Listopad 2009

Dolce Gusto: Paso Fino kobylka

29. listopadu 2009 v 21:35 | Sii |  Deník LSR
Jak jste si již mohli přečíst, nyní se ranch připravuje na příjezd kobylky Dolce Gusto.
Ráda bych Vám napsala něco o ní. Namalovala jí Lintith z WW Stáje.
Dolce je kobylka amerického plemene Paso Fino. Má velmi milou, vyrovnanou a příjemnou povahu. Je to skvělá jezdecká kobylka, všestranná, vhodná pro rekreační turistiku i pro výcvik. Hodně chodí na výstavy, kde tito koně závodí v různých typech chodu. Je velmi citlivá, využívá se i pro hipoterapii. Chody paso corto, paso largo a reprezentační paso fino zvládá na výbornou s neuvěřitelnou elegancí a lehkostí. Její srst má pinto zbarvení (bílá a černá). Jedno její očko má modrou barvu - rybí oko, druhé je klasické - černé. Dolce Gusto je velmi milá, potřebuje milého a trpělivého jezdce, který ji do ničeho nebude nutit, ale ukáže jí, že to může klidně zkusit, nechá jí trochu volnost a zabaví ji. Často se totiž nudí (kvůli její inteligenci), tak si vymýšlí své kousky.
Je to překrásná kobylka, využijeme ji nejspíš pro western, ale pod anglické sedlo také půjde.
Měla by přijet v polovině příštího týdne.
Těšíme se!


Teď už se jí jen dodělají oči a kopyta. Je ale tak nádherná už teď!

Podzim

29. listopadu 2009 v 19:12 | Sii |  Fotogalerie
Když jsem dnes uviděla, jak je venku krásně, musela jsem vzít pár koní na vzduch a protáhnout je. Protože bych sama neuhlídala focení a koně, šla se mnou Annie, která na ně celou dobu dohlížela. Byl to Ummeno, Tico, Smalville, Scrambler, Ferara, Allmonte a Big Event. Focení jsme si moc užili a myslím, že z toho vyšly celkem pěkné snímky.
Omlouvám se za kvalitu, původně byla dobrá, ale při vložení se nějak snížila.


Vyhráli jsme Oasis Show!

28. listopadu 2009 v 21:25 | Sii |  Deník LSR
Gary Circle vyhrál Oasis Show!
Jsme moc poctěni, byla to velmi pěkná, spravedlivá a přijemná soutěž. Samozřejmě gratujujeme všem zúčastněným a samozřejmě také kiiki ke 2. místu a Katiikovi k 3. místu!
Appa mi nechala vybrat ze 3 cen a já si vybrala namalovaného SM od ní. Pošle ho ale s mojí další objednávkou, takže je možné, že si ještě dlouho počkám.
To mě ale vůbec nevadí, jsem šťastná, že jsme vyhráli!
Moc děkuji organizátorům a klidnou a příjemnou soutěž!


Dny na LSR - 27. 11. 2009

27. listopadu 2009 v 17:31 | Linda |  Deník LSR
Ahoj všichni! Dnes píšu já, Linda. Napíšu Vám pár novinek z ranche.
Dnes ráno jsem vstala brzy a ve stáji jsem byla jako první. Nakrmila jsem všechny koníky, s chutí se vrhli na vše, co jsem jim nasypala do žlabu. Potom jsem vyvedla na pastvu valachy a když jsem se vracela, do stáje zrovna přijížděla Annie. Říkala, že se minula se Sii, která šla do školy. Annie si vzala na starost westernové klisny a kobylky, já jsem se ujala hřebečků.
Dopoledne jsem odtrénovala Wild Pokera (drezura), Long Stripese (dostihy), Umenna (parkur), Ticco Tiffa (parkur), Miracla (není obsednutý, na lonži) a Garyho Circla (dostihy). Potom jsem si dala malý oběd a chvíli si odpočinula. Vyčistila jsem koně, se kterými jsem dopoledne trénovala a rozmýšlela jsem se, koho si vezmu na delší odpolední trénink. Tentokrát to padlo Big Scramblera.
Elegantní mustang postával v boxu, tak jsem mu připla ohlávku a vyvedla ho k uvazišti. Přinesla jsem anglické sedlo a vzala jsem ho do pískovvé jízdárny. Cvičila jsem s ním různé cviky na zručnost a potom jsme si zaskákali i malé skoky. Když jsme byli hotoví s tréninkem, vyjeli jsme do přírody. Nádherně jsme si zacválali na louce a potom jsme poklidně vjeli do lesa. Na malé mýtince jsem nechala Scramba napást a já si rozložila deku. Trochu jsem se nasvačila a užívala jsem si krásného čerstvého vzduchu a příjemného odpoledního slunce. Po chvíli jsem uslyšela dustot kopyt a mezi stromy se začala objevovat Annie na Treasured. Přidala se ke mě a chvíli jsme si pokecaly. Sii byla zrovna na ranchi, tak pohlídala koně. Za chvíli jsme se zvedly a vrátily jsme se zpět na ranch. Sii zrovna odjížděla, bude pryč celý večer a celou sobotu.
V sobotu se budeme starat o celý ranch. Zítra by měla přijet ale až večer. V neděli a v pondělí bude mít volno, takže na ranchi bude s námi.
V neděli Vám ukážu kobylku, kterou namalovala Lintith pro Sii za to, že jí udělala design. Je naprosto úchvatná, Lintith je moc šikovná! Kobylka se jmenuje Dolce Gusto a je to pinto Paso Fina. Je nádherná, fotky přidá Sii určitě v neděli. Bude to náš poslední koník do Vánoc.
To jsou zatím všechny novinky, brzy budou další. Napíše buď Annie, nebo Sii.
Zatím se loučím, přeji hezký večer!

Bellča a jedno z našich koťat, jak odpočívají ve stáji. Foceno před chvílí.Něco málo o koních z USA

26. listopadu 2009 v 19:51 | Sii |  Deník LSR
Kvůli tomu, že jsme dostaly zprávu o tom, že koně z USA přijedou až na Vánoce, rozhodla jsem Vám něco málo o nich napsat. Celkově by jich mělo být zatím 16, moc se na ně těšíme. Tento článek mi dal hodně práce, tak budu ráda za každý Váš názor.
Přeji hezké počtení!


Až.. na Vánoce.

24. listopadu 2009 v 18:59 | Sii
Balík tu byl už včera, ale táta ho přinesl dneska.. Chtěl mi původně dát pár koníků a větší polovinu nechat na Vánoce (to jsem měla v plánu Vám potom napsat). Říkala jsem si, alespoň nějaké koníky.. Jenže dnes jsem se dozvěděla, že VŠECHNO bude až na Vánoce. Ne, nijak to rodičům nezazlívám, naopak si myslím, že dělají správně. Ale trochu mě to mrzí, to říct musím. Mamka při pohledu na velkou krabici usoudila, že je PLNÁ koní (což není) a že se všechno nechá na Vánoce. Původně jsem si přála ještě jiné SM k Vánocům, ale vypadá to, že jich víc nedostanu. No, co se dá dělat. Ale rodiče vědí co dělají, tak to nechám na nich. Jen jednou jsem si k balíku dřepla, objala ho a teď už ať si s ním rodiče dělají co chtějí.
Jo, nemůžu říkat, že nejsem smutná, nemůžu se přihlásti do soutěže na ranchi Perla do westernu, protože nemám dostatečné vybavení (to je ve Western Creek Ranchi). Linda se s Annie dočkají překvapení až na Vánoce a já budu zase čekat. Další měšíc navíc. Ale je to tak dobře. Začínala jsem být pořádný hamoun a to být nechci. Radši se pořádně postarám o své koníky a nechám to plynout. Takže Crise, Andy, Peggy, Johna a koně budeme muset nechat čekat na naší druhé pobočce.
Takže ráda bych to shrnula. Žádný příjezd nových koní se nekoná. Na blog budu přidávat stejné články jako před tím a na koně si budeme muset holt počkat. Ale to je život.
Děkuji za pochopení.
Přeji Vám hezký večer,
SiiDny na LSR 22. 11. 2009

22. listopadu 2009 v 18:55 | Sii |  Deník LSR
Zdravím všechny návštěvníky! Přináším několik novinek.
Konečně jsme se dočkaly vytouženého víkendu. V sobotu měly holky volno, byly už pěkně unavené. Rozhodla jsem se udělat ve stáji trochu pořádek. Ráno jsem musela vstát brzy, jelikož Linda měla volno a já musela nakrmit a pustit koně na pastvu. Ve stáji jsem udělala vše potřebné a nechala koníky odpočívat a řádit venku. Potom jsem šla k mému počítači. Prohlédla jsem mé oblíbené stránky a potom jsem zbytek dne strávila na ranchi. Večer jsem ještě přidala otky koní při západu slunce a potom přišly asi na hodinu Linda s Annie, aby mi pomohly uklidit boxy a nakrmit koně.
Dnes jsem vstala trochu později, holky byly ve stájích. Než jsem tam šla, přidala jsem sem CL Appaloosa. Všimla jsem si, že tento mold máte celkem rádi. Potom jsem se vydala do stáje. Holky poklidně pracovaly. Později jsme měli návštvu, mojí babičku, které jsem ukazovala naše koně. Moc se jí líbila Dis Miss, Liver Mare, Log Stripes a další. Já jsem byla jen ráda, že se koně chovali slušně. Potom jsem musela dělat nějakou práci, neměla jsem úplné volno. Když jsem měla hotovo, šla jsem trochu upravit stránky. Nejprve Vás chci upozornit, že rubriku ,,Modely" jsem přejmenovala na Koně ve stáji. Dále jsem předělávala rubriku ,,Historie", nyní Historie LSR. Je celkem hodně změněná, doporučuji pročíst. Jako další jsem v rubrice Plemenní hřebci vyměnila koním obrázky za hezčí fotky. No a také jsem trochu udělala pořádek v Oblíbených stránkách, kam jsem umístila weby, na které aktuálně chodím. A abych nezapoměla, v menu se objevila nová rubrika Vybavení, areál stáje. Později by do ní měly přibýt fotky a popis našich pozemků. Tak určitě všechno prozkoumejte a napište Váš názor sem do komentářů. Budu ráda za každého, kdo napíše. Také jsem si udělala pořádek ve složce, vymazala nepovedené fotky atd. V sobotu jsem si založila nový deníček LSR (ne internetový, dooprvdy!), kam si zapisuji všechny naše koně, rozvrhy, tipy a triky atd.
No a zítra už by měli konečně přijet. VŠICHNI. Však vy víte, koho myslím. Uklidili jsme pastvinu, já si chystám překvapení, holky se nemůžou dočkat, koníci sice asi neví, že někdo přijede, ale cítí naše pocity, tak tuší, že se něco děje. Však oni uvidí ti naši malí zvědavci. Ale my už se také nemůžeme dočkat.Určitě to bude pořádný zmatek.
Těšíme se! Zatím přeji hezký večer!

Naše malá zvědavá Beech Sky ve stáji před boxy.CL Appaloosa

22. listopadu 2009 v 11:22 | Sii
Dnes Vám představím mold dobře známý, velice obsáhlý, velmi pěkný, hodící se na westernové koně. Jeho zakladatelem byl kůň plemne Appaloosa, ale hodí se na AQH, APH a pdobná plemena. Byl vyroben roku 1998 a prodává se dodnes. Já mám tento mold opravdu ráda a si myslím, že je velmi oblíbený. A tady již koníci na tomto moldu:

První koník na tomto moldu - Appaloosa. Na prvního koně je myslím moc pěkný. Moc mi ale nesedí, že na jeho dece jsou puntíky jinou barvou, než je srst. Taky se mi moc nelíbí ten bílo-černý ocas. Prodával se od roku 1998 do roku 2002.
Hodnocení: 6,5/10


Fun with sun

21. listopadu 2009 v 18:14 | Sii |  Fotogalerie
Wild Poker, Faraday a Traget. Když byli tito tři koníci na pastvě a začlo zapadat slunce, prostě jsem si to nemohla nechat ujít. I když fotky to vůbec nevystihnou, pokusila jsem se alespoň navnadit tu krásnou podzimní atmosféru, která je už všude kolem nás. Ale i tak přeji příjemné prohlížení, snad vás fotky alespoň trochu dostanou do nálady.


Dny na LSR 20. 11. 2009

20. listopadu 2009 v 16:34 | Sii |  Deník LSR
Ahoj! Tentokrát píšu už já - Sii. Dnes nemám trénink odpoledne, tak Vám napíšu vše, co se dělo.
Začnu tím nejzásadnějším, ať na to nezapomenu. Brzy by mi měli přijet noví obyvatelé LSR. Bohužel jsme ale zjistily, že Patch, Starlight, Prancer a Belle už jsou prodaní. Místo toho nám nabídli jejich majitelé jiné koně. Jakmile jsme je uviděly, hned jsme nabítku braly! Nechápu, jak někdo může tak krásné koně prodávat. V každém případě se na ně moc těšíme! Dneska vyrazili z Brna směrem do Prahy, tak snad tu budou už zítra! Nejlepší by bylo, kdyby přijeli v pátek, měla bych na ně nejvíc času!
Dnes holky trénovaly o sto šest. Annie odtrénovala alespoň polovinu westernových koní, Linda skoro všechny zaměřené na anglii. Trvalo jim to až do 16:00, kdy se obě odebraly do stájí, kde koně vyčistily, uklidily jim boxu, přinesly jim čistou vodu a voňavé seno. Koníci se do něho s chutí pustili. Měli za sebou celkem vyčerpávající trénink. Však i Linda s Annie se po odvedení jejich práce svalily ve staré kanceláři do křesílek a uvařily si čaj. Byly opravdu unavené a Linda dokonce na minutku usnula. Proto jsem je vyhnala ze stáje, ať upalují domů a pořádně si odpočinou. slíbila jsem jim, že zítra se o koně postarám sama a že mají přijít až zítra večer, aby mi pomohly nakrmit koně. Kdoví, jestli nepříjdou zrovna v tu dobu, co přijedou naši očekávaní návštěvníci. Pokud přijedou, ukáž jim konečně překvapení - novou stáj, laděnou do zelené a šedivé barvy.
Teď jsem vypustila hřebce na pastvu, aby se trochu provětrali. Já taky brzo půjdu, možná do postele, k televizi. Jsem pěkně unavená, poslední dobou mi to na tréninkách moc nejde. Snad se to do posledních závodů srovná, které máme příští týden v sobotu. Pak už bude doopravdy leháro a čekání na Vánoce.
To by mělo být zatím vše, určitě se brzo ozvu.
Přeji hezký večer a zítra si užijte AS!

Linda s Big Scramblerem na dnešním tréninku. Fotky jsou určené do soutěže na Ranchi Perla.Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.