Srpen 2009

Novinky na LSR, novinky na blogu

31. srpna 2009 v 17:38 | Sii |  Deník LSR
Zdravím..
Tak zase píšu, co se děje na ranchi. Začnu u koní. Mají se dobře, venku je krásné počasí, podzim je tu a máme ho rádi, protože nejsou žádné pařáky, ani zimy. Koním je moc příjemné být venku, protože je docela teplo, ale fouká větřík. Dnes jsem ráno odešla na trénink a mezitím Annie a Linda vyvedly koně na pastvu. Pak si některé vzaly na trénink. Potom daly koníkům oběd a když došlo na De Feraru, všimly si, že trochu kašle. Ani moc žrát nechtěla. Proto radši zavolaly veteriáře, který řekl, že má Fera zůstat pár dní ve stáji, aby neprochladla. Nějak nastydla, po hříběti má trošku oslabený organismus. Linda jí dala teplou deku a veterinář nějaké vitamíny. Prý to chce jen čas a potom bude zase fit. Odpoledne se šlo na vyjížďky a pak když jsem přišla, koně byli už ve výběhu a užívali si volna. Brzo sem na blog dám seznam koní, kteří přijednou do konce roku. Devět máme jistých, ale nevíme, jestli opravdu přijede těch 12 na Štědrý den (jako vánoční dárek), ale přát si je budeme. Zítra začíná škola, vůbec se mi tam nechce, protože nebudu skoro vůbec s koňmi! Všechno bude muset zvládnout Annie s Lindou. Naštěstí přijede na podzim nová westernová jezdkyně a ošetřovatelka Peggy se svým valáškem Billa Bongem. Se stájí to vázne. Nevíme, nevíme, ale snad bude nejpozději do Vánoc.. No a teď už k blogu. Jistě jste si všimli nového layoutu na blogu. Docela se mi líbí, snad tu zůstane dlouho.. Dole na stránce jsou uvedeny zdroje, ze kterých jsem na lay čerpala. No a včera jsem fotila Goldieho.. Snad se vám ty fotky líbily, protože budu dělat podobné ,,kolekce". No, a taky jsem včera zamakala a udělala jsem článek péče o BH, který se vám taky snad líbil. No, na blogu toho teď moc přibývat nebude, škola, trénink, škola, trénink.. Pořád dokola.. Takže články až večer (jako byly poslední dobou) a o víkendech. To je asi vše.. Tak držím pěsti všem zítra do školy, ale nebojte, napíšu!
Páá, Sii

Gary Circle

30. srpna 2009 v 17:36 | Sii |  Fotogalerie
Tady měl zase někdo chuť fotit.. Jo jo, Goldie. Je to jeden z mých nejoblíbenějších koní. Miluju tu jeho zlatou barvičku a hlavně ten mold! Fakt nádherný arábek. Na Vánoce snad přijede druhý arab, barvy Liver Chestnut až z Egypta. To by měl Goldík kamaráda. Ale zpět k fotkám. Nějaké se vyvedly, hlavně ty, co jsou se sluníčkem, které tam sehrává docela velkou roli. Ty ve stínu vypadají hodně studeně. Ale co, prohlédněte si je, ale varuju, ta první je asi nejhezčí. Fotek je 19. Prostě na mého Garyho nenechám dopustit..


Nový lay

30. srpna 2009 v 14:49 | Sii
Nový lay..
Dneska toho mám už fakt dost, piplala jsem se s tím od ,,časného" rána (když Sii vstane časně, je to v 9:00) a snad se alespoň trochu líbí. Velkou inspirací je pro mě blog (zdůrazňuji BLOG) www.layfor.blog.cz, který má obrovskou přehlídku layoutů a sám vypadá jako webová stránka. Uviděla jsem jeden lay a moc se mi líbil, proto jsem udělala podobný. Já v Adobe Photoshopu umím velký H, ale což už, že, proto jsem pracovala v PFS Studio, ve kterým se dá taky udělat jen velký H.. Taky kdyby tady někdo nebyl línej, že jo adminko? xD Nebudu už dál kecat, posuďte sami. Teď si od PC trocho odpočinu, vrátím se večer. :)
Páá, Sii

Péče o BH

30. srpna 2009 v 12:02 | Sii |  Další

Čistota

K péči o Breyer Horses patří stoprocentně čistota. Je důležité, aby naši Breyer nebyli špinaví. BH bychom měli mýt asi jednou za měsíc. V horkých dnech je možné brát BH k vodě, k rybníku, nebo podobně, aby se schladili. Přibližně jednou za týden by se měli koně oprašovat, protože se na ně snáší prach, když jsou na poličkách. Důležité také je, aby BH měli čisto i kolem sebe - na poličkách, případně ve stáji, na pastvě, v ohradě apod. Musíme také dávat pozor, aby se někde nepoškodili, nebo neumazali. Je to to nejduležitější, když sbíráte BH, ale i když máte svůj malý ranch.

Výběhy, pastviny

Pokud máte BH jako opravdového koníčka a snažíte se napodobit reálný život, je důležité koně pravidelně pouštět na pastvinu, nebo do výběhu. Pastvinu si můžeme udělat venku třeba na zahradě, aby se koně mohli proběhnout a nažrat se. Výběh si můžeme udělat i v pokoji, kam můžeme pouštět své Breyer třeba přes noc, po tréninku, aby se schladili, nebo večer. Samozřejmě se musíme řídit i počasím. Pokud je venku hezky, mužeme koně pouštět ven po celý den. Ale pozor! Nesmějí se moc přehřát na sluníčku. Když je venku ošklivo, musíme je nechat doma a pustit je do vnitřního výběhu, kde ale otevřete okno, aby byl v pokoji čerstvý vzduch.

Vyjížďky, tréninky

Pokud máte svůj vlastní ranch a pokoušíte se simulovat reálný život na ranchi, je dobré, aby jsme koníky trochu protáhli. Nejlepší je s nimi jezdit na vyjížďky, nebo trénovat jejich disciplíny. Pokud chceme něco podobného dělat, je dobré koupit jezdce a jezdecké potřeby. Pokud jste už pokročilejší, můžete si udělat sedlo sami. Na vyjížďky je nejlepší jezdit ven, ráno, nebo večer. Uprostřed dne je dobré trénovat, ale doma v pokoji. Po tréninku je dobré koně pustit třeba jen na chvíli do výběhu, stačí do vnitřního, aby vychladli. Když jsou horké dny, nejezděte na vyjíždky v poledne, protože je největší horko. V těch případech se držte co nejdéle doma.

Ve stáji

Je důležité, aby si koně po tréninku, nebo po vyjížďve odpočinuli. V tom případě je můžeme dát do výběhu, nebo do boxu. Koně nechávejte přes noc radši ve stáji, aby jim nebyla zima. Pokud má třeba nějaký kůň alergii, nebo zdravotní potíže, můžeme ho nechat venku (u vás v pokoji). Ráno se můžeme jít podívat do stáje, jestli je vše v pořádku a potřebně se postarat o koně. Večer koně zavedeme zpět a postaráme se o ně. Před tím, než půjdeme spát se můžeme podívat na koně naposledy. Přes zimu je výhodné nechávat koně v boxech co nejdéle, aby jim bylo teplo. V létě by bylo zase dobré hodně stáj větrat, aby koním nebylo horko.

Potrava

Breyer Horses jsou samozřejmě jen modely, ale proč by taky nemohli žřát, jako živí koně? Pokud je chcete krmit, není na tom nic špatného. Ráno bychom jim měli dát příděl sena, aby měli sílu na celý den. Během dne je můžeme pustit na pasvu, kde můžou žrát nejen trávu (kterou mají velmi rádi) , ale třeba ze žlabu zbytek z minulého dne apod. Večer po trénincích a vyjížďkách můžeme koně zavést do boxu a dát jim žrádlo na noc a na ráno, protože koně spí daleko kratší dobu než lidé, takže musí mít večer hodně potravy, aby ráno neměli hlad. Koním můžeme dávat také specializované krmivo, ale musíme dávat pozor, aby se moc nepřejídali a netloustli.


Kopírujte se zdrojem! Text: © Sii - siistarshine, Obrázky: © DA

Idocus

29. srpna 2009 v 17:59 | Sii
Breyer - Idocus
Dnes se zaměříme na nádherného drezurního koně! Idocus se stal oblíbeným velmi rychle, když přišel jako žhavá novinka roku 2009. Není skoro žádný sběratel, fanoušek, nebo jen obdivovatel, který by řekl, že se mu Idocus nelíbí, nebo že je ošklivý. Právě naopak. Valná většina lidí se do Idocuse přímo zamilovala. Má kratší špičaté uši, menší hlavu, velké oči a hvězdičku na čele. Má také dlouhý krk s kratší vranou hřívou. Nohy má svalnaté a dlouhé. Na všech nohách má ponožky, kromě pravé přední, kde má také černé kopyto. Tělo má svalnaté a záď má hezky zaoblenou. Ocas má dlouhý, ale zarovnaný. Celkově tento model vypadá trošku podsaditě, ale na druhou stranu je velmi přirozený a opravdový, jako skutečný kůň. Mě osobně se Idocus moc líbí. Všude jsem četla, že je velmi krásný a že po něm všichni touží. A když už ho někdo má, je s ním zcela spokojen! Kdybych sbírala větší Breyer, určitě bych si ho koupila, líbí se mi jeho stavba těla. Je jen trochu škoda, že není v pohybu. Bylo by hezké, kdyby byl např. v kroku, ale mě se stejně líbí, takový, jaký je.

Příště: Keltec Salinero

10. Kapitola / 2. řada

27. srpna 2009 v 19:58 | Sii |  Mallibe Moon
Karin a Camill se rozhodly, že najdou Wild Honey za každou cenu. Nejdříve probíhá vše hladce, ale až do chvíle, kdy obě uslyší mužské hlasy. Camill musí utéct a zavolat pomoc, zatímco Karin zůstává ve Starém přístavu. Naštěstí najde svou kobylku, ale teď ji bude čekat ta největší překážka!

Co se děje na ranchi a na blogu

26. srpna 2009 v 20:03 | Sii |  Deník LSR
Zdravím! Tak po nějaké době zase zápis do Deníku LSR. Zaprvé jedna důležitá informace. Chodím na tréninky, články zde budou až po 17:00! Ale budu se snažit sem dávat alespoň nějaké články.. Takže, dneska jsem si řekla, že si trochu uspořádám blog - skoro všechny rubriky (odkazy v menu) jsem opravila, přidala potřebné věci, nějaké odkazy v rubrikách jsem zprovoznila, nejvíc jsem poupravila rubriky Plemenní hřebci a Hříbata. Taky jsem narazila na pár milých komentářů.. Samozřejmě, že mě potěšily, to asi každého.. Prostě mám z vás radost! I návštěvnost se pomalinku krůček po krůčku zvyšuje od doby, co jsem byla pryč. Dneska jsem na blogu trochu mákla a přidala jeden díl komixu Mallibe Moon. Prozradím jen, že příští díl bude poslední a že v něm půjde skoro o život! A taky se zjistí šokující odhalení a jedna postava z příběhu zmizí a nikdo už ji neuvidí.. Ale nebudu předbíhat - počkejte si. A teď už od blogu k tomu, co se děje na ranchi. Konečně jsme umyly všchny koně a ještě utřeme poličky. Na ranchi je teď nepořádek, chceme se večer pustit do pořádného úklidu. Puzzle Fun in the sun stále je ště nemám ani zdaleka složené, :) budu si muset na to někdy vyhradit čas. Koníci se mají skvěle, malinko trénují, nechceme je po prázdninách přetěžovat. Klidný režim vyhovuje i Annie a Lindě. Dále něco o dalších posilách LSR. Na podzim skoro na všechny ranche přijížějí noví koně. K nám jich přijede 9. Bude to hodně práce, protože vždy když přijedou nějací noví koně a je jich hodně, je to trošku větší námaha, ale užíváme si to. Na Štědrý den by k nám mělo přijet (jako Vánoční dárek) 12 dalších koní (alespoň si je budu přát :D) ze setu 12 SM na rok 2009. Možná ještě někdy mezi tím přijedou 2, ale to není jisté.. To je asi vše z koní, ale ještě nekončím. Protože na našem ranchi se hodně koní specializuje na westernové ježdění, přijede k nám na podzim nová jezdkyně. Podrobnosti o ní dodáme později. Jen víme, že je opravdu výborná. Takže to shrnu - moc vám děkuji za to, že chodíte už zase víc na můj blog a statistiky malinko narůstají.. Snad se vrátíme někdy až k těm 100 lidem na den.. Ale opravdu děkuju. Koníci jsou bezva a ještě jednou jsem moc vděčná mému taťkovi, který má pochopení pro mou zálibu! Zatím se mějte moc hezky, zítra napíšu nějaký článek kolem té páté hodiny, možná v půl 6.

Páá, Sii9. Kapitola / 2. řada

26. srpna 2009 v 18:41 | Sii |  Mallibe Moon
Karin a Camill se rozhodli, že půjdou Wild Honey hledat. Ptali se Sebastiána, jestli náhodou, neviděl někoho podezřelého a on jim potvrdil jejich podezření. Wild Honey byla opravdu ukradena! Dívky se statečně pouští do jejího hledání!

Nokota - Gir R Dun

24. srpna 2009 v 17:51 | Sii |  Fotky
Krásně přemalovaný kůň, velmi realistický, vypadá nádherně! Na moldu Nokoty. Kdybych sbírala Traditional, asi bych si ho koupila, protože mě se moc líbí! Možná sem dám ješně několik podobných koní, kteří se mi zalíbí. Nejvíc se mi líbí jeho hlava, lysinka a oči. Pak taky hříva a ocas, mají krásnou barvu. A taky se mi líbí jeho tři ponožky a kopyta..
Target's Grand Splash

24. srpna 2009 v 17:22 | Sii
Jméno: Target's Grand Splash
Přezdívka: Traget, Trag, Grand, Splash, TG..
Show name: LSR Trag Sunday Nat
Plemeno: Peruvian Paso
Zbarvení: Flaxen chestnut
Pohlaví: Hřebec
Zaměření: Drezůra
Věk: 8
Potomci: LWR MysticallWay
Popis: Krásný hřebec Traget má dobře osvalenou postavu, hluboké výrazné oči a inteligentní výraz. Krk má silnější, ale elegantní a klenutý. Je velmi temperamentní, přesto je přátelský a snadno ovladatelný. Má nádhernou plavou dlouhou hřívu a vysoko nasazený ocas. Jízda na něm je velmi pohodlná a klidná. Odkoupili jsme ho z ranche ze Severní Ameriky a hned si nás získal jeho nádherným zbarvením. Chová se slušně, i když na pastvině bývá dost divoký. V jízdárně se z něj stane ale miláček, který ochotně plní naše pobídky. Na čumáku má malý znak a na obou zadních nohou bílé ponožky.

(c) Sii LSR
(c) Sii LSR
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.