Duben 2010

Sada fotek z vyjížďky

30. dubna 2010 v 16:25 | Sii |  Fotogalerie
Včera večer jela Andrea s Brokerem na vyjížďku za stáje a doprovázel je náš pejsek Bassy. Potkala jsem ji, když jsem byla zrova u výběhu na paloučku a ona kolem projížděla. Nevzala si sedlo, i když Broker je koník, co si rád vyhodí z kopýtka. Ale u Andy jsem se nebála, protože je to velmi zkušená jezdkyně a jezdila i na mnohem zlobivějších koních. Foťák jsem měla samozřejmě po ruce, takže jsem je několikrát vyfotila. Z výběhu se na nás šel podívat i Event, který si u mě vyloudil mrkev. Fotky se myslím docela povedly, přidala jsem teplý nádech a určitě jsou jiné, než všechny ostatní. Ať se líbí, příjemné prohlížení..

(c) Sii LSR


Fotogalerie koní

29. dubna 2010 v 18:57 | Sii |  Fotky
Našla jsem na internetu prostě překrásné fotky.
Doufám, že se Vám budou líbit, tak jako mě. Skvělé jsou hlavně ty jízdáren, brzy necháme také nějakou podobnou vybudouvat. Koníci mají překrásné vybavení, jedna fotka je také ze sedlovny nějaké cizí stáje, ale je prostě bombastická! Podívejte se sami.

20Více fotek najdete pod celým článkemDny na LSR - 25. 4. 2010

25. dubna 2010 v 20:30 | Sii |  Deník LSR
Ano ano. Jaro je tu a dnes se to porvé projevilo.
Ráno jsme vstali do slunečného dne. Měli jsme za sebou velmi těžké dny. Vlastně jsem Vám ani neřekla, co se dělo a proč jsem vlastně dva dny nenapsala. V pátek měla Annie menší závody s De Feararou v trailu. Fera ještě nebyla úplně ve formě, udělala docela hodně chyb, ale k našemu překvapení to stačilo na třetí místo. V sobotu jsme všichni jeli do Brna na velký závod jménem Spring Show Jumping. Účastnila se Linda se Scale Puzzle a s WW Umennem. Jako první jela s Umíkem. Bylo na nich vidět, že jsou nervózní, Umenno byl nejistý na překážkách, ale potom to mezi nimi vždycky dohnal. Scalinka vypadala o poznání lépe. Byla ve větším klidu a celou trať zvládla s přehledem. Nakonec se Scale za krásnou jízdu dostalo i odměny. S Lindou vybojovala první místo! Ummeno byl nakonec pátý. Je to pro nás úžasný úspěch, hned takhle na začátku sezony. Domů jsme se vraceli v noci a šli jsme spát až po půlnoci. Dnešní den byl jak už jsem říkala krásný, teplý a slunečný. Šla jsem se ven provětrat a odpoledne jsem strávila doma, protože na mě asi něco leze. Špatně jsem spala a mám ucpaný nos. Je to pěkně nepříjemné, ale co se dá dělat. Na ranchi jsem byla jenom ráno, kdy jsme nafotili další kapitolu komixu Scream. Rozhodla jsem se, že poslední kapitoly rozložím na více dílů, protože jsou hodně dlouhé, tak aby toho nebylo najednou moc. Můžete se těšit ještě na minimálně dvě kapitoly.
To je tak vše, co jsem Vám chtěla říct. Užijte si konec neděle!

(c) Sii LSR


Dnešní Výstava LSR hřebců 2010

22. dubna 2010 v 18:37 | Sii |  Fotogalerie
Dnes odpoledne se u nás konala LSR výstava našich hřebců. Koně vystavovala Andy v naší pěkné kryté hale. Postupně je přiváděla do jízdárny, kde je pobízela k předvedení chodů. Hodnotila se poslušnost, prostornost chodů a stavba těla.
Za zítkou stáli rozhodčí (Annie, Linda, Peggy a John) u papírů, kteří si u každého koně dělali poznámky. A měli to velmi těžké. Naši hřebci se ve většině předvedli v tom nejlepším světle, takže bylo celkem těžké sestavit výsledkovou listinu. Řeknu Vám stručně něco o jejich výkonech. Jen Third Times A Charm nezávodil, protože měl problémy s kopyty.
Romantic byl skvělý, ale trochu nervózní. Antedoto trochu zlobil, Traget byl úžasný. Mosaice obsál velmi dobře, Mandalay měl úžasné chody. BurBang byl divoký a moc neposlouchal. Masquerade vypadal báječně. Amaracco měl úžasné chody, Apache byl ale trochu roztržitý. Jack si vedl moc dobře, Scrambler byl překvapivě docela klidný. Appropso vypadal krásně, stejně tak Gary. Spirit byl trochu rozdivočený, ale Creamy krásně poslouchal. Poker se mi moc líbil, Ticco mi připadal nesoustředěný. Campari byl bezvadný, Speakle se mi také zalíbil. Stripes byl neposlušný a Miracle také. Ummena musím pochválit, byl krásný.
Kdo vyhrál? Dozvíte se to níže.

(Omluvte prosím kvalitu u některých fotek)

(c) Sii LSR
Romantic


Výstava LSR hřebců 2010

21. dubna 2010 v 21:28 | Sii |  Deník LSR
Zítra se u nás bude konat Výstava LSR hřebců 2010.
Učastnit se jí bude všech našich 23 hřebců, kteří se nám předvedou na ohlávce. Ukážou nám jejich postoj, abychom viděli jejich stavbu těla, potom krátce předvedou všechny chody od kroku až po krátký trysk. Nějací koně budou také moci předvést své vzpínání. Bude se hodnotit hlavně jejich stavba těla, prostornost a lehkost chodů, ale také poslušnost a práce s člověkem. Vodič bude Andy, která je na ohlávce vyvede do jízdárny, zastaví je a poté je nechá jako na lonži proběhnout. John, Annie, Peggy a Linda budou porotci a vyhodnotí koně, který se jim líbil nejvíce. Výherce bude vyhlášen jako Hřebec LSR roku 2010.
Já budu fotit, takže se můžete zítra odpoledne těšit na fotky i s výsledky.

(c) Sii
.
.

Isadora Cruce

21. dubna 2010 v 18:55 | Sii
(c) Sii LSR
Breyer - Isadora Cruce
Pro dnešek jsem si pro Vás připravila koně velikosti Traditional jménem Isadora Cruce. Isadora je klisna, ale přestože je na moldu hřebce (Nokota horse), je doopravdy klisna. I ona je portrait modelem divoké Californské klisny. Ta pravá žije nyní v americké rezervaci Return to Freedom. Je to jedna z čistých zbytků koní se španělskými předky. I když ve skutečnosti musí být Isadora úžasná, podívejme se na tento model. Já tento mold nemám zrovna příliš v lásce, ale Isadora mě něčím překvapila. U většiny koní se mi to nestává, ale prostě mě zaujala. Nevím, čím to je. Má krásnou hlavu s růžovým čumákem a s jedním modným okem. Miluji modré oči a moc se mi to na ní líbí. Hřívu má rozevlátou, od tmavé hnědé až po téměř bílé konce na některých místech. Vypadá velmi přirozeně. Trup má moc pěkný, možnáaž robutsní. Přední nohy má zdvižené, jako by se zrovna chystala odskočit a otočit se. Stojí na zadních, které pevně drží celé její tělo. Na všech nohách má nepatrné rousy. Její ocas se mi moc nelíbí, nezdá se mi moc přirozený. Podle mě vypadá uměle. Celé tělo má posté hnědými fleky, které jí neskutečně oživují a odlišují od ostatních. Isadora Cruce se mi líbí úplně nejvíce ze všech koní na moldu Nokota horse.

Příště: S Justadream

Vyjížďka 18. 4. 2010

20. dubna 2010 v 20:55 | Sii |  Fotogalerie
V neděli odpoledne se Peggy rozhodla, že využije toho, jak je venku pěkně a vyjede si na vyjížďku. Chvíli přemítala, koho si vezme, ale nakonec si celkem z jistotou vyvedla ven z boxu Dolce Gusto. Peggy Dolcinku osedlala do westernového a vyjela. Bylo opravdu nádherné počasí, vyjížďka se opravdu povedla. Myslím, že i fotky se docela povedly. Doufám, že se Vám budou líbit!

(c) Sii LSR


Bey Gemme Quest

19. dubna 2010 v 19:29 | Sii
Jméno: Bey Gemme Quest
Přezdívka: Gemmy, Bey, Quest..
Show name: LSR Jump Joy BG
Plemeno: Warmblood
Zbarvení: Bay
Pohlaví: Valach
Zaměření: Anglické ježdění, parkur
Věk: 7
Potomci: --- (valach)
Popis: Gemmy je úžasný kůň. Dostal se k nám pomocí Lindy, která navštívila stáj s teplokrevníky. Byl mezi koňmi na prodej, takže nám o něm hned řekla. Moc se nám zalíbil a tak jsme se nakonec rozhodli, že ho koupíme. A rozhodně nelitujeme. Je to velmi nadějný skokan, umí úžasně spolupracovat s jezdcem. Má skvělý věk, takže Linda ho připravuje na sezónu, kdy s ním bude co nejvíce soutěžit. Gemmy má moc milou povahu. I když na první pohled vypadá neohrabaně a hodně rozpolceně, když se dostane pod sedlo, jeho změna je obrovská. Je do učení celý žhavý a naštěstí to je bezproblémový kůň. S ostatními koňmi nemá problémy, jezdce má moc rád a udělá pro ně všechno.

(c) Sii LSR
(c) sii LSR
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.