobrý nápad, nejsem si v tom ještě moc jistá. Zafrkala na souhlas Mayday. Proto jsem to otočila směrem k Alex do Hillcrestského lesa.
Trochu jsem se zarazila, když jsem přijela na místo. Byla tam nějaká jiná holka, s jiným koněm, Alex i Tin-Can ti tam. Emm, ty jseš kdo? Zeptala jsem se jí. Jé promiň já jsem Aloisia Kendelbacher (čti Alojzija Kendlbacher), jsem z Rakousa. Přijela jsem na ten JORV!K CUP. Odpověděla mi.
My jsme si s Alex docela podobné, jsme příbuzné. Když jsem se od ní dozvěděla, že tady pořádají závody, ihned jsem se přihlásila. Ujasnila mi. Aha, už to chápu! Usmála jsem se na ní. Já si jdu skusit cross country, stopneš mi to? Poprosila jsem jí.
Jasně! Přitakala. Rozjela jsem se co nejlépe, abych se neztrapnila a trochu se předvedla. První překážku jsem zvládla výtečně, další taky, pak ještě asi dalších pět jsem zvládla perfekně. Výborně Mayday! Chválila jsem jí tiše.
Jseš opravdu dobrá! Volala na mě Aloisia. Máš super čas, ale jště přidej! Popoháněla mě. Celé jsem to zajela suprově a měla jsem z toho i dobrý pocit. Dneska se nám to Mayday povedlo, ale měli bychom se vrátit do stájí. Usoudila jsem a odjeli jsme.
Vaše Laura

Mayday - 31. díl

26. května 2008 v 19:15 | Sii |  Mayday
Třicátá první část mého příběhu
Další den ráno jsem šla pořádně zatrénovat do velké jízdárny. Těšila jsem se na závody, ale hlavně jsem se hrozně bála. Po tom, co se stalo na těch kontrolních závodech, jsem měla docela strach. Tak jedeme, jedeme! Popohnala jsem tiše Mayday.
Tak co, měli by jsme ještě vypilovat tu drezůru! Zafrkala Mayday. Tak jsme se do toho daly. Hmm, musíš trochu jeměji tahat za otěže, já se samozřejmě snažím tvé chyby vyladit, ale kdyby jsi měla jiného koně, určitě by jsi přetočila zatáčku!!! Zaržála Mayday.
Lauro! Pojeď sem, máš tu návštěvu! Volal na mě pan Herman od stájí. Sakra, kdo mě zase otravuje, chci si taky někdy pořádně zatrénovat! Vzdychla jsem otráveně. To je pravda, mě to vadí taky!!! Zařehtala Mayday a zamířila k východu z jízdárny.
Pájo?! Co ty tady?! Zamrkala jsem udiveně. Já jsem myslela, že nikdy nevytáhneš paty z Hillcrestu a ty jseš tady?! Zasmála jsem se. Tak to ses šeredně mýlila! Usmála se na mě. Ale já jsem za tebou přišla s novinkou! Mrkla na mě. Tak povídj! Vybídla jsem jí.
Povídala jsem si nedávno s Monikou z Hillcrestu a dozvěděla jsem se, že JORV!K CUP ještě takovou úspěšnost neměl, jako v tomto roce. Přihlásilo se spousta výtečných jezdců z Jorviku, ale i z jiných zemí. Budeš mít opravdu velkou konkurenci. Pokrčila rameny Pája.
Ajajaj! Zašklebila jsem se. To budeme určitě poslední. Řekla jsem suše. To nemáme skoro žádnou šanci, co? Zeptala jsem se Páji. No, pan Herman do vás vkládá velkou šanci. Jak jsem usoudila, ještě takhle nikomu zatím nedůvěřoval. Ale co já vím. Podívala se Pája do země. Do nás???!!!
Vaše Laura

Mam zpomalenej počítač

23. května 2008 v 20:07 | Sii
Omlouvám se, ale právě se mi začal megátně sekat počítač, aby se mi vložil obrázek, čekám pět minut, to fakt nemá cenu. Pardon....
Sii

Tááák...

23. května 2008 v 19:44
Ahoj,
Komix Mayday bude každý den kromě čtvrtka (to mám výtvarku večer)
Bude zveřejňován někdy odpoledne kolem 18. - 19. - 20. hodiny
Zítra mám Chodov Cup (zase závody) takže komix nebude a v neděli jdu už podruhý do aquáče do Čestlic takže asi taky komix nebude
Dík za pochopení
SII

Pozor!

21. května 2008 v 19:29 | Sii

POZOR!

Pokud ode mně něco chcete a píšete mi to do zprávy autorovi, nebo rovnou na e-mail, musíte se mi tam PODEPSAT a napsat SVŮJ E-MAIL abych věděla, komu mám odpověď zaslat.
SII

Mayday - 30. díl

21. května 2008 v 19:21 | Sii |  Mayday
Třicátá část mého příběhu
Po tréninku drezůry jsem si to namířila do našich stájí. Byla jsem dobře naladěná, sluníčko svítilo (ostatně jako vždy ) a já jsem se proháněla na mém miláááášššškovi! Já mám dneska tak dobrou náladu! Zasnila jsem se. To já taky! Zařehtala Mayday.
Jé, ahoj Lauro! Tak už umíš drezůru? Přivítal mě. Jo, umím a je to super! Přitakala jsem. Lauro, protože jsi opravdu už dobrá jezdkyně, něco tady pro tebe mám. Pousmál se tajemě pan Herman. To je zbrusu nové sako z logem naší stáje. Podal mi ho. Já jsem jsen vykulila oči.
ihned jsem šla do stájové šatny a převlékla jsem se. Sako bylo heboučké, měkké a příjemné. A k tomu bylo krásné a elegantní. Tak se mi v něm předveď! Popohnal mě pan Herman do malé jízdárny, já jsem pobídnula Mayday směrem tam.
Můžeš mi například ukázat tu drezůru! navrhla Herman a já souhlasila. Šly jsme s Mayday po vyježděné destičce a ani milimetr jsme nepřešláply. Výborně, Lauro, jen tak dál, opravdu jsi skvělá! Chválil mě pan Herman.
Musíš se pořádně připravit na ty závody, jsou moc důležité, ale ty tam musíš s Mayday ukázat, jak jste výtečné! Tajže jen neusni na vavřínech! Varoval mě Herman. Já jsem se rozjela trochu rychleji a párkrát jsem vyskočila. Soustředila jsem se, jako bych už byla na závodech.
Nakonec jsem se ještě projela v jízdárně dokola a zastavila jsem. Teda Lauro, dneska si ve skvělé formě! Zařehtala Mayday. Neboj, ty taky! Poplácala jsem jí po krku. Dnes jsme předvedli opravdu dobrý výkon a teď už to jen zopakovat na závodech! Přikývla jsem zamyšleně.
Vaše Laura

Poděkování

21. května 2008 v 17:55 | Sii
Hrozně moc děkuju věrným návštěvníkům mého blogu, jsem opravdu ráda, že sem chodíe a jsem za to moc vděčná. Ani jsem netušila, že bude tolik lidí, komu se bude tento blog líbit. Ale opravdu vám patří ode mě velký dík!
SII
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.