Leden 2010

Andy našla překrásného koně

31. ledna 2010 v 18:42 | Sii |  Deník LSR
Dnes když jsme se zaměstnanci společně zasedli k internetu, Andy nám ukázala úžasnou stránku s koňmi na prodej. Když jsme si prohlíželi různé nabítky, velice nás zaujal Andalusian křížený s Appaloosou jménem ANTEDOTO. Byl na prodej. Když jsme se podívali na jeho fotky, zůstali jsme sedět s otevřenou pusou! Nádherně stavěný hřebec s nádhernou stavbou těla po Andalusianovi a zbarvení po Appaloose. Dokonce u něj bylo přiloženo i video, takže nás o dokonalosti opravdu rychle přesvědčilo. Navíc díky tomu že je kříženec se může jezdit pod anglickým tak westernovým sedlem. Je to zatím jeden z nejzajímavějších koní, co jsme kdy viděli! Chceme Vám ho také ukázat:

Také se Vám tak líbí?


Zimní vyjížďka

31. ledna 2010 v 18:17 | Sii |  Fotogalerie
Dnes v poledne se holky rozhodly, že si vyjedou do krásného dne na vyjížďku. Linda vyvedla Ticco Tiffa z boxu, vzala bílou měkkou podsedlovou dečku, uzdečku a anglické sedlo a mohlo se sedlat. Peggy si vzala její oblíbené hnědé westernové sedlo, podsedlovku a vyvedla Lakotu. Holky se rozhodly pro vyjížďku v rychlejším tempu, aby jim nebyla zima. Mohlo se vyjet.

Všichni čtyři si vyjížďku moc užili, bylo krásné počasí a pěkně se v něm fotilo. Fotky nejsou sice tak kásné jako minule, ale myslím, že se také docela povedly. Snad se Vám budou líbit!!


Anglická uzdečka

31. ledna 2010 v 10:34 | Sii |  Koňské potřeby LSR
Na dnešek jsem plánovala anglickou uzdečku. Je to jeden z výrobků, na který moc pyšná nejsem.. Původně jsem si vzala WW Umenna, kterému měla být vyrobena na míru.. Ale jak jsem zjistila, uzdečka se mi vůbec nepovedla a Umennovi byla malá! Hledala jsem jiného koně, kterému by mohla být. Naštěstí se našli tři, kterým šla nasadit. Byl to Manchego, So Human a Siroccco (dva Cobové a Fríský kůň), i když jim trochu odstává čelenka. Můj názor na tuto uzdečku není moc kladný, otěže má krozně krátké, nesedí.. Prostě se mi nelíbí. Ale kdo ví jaký máte názor vy!
Líbí se Vám?


Open Action

30. ledna 2010 v 21:46 | Sii |  Deník LSR
Brouznám tak po internetu a zjistím, že se otevírá nový Ranch Joy. Na něm jsem se zúčastnila Open Action s Amaraccem a teď už stačilo jen počkat, jak vše dopadne! Dobře jsme se umístili a máme obrovsou radost! Ranch Joy je úžasný, určitě ho budu pravidelně navštěvovat! Moc děkuji tessie za diplomy ze soutěže!


Děkujeme tessie, rádi se k Tobě a na Tvůj ranch budeme vracet!

Překvapení

30. ledna 2010 v 16:24 | Sii |  Deník LSR
Dnes je opravdu krásný den!
Ráno nádherně vysvitlo sluníčko a všichni jsme se vydali do stájí. Linda, Annie a Peggy vyvedly koně, John se k nim přidal a já s Andy jsme chvíli zůstali v kanceláři. Chvilku jsme byly na internetu, poslaly jsme odpovědi na otázky do soutěže a potom jsme se jen tak chtěly pokochat krásným Hannoverianem s lysinkou a podkolenkami na nohou. Už jsem Vám tu o něm jednou psala. Dívaly jsme se, jestli si ho už někdo nekoupil, jakou má cenu apod. Když jsme rozklikly jeho info, nestačily jsme se divit. Jeho cena byla snížená o 35% a stále o krásného hnědáka nikdo nejevil zájem. Chvíli jsme přemýšlely a nakonec jsem vzala mobil a zatelefonovala jsem majiteli. V telefonu se ozval přijemný postarší pán. Ptala jsem se na jeho koně. On mi vysvětlil, že měl malou stáj, ale že teď už nemá dostatek prostředků na to, aby koně dále vlastnil. Proto je prodával. Projevila jsem zájem o jeho drezuráka. Řekl mi, že mi ho hrozně rád prodá a jestli budeme chtít, můžeme si od něho časem koupit ještě jiné koně. Chvíli jsem přemýšlela a nakonec.. JSEM KÝVLA! Majitel byl rád a řekl, ať se na koníka zajedeme podávat a že nám ho v březnu přiveze..

Jo! Opravdu! Už jsme skoro nedoufali, že ten kůň bude opravdu náš! Ale jelikož chci mít pro Vás překvapení, neřeknu Vám jaký to je, jak se jmenuje a jakého je pohlaví. Můžete vědět jen to, že je to hnědý Hannoverian a jezdí drezuru. Měl by přijet na mé narozeniny - v polovině března. Už se na něj těšíme a Vy se nechte překvapit!

(to NENÍ onen záhadný drezurák, pouze ilustrační foto ;))


První kolo Breyer Paint&Appaloosa Horse Show

30. ledna 2010 v 14:51 | Sii |  Deník LSR
Tak, dnes konečně tahle úžasná soutěž začala! Máme opravdu radost, protože si myslíme, že to bude velká zábava. První kolo začlo dnes ve 12:30 v podobě otázek, na které soutěžící odpovídají. Ano, otázky byly opravdu těžké, ale já jsem si pomohla (neřeknu čím :D), poradila jsem se s našimi westerňáky (Annie, Peggy, Andy a trochu s Johnem) a všechny odpovědi jsme našli. Doufám, že se probojujeme do dalšího kola, ale konkurence je veliká!
BPAHS zdar!


Vyjížďka v anglickém stylu

28. ledna 2010 v 18:15 | Sii |  Fotogalerie
Nejlepší zpráva dneška - Linda už může zase jezdit! Jsme všichni moc rádi, že už má páteř skoro v pořádku. Proto se to rozhodla dnes jaksepatří odstartovat a vyjet si na pořádnou vyjížďku. Měla v plánu si poprvé vzít Amaracca pod sedlo! Nikdo nevěděl, co se bude dít a jak se bude náš krásný Andalusan chovat. Linda ho společne s Andy nastrojila, dostal kamaše a uzdečku s klapkami. Mohlo se vyjet.

Vyjížďka se velmi vydařila. Fotky myslím také tak. Podle mého názoru jsou to asi nejhezčí fotky, co jsem zatím nafotila. Nejdřív venku bylo zataženo, ale za pár chvil vysvitlo sluníčko! Bylo téměř bez mráčku! Krásně se v tom počasí fotilo, navíc některé stromy se ještě, nebo už začínaly zelenat. Navíc Amaracco se choval úžasně, vůbec nezlobil.. Prostě krása! Moc jsme si vyjížďku užili a těšíme se na další!


CL Arabian (no. 2)

27. ledna 2010 v 19:33 | Sii
Dnes jsem si pro Vás připravila Conga Line celkem známého a oblíbeného Arabského koníka. I když mám z této CL zatím jen jednoho koně, mám ho hrozně ráda a je to jeden z mých nejoblíbenějších! Tato CL je méně obsáhlá, ale o to více krásná.

Jako úplě první na tomto moldu byla porcelánová ,,rodinka" jednorožců. Na to, že nemám ráda fantasy koně se mi docela líbí. Oba jednorožci jsou hrozně roztomilí! Tato ,,soška" Isabel a Chloe se vyráběla roku 2005.
Hodnocení: 6/10

Dny na LSR - 24 - 25. 1. 2010

25. ledna 2010 v 16:21 | Sii |  Deník LSR
Po celkem dlouhé době napíšu pár stručných novinek ze stáje. Venku začala být pořádná zima, i když většinou svítí sluníčko. Zaměstnanci trénují většinou v kryté jízdárně, ale už jim to leze na nervy. Chtějí častěji jezdit ven, ale kvůli hrozné námraze a hlubokému sněhu to moc nejde. Já v poslední době hlavně pracovala. Zařizovala jsem různé papírování, vyráběla jsem, nahrávala jsem jeden program pro známou a obecně jsem měla hrozně moc práce. Nejlepší na tom ale bylo, že jsem přihlásila Quarterflashe a Dolce Gusto do westernové výstavy na FF ranchi. Těšíme se až začne, protože jsme zvědaví, jakou budeme mít konkurenci. S nimi jde do soutěže Andy a Peggy. Také jsem si na internetu vyhlédla krásného Hanoveriana s ponožkami a krásnou lysinkou na nose. Má nádhernou stavbu těla a moc by se mi k Lindě hodil. Kdo ví, jestli se mi ho vůbec podaří dostat. Možná tak nejdříve 29. února (ale potom se jeho cena pravděpodobně trochu sníží), nebo do 15. března, protože to se jeho nabítka uzavírá.. Doufám, že ho budeme mít možnost dostat. Je totiž úžasný.. No, uvidíme. Také jsme za stájemi našli krásné místo, kam jsme zabudovali dvě uvaziště. Určitě ho budeme používat, až bude venku hezčí počasí..

Fotky (Andy připravuje Allmonte na trénink):


Diorama č. 3 - Nové místo za stájemi

24. ledna 2010 v 15:12 | Sii |  Fotogalerie
Linda se rozhodla vyjet si na vyjížďku. Vzala si Best N Kiki pod anglické sedlo. Best velmi klidně anglickou výstroj přijmula a po chvíli si na ní zvykla. Jely podél ohrady výběhu, koně uvnitř na ně přátelsky řehtali. Budovy prořídly a obě se ocitly na konci ohrady. Malý kus ohrady zasahoval na krásnou mýtinku, přes kterou vedla cesta a u ní stál strom. Naprosto kouzelné místo! Linda hned všechny svolala a k ohradě jsme zabudovali dvě uvaziště. Určitě to bude bezvadné místo na vyjížďky! Navíc vede kolem ohrady!

Ano ano, diorama je hotové! Dnes ráno mi taťka donesl kousek staré dřevěné podlahy. S mamkou jsme prkno rozřízly na dobrou velikost a já mohla začít! Vytáhla jsem barvy, štětec, tužku a ostatní. Předkreslila jsem si cestu a místa, kde bude stát obrada, uvaziště a strom.Práce mi trvala asi hodinu a myslím, že se diorama celkem povedlo! Až nebude sněžit, určitě tam s koňmi budeme často jezdit a také je tam budeme rouvnou sedlat, když je odvedeme z pastviny.

Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.