Září 2009

Dnešní den na LSR

30. září 2009 v 17:53 | Sii |  Deník LSR
Ahojky!
Dneska ráno jsem vstala a šla se podívat na LSR. Linda s Annie zrovna braly koně na pastvu. Pozdravila jsem je a pokračovala jsem do školy. po obědě jsem přišla domů, zapla PC a šla na ranch. Annie pouštěla Large Small, Smallvile, Liver Mare, Faraday, Speakla, Cocca, Sirocca, So Humana, Warriora a Big Eventa na pastvu. Valášci ochotně naklusali do výběhu a rozutekli se do všech stran. Klisny a kobylky se nechaly ochotně dovézt až k ohradě, ale zato s hřebci byl trochu problém. Byli hodně neklidní, tak jsem Annie pomohla. Moc jsme se nebály, že by se náhodou něco zvrtlo (že by nějaká kobylka zabřezla), protože Speakle si potrpí na učitá plemena a Cocco je gentleman.. Takže jejich den probíhal klidně, i když je pro jistotu Annie občas zkontrolovala. Mezitím Linda odtrénovala pár koní a já jsem musela na trénink. Tesně než jsem odcházela, vzala si do parády Trageta a procvičila s ním drezůru. Ze začátku mu to moc nešlo, ale pak už se to jen zlepšovalo. Annie si vzala jako vždy na vyjížďku Windaga, zatímco Linda vzala do pískovky Garyho. S Garíkem se trénují spíše steepelchase, nebo dostihy, ale Linda si řekla, proč s ním nezkusit i parkur? Rozestavěla několik překážek a kavalet. Přes kavalety přehopsal Gary bez problému, ale jak přišlo na překážky, bylo to horší. Hrozně ho lekaly výrazně nalakované překážky a křiklavé barvy na břevnech. Bzry si ale zvyknul a celkem dobře se přes překážky přenášel. Gary je hodně všestranný koník. Jako arab má předpoklady skoro pro všechno. Pro dostihy sice nejvíce, i pro parkur a brzo mu vyzkoušíme westernové sedlo. Drezuru jsme ještě nezkoušely, ale taky na ni někdy dojde. Před několika minutami jsem se vrátila domů, trénink byl hodně náročný a máme mnoho úkolů. Tak se do toho pustím, abych se u večerní televize mohla konečně věnovat vyráběním dek. Taky se přihlásním do soutěže u cof, o nej. logo stáje. No, uvidíme, ale řekla bych, že to vyhraje Meea*.. Má totiž Adobe Photoshop a já jen PFS.. No nic, to je zatím vše, ale ještě jedna maličkost:

2.10. 2009 - KONEC 1. KOLA SHOW CHAMPIONS! Shánějte poslední hlasy! Uzávěrka už v pátek večer!

Zatím pááá


Aktuality z 29. září

29. září 2009 v 18:56 | Sii |  Deník LSR
Ahojky! Píšu vám aktuality z ranche.
Moc se omlouvám, že jsem včera a předevčírem odpoledne nenapsala. V neděli jsem byla v zoo a můj projekt mi zabral docela dost času, takže jsme se vrátily až v 6 hodin a já si musela udělat věci do školy. A včera jsme měli celodenní trénink, takže jsem byla naprosto mrtvá. Teď jsem se vrátila z tréninku a hned jsem spěchala na internet. Holky se ukázkově postaraly o koně, když nemohli být na poličkách, protože jsme jim čistily boxy. Teď půjdu holkám pomoct a všechny na poličku dovedeme zpět. Večer se pokusíme udělat další nové ohlávky a já skusím vyrobit deku podle Breyer střihu. Pokud mi půjde, vyrobím jich alespoň 10. Taky si musím uklidit pokoj, protože tu mám hrozný nepořádek. Taky musím udělat domácí úkoly, ale dneska máme jenom 2, takže to snad stihnu rychle. Zítra mám trénink do 17:00, takže napíšu až někdy potom, až se vrátím domů. Dnes ráno se mi vůbec nechtělo vstávat, ale musela jsem. Rychle jsem se připravila a spěchala do školy. Po cestě jsem pozdravila holky, které už na ranchi vzorně uklízely boxy v nové stáji. Pak holky pustily koně na pastvu a připravily jim svačinku. Před polednem si vzaly pár koní na trénink a pak si všichni užili moc dobrý oběd. Odpoledne si Annie vzala Windaga na dlouhou vyjížďku, kterou má tak rád.. Linda si vzala Ticca, poprvé si s ním zajela do pískovky na parkur. Nejdřív byl sice trochu roztržitý, ale brzo si na Lindu zvyknul a pak prý skákal ukázkově. Později holky odtrénovaly ještě další koně a potom je vyvedly na pastvu. Potom jsem přišla já a teď pomůžu holkám a zavedeme koníky na poličky, protože už jsou vyčištěné. To je zatím vše, zítra se budu snažit napsat, ale vy to znáte, škola, tréninky, ranch.. Na blog zbývá celkem málo času, ale já si ho najdu..
Zatím páá!

Novinky k 27. září

27. září 2009 v 13:52 | Sii |  Deník LSR
ZDRAVÍM VŠECHNY!
Dneska jsem vstala hodně pozdě, tak jsem se rychle oblékla, běžela jsem se nasnídat a rovnou jsem zamířila na ranch. Holky vyváděly koně z boxů, budou utírat boxy (poličky). Pak si vzaly nějaké koně a šly s nimi trénovat na jízdárnu. Mezitím jsem šla na internet a trochu jsem zapracovala na blogu. Do každého profilu jsem dala nové fotky. Všechny si můžete prohlédnout v rubrice MODELY, když budete klikat na jednotlivé profily koní. Šlo to celkem rychle a měla jsem to hotové asi za hodinku a půl. Teď holky trénují a já půjdu s mamkou do zoo udělat nějaký projekt do školy. Budu tam tak maximálně 2 hodiny, ale docela se tam těším. Mezitím se bude muset beze mě ranch obejít. Já ale vím, že to holky zvládnou. Až se vrátím, pokusím se napsat nějaký článek. Večer budu vyrábět další ohlávky. Jenom pro hříbata ohlávky dělat nebudeme, ty se dalí chytit snadno, navíc se drží pořád u kobylek a klisen. Taky se pokusíme vyrobit pár dek. Moc nám nešly, ale alespoň 10 jich udělat musíme. Koníci musí chodit na čerstvý zduch i v zimě, takže asi uděláme střih podle jedné deky od Breyera, kterou už máme a podle druhé deky pro hříbátka. Snad to pak půjde už lépe. Do rubriky HŘÍBATA přibylo 1. hříbátko po našem plemenníkovi! Jmenuje se LWR MysticallWay a je to nádherná Classic palomino klisnička. Někdy v říjnu by se mělo narodit ještě druhé hříbátko po našem plemeníkovi, také z La Wind Ready (LWR). Máme z toho obrovskou radost, snad bude hříbátek později přibývat. Včera padl rekord v návštěvnosti. Přes 200 lidí za den. Vím, že to je kvůli soutěži, že sem chodí skoro všichni jenom hlasovat, ale stejně mám obrovskou radost. Tak já pádím do zoo, až příjdu, měla bych napsat článek!
páá, Sii


Sobota 26.9. na LSR

26. září 2009 v 19:07 | Sii |  Deník LSR
Ahoj! Přináším novinky, co se staly dnes.
Ráno jsem vstala celkem pozdě, v 9:30. Rychle jsem se šla nasnídat, oblékla jsem se a rychle jsem spěchala na ranch. Moc živo tu nebylo - Windago, Ticco a Long Stripes stáli klidně v boxech a přežvykovali čerstvě přidělenou svačinku. Pohladila jsem je a vstoupila jsem do skladu krmiva. Linda zrovna napouštěla do žlabu vodu a povídala si s Annie, která nabírala do kyblíku oves. Pozdravila jsem je a chvíli jsme si povídaly. Potom jsem prošla skladem a vyšla jsem na cestičce k výběhu. Pozorovala jsem chvíli koně, kteří se proháněli po pastvině a pak jsem šla říct holkám, že nafotíme nové fotky do rubriky Modely. Souhlasily, takže jsme postupně dovedly koně do venkovní pískové jízdárny a začlo se. Holky pouštěly koně do jízdárny bez ohlávek, aby byly fotky hezčí. Musím říct, že se docela povedly. Zabralo nám to asi hodinku a pak jsme je zavedli zpět do stáje. Některé jsme pustili znovu do výběhu, ale jen na chvíli. Mezitím, co holky odtrénovaly pár koní, upravovala jsem nově pořízené fotky. V příštích dnech je budu měnit se starými. Nové fotky můžete vidět už u Windagova a Ticcova profilu. Jak jsem měla hotové věci na internetu, šla jsem se podívat znovu do stáje. Holky ještě jezdily, tak jsem je nechala. Večer ještě uklidím boxy a pak by to už mělo být vše. Zítra máme v plánu nějaké tréninky a možná budeme i fotit. Včera jsme se rozhodly, že nebudeme dekovat, protože přes zimu necháme koníky proběhnout ve vnitřním výběhu. Bude jim teplo a neprokřehnou. Budou jezdit ven jenom na vyjížďky. Mělo by to pro ně být příjemnější. Jinak už máme hotových 10 ohlávek, jde nám to docela od ruky. To by mělo být asi vše, tak se zatím mějte!

Páá, Sii


Ticco Tiffy

26. září 2009 v 17:45 | Sii
Jméno: Ticco Tiffy
Přezdívka: Ticco, Tiffy, Tic,
Show name: LSR Pride N Joy
Plemeno: American paint horse
Zbarvení: Bay
Pohlaví: Hřebec
Zaměření: Všestrannost, parkur, cross country, drezura
Věk: 16
Potomci: WW Bo Just Star, Mandarino
Popis: Ticco je jeden z nejkrásnějších koní na ranchi. Je sice menšího vzrůstu, ale o to větší má temperament a zapálení pro závodění. S jeho velmi rozmanitou povahou dokáže být velmi neklidný a nervózní. Jindy se z něj stane nemohoucí koník. Většinou se ale těší na trénink, protože miluje skoky a rychlou jízdu. Dokáže být velice obratný, občas riskuje víc, než je zdrávo, ale ve většině případech se mu to podaří. Existují ale věci, které ho velmi vyděsí a to se potom nechce hnout z boxu. Jako jezdecký kůň je ale skvělý a dokáže pro svého jezdce udělat nemožné. Má nádherné oči a bílou lysinku.

(c) Sii LSR(c) Sii LSRWindago

26. září 2009 v 17:18 | Sii
Jméno: Windago
Přezdívka: Wind, Ago, Windgee
Show name: LSR Bronza's Legacy
Plemeno: Dapple Shire
Zbarvení: Red dun  
Pohlaví: Valach
Zaměření: Tah, zápřah
Věk: 15
Potomci: --- (valach)
Popis: Windago je koník s obrovským srdcem a mírnou povahou. Neublížil by ani mouše. Je dobromyslný a klidný. Oblíbil si Annie, která s ním začala pravidelně jezdit na krátké vyjížďky. Winda to moc baví, miluje projížďky terénem. Jízda na něm je velice pohodlná, klidná a i když je opravdu velký, reaguje i na nepatrné pobídky. Je velmi vnímavý a citlivý, skvělý společník, který vás doveze až na konec světa. Má velmi neobvyklé zbarvení naproti klasickým Shirům. Je světle hnědý, až na pár odznaků, které má tmavší. Má bílé ponožky a tím pádem i bílé rousy, světlou barvu kopyt (kromě levé zadní, tam nemá ani ponožku) a krásnou lysinku. Hřívu má velmi hustou, ocas také, ale zastřižený, protože si ho kousal. Teď už je z něj ale bezproblémový a ochotný koník. Jeho největší kamarád je Hulk Fellow, se kterým tvoří velkou a milou dvojku.

(c) Sii LSR
(c) Sii LSR

Příjezd Windaga a Ticco Tiffa

26. září 2009 v 16:56 | Sii |  Deník LSR
Konečně vám píšu už dlouho slibovaný článek ze středy, kdy přijel Windago a Ticco Tiffy.
Když jsem se ve středu šla podívat na ranch, stáj už byla hotová a dolaďovaly se už jen poslední detaily. Jakmile jsme se v ní ubydlely, nanosily do ní krmivo, nářadí, kartáče, kbelíky, vidle, žlab na vodu a ostatní, uslyšely jsme s Lindou a Annie přijíždět na dvůr malý jeep s bílým přívěsem. Trochu nás to zaskočilo, protože jsme zrovna skončily a příjezd koní jsme očekávaly až zítra. Ale byl to omyl. Rychle jsme položily potřeby na čištění a mytí a spěchaly jsme z naší nové stáje na dvůr. Z auta vystoupil starší sympatický pán, za kterým hned přiběhla Linda, zatímco my jsme s Annie čekaly opodál. Pak na nás kývla, že můžeme vyvést koně z přepravníku. Otevřely jsme ho a uviděly jsme jednoho vysokého, krásně zbarveného chladnokrevníka, který se na nás klidě a přátelsky díval. Vedle něj stál trochu menší, ale svalnatý a vypracovaný Paint s nádhernou stavbou těla a nádhernýma očima. Byl nervózní, přešlapoval a rozhlížel se kolem sebe, zatímco Shir ho klidně sledoval. Přišel čas na to je vyvést ven. S Annie jsme měly již přichystané vodítka. Annie ho připla statnému obrovskému valachovi a ten se nechal klidně vyvést z přepravníku. Já opatrně přistoupila k Paintovi, který ihned naklopil uši dopředu a upřel na mě své nádherné oči. Musela jsem uznat, že to bude jeden z nejkrásnějších koní na ranchi. Opatrně jsem mu připla vodítko a pohladila jsem ho, aby se uklidnil. Teď už šlo všechno hladce a já dovedla hřebce vedle jeho kamaráda Shira. Chvíli jsme s Annie a koňmi stáli a čekali, až nám Linda oznámí, že jsou definitivně naši. Potom se na nás Linda usmála, rozloučily jsme se s pánem a zavedly jsme koně do výběhu. Oba se hned cvalem rozeběhli, aby se po cestě protáhli. Žasla jsem nad Ticco Tiffem (Paint), protože krásnějšího koně jsem snad ještě neviděla. Windago (Shir) se hned přihnal k Hulkovi, se kterým se hned určitě začal kamarádit. Není divu, vždyť jsou to oba Shirové. Ticco je zatím sám, ale koně se k novým obyvatelům ranche chovají přátelsky. Něco nám říká, že se Ticco určitě začne kamarádit Apropsem, který má přijet v listopadu. No, uvidíme!

Show Champions 2009 - 1. KOLO: Šampioni

25. září 2009 v 21:03 | Sii |  Show Champions 2009

HLASOVÁNÍ UKONČENO.

To jsou všichni účastníci.
Celkově bude 6 kol. První kolo se jmenuje Šampioni, druhé se bude jmenovat Ti lepší, třetí se bude jmenovat Opravdoví závodníci, čtvrté se bude jmenovat Jde do tuhého, páté se bude jmenovat Cílová rovinka a šesté Champion 2009!
V každém kole vypadnou 4 nejslabší účastníci, kteří dostanou diplom a společný wallpaler, až na konci zbydou 4 a podělí se o první 4 místa a ceny.
Hlasování bude trvat 7 dní.


Stáj

25. září 2009 v 18:54 | Sii |  Fotogalerie
Jenom 2 fotky nové stáje, ale snad vám budou stačit. Už jsme se v ní zabydlely a je opravdu moc hezká. Jsou v ní 3 boxy, vedle je slad krmiva, kam se dá dát i spoustu jiných věcí. Podél stáje nakraji vede cestička k velkému výběhu. Před stájí je dvůr, okolo kterého je plot a brána s nápisem Welcome to La Starshine ranch a Goodbye. Stáj je užitečná a moc krásná. S její stavbou bylo sice několik problémů, ale nelitujeme a jsme rádi, že ji máme!


Nestíhám

24. září 2009 v 19:11 | Sii
Už dva dny dělám Show Champions a stejně mi chybí ještě 12 lidí, které musím nacpat do článku. Víte jaké to je, zmenšovat, ukládat si do složky a vkládat do článku kolem 100 vašich fotek? Měla jsem dát limit jen jednu fotku, protože jsem už z toho na nervy. Proseděla jsem u toho asi 2 hodiny a jsem teprve v půlce! Zítra máme hromadu školy a já nemám uklizeno v pokoji, připravené věci a ani udělané úkoly.. Ještě musím kámoškám vyrobit 4 Kofolásky, napsat na blog o příjezdu nových koní, pak budu muset dát hříbata od plemeníků do rubriky, napsat jim to na profil, vyrobit ohlávky, dekovat.. a já nevím co ještě, už se v tom strácím a nestíhám. Tak prosím, počkejte do víkendu, na všechno se vrhnu, budu mít volno a všechno udělám. I Show Champions. Fakt promiňte, ale už nevím co dřív..
Sii
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.