Červenec 2008

Živý sen

29. července 2008 v 18:04 | Sii
Už od malička jsem milovala koně. Je mi sice jen 11, o koních naprosto nic nevím, ale vždy jsem se chtěla stát profesionální jezdkyní. Přemýšlela jsem a usrkla jsem čaj. ,,Notak, Merry, pojď už spát!" Pobídla mě mamka. Proto jsem se sebrala a šla jsem do pokoje. Ze všeho nejvíc jsem milovala šedé koně, já nevím, jak se té barvě říká, ale jsou úžasní. Lehla jsem si do postele. Dlouho do noci jsem se převalovala, až jsem nakonec usnula. Najednou jsem sebou trhla a zamrkala jsem. Probudil mě nějaký divný zvuk, něco jako dusot kopyt, ale nechala jsem to plavat. Bylo něco kolem půl jedné. Měla jsem hroznou žízeň, tak jsem se šla napít do kuchyně. Jen tak letmo jsem se podívala z okna a tam stál kůň! Hrozně jsem se polekala, sice bydlíme na farmě, ale žádné koně nemáme! Přišla jsem blíž a podívala jsem se ostřeji. Věděla jsem, že to není správné, ale oblékla jsem si bundu a boty, popadla jsem starou uzdečku, z té doby, co jsme ještě měli koně a vyběhla jsem ven. Táta mě kdysi učil nauzdit koně. Vytrhla jsem šťavnatý trs trávy a lákala jsem přenádherného šedého koně k sobě. Natáhl ke mě krk a schroupnul trávu, kterou jsem mu podala. Při tom jsem mu opatrně navlékla uzdečku. Vyskočila jsem na něj a on byl poměrně klidný. Pobídla jsem ho tak jak mě učila táta. Kdysi jsem jezdila, ale opravdu jen malinko. Rozcválala jsem ho a projížděla jsem se na našem pozemku. Protože táta naší bránu zamyká, musela jsem přeskočit plot, abych se dostala do přírody. Opatrně jsem se rozcválala a před plotem jsem koně pobídla. On lehce skočil, ale já jsem nějak neudržela rovnováhu, trochu jsem se z něho sesunula, pak jsem se udeřila hlavou o plot a tvrdě jsem dopadla na zem. Najednou jsem sebou trhla a zamrkala jsem. ,,Tak tohle se mi všechno jenom zdálo?" Zamumlala jsem rozespale. Vstala jsem z postele a najednou jsem něco zaslechla. Něco jako... Dusot koňských kopyt...
BY Sii

Aktuálně - jak dál ???

29. července 2008 v 14:30 | SII
Tak, jak dál? Plánuju toho celkem dost. Ale nebudu řečnit, pustíme se do toho. Pěkně popořadě. Zítra má monkey narozeniny, bude jí 11, takže jdu na její oslavu. Zítra sem tedy asi nic nepřibyde, ale ještě nevím. Ve čtvrtek odjíždím ke kámošce Viky na chatu, prozměnu znovu s monkey. Tam budeme až do sobotu a pak jedu s mámou a s její kámoškou na vodu. To sem nic už nepřibyde (asi). Po prázdninách plánuju málo věcí, ale budou to velké věci. Nový design (nesmutněte, tenhle tu bude ještě měsíc) a nový komix ze Zimních jezdců. Taky jsem přemýšlela o komixu Starshine, ale ještě nevím, když teď frčí Starstable, ale zase je v tý hře hodně možností. Prostě se nechte překvapit. Zatím pa, zítra sem možná něco přihodím. Zatím,
SII

Začátek - Zimní jezdci

28. července 2008 v 18:20 | SII
Zima.
Líně padající sněhové vločky halí krajinu do bělostného závoje, skrývají nahotu stromů, které přišly o své listoví, a propůjčují světu zdání čistoty a klidu.
Všechno ztichlo.
Ptáci už dávno odletěli do teplých krajin a většina zvířat - ať už velkých nebo droboučkých - se pečlivě skryla před chladem a uložila se k zimnímu spánku. Lidi od koní však zima neodradila od jejich radostí a povinností. Stále je potřeba čistit boxy, koně pořád potřebují krmení a vodu a na stezkách, v jízdárnách a halách člověk narazí na šťastné tváře přátel, kteří si ze všeho nejvíc užívají pohled na krajinu z koňského sedla. Vyvrcholením jejich snažení jsou závody v Dietrichu, nejvýznamnější skoková soutěž na světě. Jen pár nejlepších jezdeckých škol z celého světa může do Dietrichu poslat své reprezentanty, aby se mezi sebou utkali v dramatickém finále. Mezi všemi jízdárnami v okolí Jorviku získala právo vyslat svého jezdce ta, která leží na Borovicovém vrchu.
Teď už jen potřebují najít svého šampiona.
Mohla bys to být právě ty?

Fotky z tábora

28. července 2008 v 15:12 | SII
Tákže, tady jsou fotky z tábora!
Nádherý fjord Bob, ale kapku zlobivý

Čauuu! Jsem tu!

28. července 2008 v 13:09 | SII
Ahóóóóóój! Jsem zpět! A mám docela hodně fotek. Doufám že se na ně těšíte! Včera jsem přijela domů a pak ještě u mě byla monkey a měli jsme oběd z Mekáče a KFC. Teďkon jsm všechny fotky z mobilu v IrfanuView (to je takovej program) zmenšila a při tom jsem poslouchala Enrique Iglesiase, písničku Can You Hear Me !!! Na táboře se mi líbilo, až na to, že první den byla bojovka, ale já s monkey jsem nešla, protože začalo pršet () !!!!! Ale pak přišlo to nejhorší! Myslím, že v pátek (teď si přesně nepamatuju den) jsme měli jít dřív spát a pozdějc vstávat. Přišlo nám to divný. Asi v 11 hodin večer už jsme byli všichni z tábora na pokraji usnutí, v tu najednou jsem zaslechla kravský zvon (ten, kterým nás budí, ohlačují nástup, oběd, snídani, však vy to chápete, prostě tím zvonem nám ohlašuju různý věci) a někdo řval ,,poplach"! Hrozně jsem se polekala. Slyšela jsem, ja se někdo přibližuje s tím zvonem k naší chatce a otevřel a zařval, ŽE BOUCHNUL PLYN (!!!!!), hned jsem vyskočila ze spacáku, já i monkey jsem zpanikařily, monkey zůstala jen v pyžamu a já si oblékla každou botu jinou! Hnedka jsem začla třást s našema dvěma spolubydlícíma, Majdou a Valerií. Vyběhly jsme všechny z chatky a postavili jsme se na nástup (všichni z tábora). Řekli nám, že musíme rychle utéct, že bouchnul plyn a že tábor může každou chvíli vybuchnout! Začali jsme se řadit a vedoucí nás zběsile počítali. Pak běžěli pryč pro koně, aby je odvedli. Byla jsem z toho úplně na nervy, když jsem ještě pak zaslechla, že Puzzl utekl! To byl koník, na kterým jsem jezdila! Po dvojicích jsme se vydali lesem směrem k rybníku, kde jsme jezdili. Pořád jsem myslela na to, že tam mám mobil a že nebudu moct zavolat mámě a svýho plyšáčka () a křečovitě jsme se s monkey držely za ruku a ona se celá klepala, prože měla jen pyžamo a taky ze strachu. Došly jsme k rybníku k cestě po které se šla předtím bojovka a byly tam červený světýlka. Docvalko mi to. To všechno udělali kvůli bojovce! No já myslela, že je uškrtim a zašlapu do země! Jinak to tam bylo dobrý a ve ZRAVÍ jsem přijela domů. Dnes přidám fotky, zatím se mějte, pa,
SII

Jak se zaregistrovat

17. července 2008 v 17:28 | SII
Já to nechápu. Když chci něco na blog dát, tak nic nemám, ale když už na blog nechci dát nic, hned se toho tolik vyrojí. Dávám vám návod, co dělat a jak se zaregistrovat na www.starstable.com ! ! ! !
Nejdříve kliknete na register
Pak vyplníte tabulku podle návodu na obrázku a kliknete na Skicka >>>
Jakmile to uděláte, určitě někde na obrazovce bude tahle holka s helmou. Nad ní kliknete na click here
Otevře se vám stránka a pod menu jsou vlaječky, zmáčknete na CZ a je to česky. Jsou tam různý návody a tak, jeto něco jako Hidden
BY SII

starstable.com

17. července 2008 v 14:29 | SII
Vím, že už jsem sem nechtěla nic dávat, ale tohle mě fakt zaujalo, přišla na to Arabian. stránka www.starstable.com mi nedá spát. Budou tam snad uveřejněny všechny díly Starstable? Určitě se tam koukněte.
Náhled stránky
Zajímavé...
BY SII

Divné chování koní

17. července 2008 v 12:06 | SII |  Lenka a její pravé sny
,,Otočila jsem se a tam stála Kelly Woodová! Ta Američanka, co se nedávno přistěhovala do Jorviku!" Vykládala Lenka o včerejšku své kamarádce. ,,Američanka Kelly? Pane bože Lenko, co ONA dělá na koni!" Zasmála se Rebeka. ,,Né, je moc hodná!" Mávla rukou Lenka. ,,Náhodou, umí dobře jezdit." Zamumlala.
,, No téda!" Zakroutila pobaveně hlavou Rebeka. ,,Není tak hrozná jak vypadá a o Sunny se stará výborně! Navíc tady bydlí! Možná jí dneska podkám!" Přikývla Lenka, ale to už mířila ke Gallowayovi.
,,Tak pojď Gallo, společně najdeme Kelly a pozdravíme jí!" Pošeptala Lenka Gallowayovi, osdlala ho a nauzdila a vyrazili.
Tak oba vyklusali ze stáje.
,,Em, Lenko?" Zavolal na ní Marek. ,,Tohle ti posílá pan Herman ze stáje v Jorviku." Řekl a podal jí kus papíru. ,,O, děkuju!" Přikývla Lenka a začala papír rozbalovat.
Začala číst:
,,Jupí, pojedu na závody!" Zaradovala se v duchu Lenka. ,,Ale teď musím najít Kelly." Pomyslela si. Najednou si vspoměla, že má Kelly bráchu. Ihned ho uviděla, bloňďatého menšího kluka. ,,Ahoj, ty ji Kelly brácha?" Zeptala se Lenka. ,,Jo, ale jestli jí hledáš, není tu, ale každou chvíli by se měla vrátit." Uznas s pohlédnutím na hodinky. ,,Dobře, tak já se za chvíli vrátím, ahoj." Pozdravila Lenka a zamířila k bráně Firgrove.
Lenka vyrazila z Firgrove v úmyslu protáhnout trochu Gallowayovi nohy. Byla tak nadšená, že pojede na závody a z nové kamarádky, že si nevšimla, že Galloway se chová podivně. Pořád civěl na hory v dálce.
,,Gallo, co ti je?" Slezla z něho Lenka. Galloway jen tupě zíral na hory před sebou a stál jako zkamenělý.
Lenka se podívala tím směre, kam Galloway tak zíral, ale nic neviděla. Tedy nic PODEZŘELÉHO neviděla. Jen tři hory, jezero a stromy.
Lenka přijela zpátky do Firgrove, svolala všechny obyvatele, aby se podívali, co to Gallo vyvádí. Včetně Kelly se všichni sešli u Marka. ,,To je zvláštní." Uznala veterinářka Patricie. ,,Ale moje Sunny se tam taky dívala!" Přiznala Kelly. ,,Orlando taky!" Přikývl Kelly brácha Tommy. ,,Od té doby, co jsem koupil od Rebeky Moona, tam taky civí!" Řekl Marek. ,,Ale i můj Gillter to dělá!" Uznala Rebeka.
,,Dobře, myslím, že už jste na to dost velký, abych vám to řekla." Otočila se k dětem Patricie. ,,Co řekla?" Vyzvídala Rebeka. ,,Tak já vám to povím, stala se tady jednou taková zvláštní věc..."
Vyprávěla: SII
PS: Tímhle komixem se s vámi na týden loučím, tak zatím ahoj!

Už v září!

16. července 2008 v 21:01 | SII
Jupíííí, už v zářííííííííííííííííííííííííí! Joooo! Zdroj z blogu Arabian:
HOHOHO!!!
SII

Co bude

16. července 2008 v 16:52 | SII
Docela mi připadá, že už jsem z PC zkažená. Jsem závislák na blogu, protože v jednom kuse něco přidávám, i já jsem normální člověk, co potřebuje odpočinek. V sobotu odjíždím na koníčky (JUPÍ KONEČNĚ) na Zátaví. Pojedu tam už po čtvrté. Jezdíte tam taky? Napište do komentářů, jestli jo. Jezdí se tam bez sedel, vždy jsem zatím jezdila na Stingovi (většina koňů je tam haflingů), ten je opravdu luxusní hafling, ale línej jak veš . Jednou jsem si skusila zajezdit na Puzzlovi (já mu říkám Puclík) a to je pravej opak Stinga, moc hodnej. Takže teď na něm budu jezdit i s monkey, samozřejmě, že budu fotit o 106. Takže asi do mého odjezdu přidám jen jeden díl komixu a to je asi všechno. Takže se s váma už předčasně loučím, vrátím se příští týden zase v sobotu. Zatím,
SII
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.