Květen 2010

Nová inspirace: Horsemanship

30. května 2010 v 20:24 | Sii |  Deník LSR
Již dlouho na ranchi diskutujeme, jak náš ranch vylepšit, prohloubit komunikaci s koňmi a stát se jejich dobrými přáteli. Dnes jsme na to přišli. Využijeme Horsemanship, který si upravíme podle našich možností a potřebnosti.
Všichni se zapojí do učení Andy a Johna, kteří všem ukážou, jak ovládat koně pouze pomocí ohlávky a vodítka a to i z jeho hřbetu. Koně budeme trénovat v přírodním terénu, budeme je učit nelekavosti a klidnosti, budeme používat méně postrojů a budeme se snažit žít s koňmi více přirozeněji. Pomocí větší volnosti ve výbězích budeme prohlubovat jejich důvěru k nám a necháme je více dělat, co chtějí. Vycvičíme je tak, aby se chovali klidně a přitom podle jejich potřeby. Necháme jim více volnosti, ale více se budeme snažit prohloubit jejich pouto k nám. Cvičit budou jak koně, tak hříbata a to často bez sedel, pouze s primitivními pomůckami.
Doufáme, že to vyjde a od zítřka začneme, ale samozřejmě, že nevypustíme trénink i pod sedlem.

Nakonec bychom chtěli dosáhnout něčeho takového:


(c) Sii LSR


Fotogalerie 30/5/2010

30. května 2010 v 11:07 | Sii |  Fotogalerie
Od rána se Andy a Anča (Annie) chystaly na pěknou vyjížďku do přírody. Venku sice nesvítilo sluníčko, ale to holky neodradilo. Vešly do stáje a každá si šla pro koně. Andy si dnes chtěla vzít svou Alohu, už ji dlouho neměla pod sedlem a navíc jí chtěla vzít na vyjížďku ,,za odměnu", protože jsme včera našli jejího potomka Wapuzzana. Aloha se poslušně nechala vyvést z boxu a Andy šla pro postroj. Anča si vzala Miu, protože je velmi odolná a poslušná. Obě holky nastrojily koně a vyvedly je před stáj. Tam jim bohužel silně poklesla nálada, protože venku pořádně pršelo. Všechny naděje na vyjížďku zahnaly a šly na trénink do haly. Myslím, že se ale trénink povedl a nakonec holky odcházely s velmi dobrou náladou!

(c) Sii LSR


Potomci

30. května 2010 v 9:07 | Sii |  Deník LSR
Našli jsme potomky našich koní v úžasné Whispering Wind Stáji! Hunter's Pride a Cimarron's Spiritovi jsme vypátrali potomka jménem Winning Touchdown. Aloze Earth a Appropsovi se kdysi narodil krásný Wapuzzan a Ciaře DeMate s Ticco Tiffym jsme našli jejich Bo Just Stara! Jsme nadšení, že jsme našli hned tři potomky! Děkujeme WW Stáji za spolupráci.


Zítra

29. května 2010 v 18:12 | Sii |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Ahoj! Já vím, že jsem slíbila, že dnes už budou články, ale nebyla jsem doma. Myslela jsem, že to stihnu dříve, ale vrátila jsem se teprve před chvílí. Proto bych Vám to chtěla vynahradit, nemoc už díky bohu trochu ustoupila, tak se zítra konečně na všechno vrhnu. Abyste věděli, na co se tu můžete v neděli pravděpodobně těšit, dám Vám sem menší připomenutí.
Zítra si vyjedeme na vyjížďku, takže by tu určitě měla být reportáž a pár fotek. Potom určitě uděláme další část příběhu Nesnadná cesta. Tam se dozvíte, jaké to bude, až Nina odjede a jak Nelly bude snášet dny, které nastanou. Večer určitě (snad) napíšu Dny na LSR a po celý den se budu snažit hledat, protože ve WW Stáji mají několik koní, kteří by mohli být potomky z našeho chovu. Tak snad najdeme nějaké syny či dcery.
Ještě jednou se moc omlouvám. Přeji krásný večer.

Něco na mě leze

26. května 2010 v 18:22 | Sii |  Deník LSR
Ahoj! Jak už název napovídá, nastydla jsem. Ráno vstávám s bolením v krku, mám ucpaný nos, nepříjemný kašel a rýma mi teče i z očí. Celý den se dávám do kupy, abych přežila školu a trénink, takže jsem teď docela unavená. Určitě to znáte, takovéhle nemoci hodně znepříjemňují dny. Jen jsem Vám chtěla říct, že kdyby tu náhodou moc článků nebylo, tak ať se na mě nezlobíte. Necítím se moc dobře a navíc se musím večer ještě podívat do stáje, takže potom už mám chuť jen ležet v posteli. Myslím, že se to ale do konce týdne zlepší a o víkendu tu budou zase nějaké články. Omlouvám se a přeji pěkný týden.

(c) Sii LSR
.
.

Dny na LSR - 24. 5. 2010

24. května 2010 v 20:42 | Sii |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Zdravím všechny návštěvníky!
Tak, dneska byl tedy náročný den. Měla jsem špatné spaní, takže jsem vstávala značně rozespalá. Venku bylo jako vždy po ránu zataženo, takže začaly tréninky v hale. Andy, Peggy a Linda to riskly a jely na vyjížďku. Linda a John zůstali na ranchi, ale holkám se to vyplatilo. Po zhruba půl hodince se rozjasnilo a venku se udělalo opravdu hezky. Odpoledne se tedy trénovalo venku, bylo sucho, teplo a krásně svítilo sluníčko. Kolem půl druhé hodiny se venku přehnal déšť, ale po několika minutách po něm nebylo ani památky. Po celé odpoledne se počasí naštěstí vydařilo, takže Linda jela s Johnem na vyjížďku, kterou ráno oba prošvihli. Holky mezi tím obstaraly koně a několik jich poslaly do výběhu. Lucie jela s Tinkym do okolních lesů, ale brzy nato se vrátila, protože začlo znovu pršet! A Prší doteď, sice už míň, ale byl to pořádný liják! Když jsem šla na ranch, pořádně jsem zmokla. Připomíná mi to aprílové počasí, i když je skoro červen! Ale dost už o počasí. Dneska nám napsala e-mail Dominika, že k nám nastoupí později, protože dodělává poslední zkoužky na škole. Jednou už jsem se s ní sešla, je strašně milá a její klisnička je úžasná. Potvrdila naší nabídku a měla by nastoupit nejpozději do konce června.
To je pro dnešek vše, přeji dobrý start do nového týdne!

Fotogalerie 23/5/2010

23. května 2010 v 16:27 | Sii |  Fotogalerie
Tak, zase tu pro Vás mám další várku fotek. Tentokrát jsem fotila BurBanga na louce. Byl tak neodolatelný, jak po se po ní svobodně proháněl, že jsem prostě musela vzít foťák a zachytit tu krásu. Potom jsem ho vzala na jedno skvělé místo nedaleko od nás, k nízkým skalám. Rostou tam obrovské keře a stromy, které se dokáží udržet na kamenech. Odtamtud máme spoustu dalších fotek. Jsou to skvělá místa a určitě tam někdy půjdu fotit znovu.
Přeji příjemné prohlížení!

Nejdříve fotky z louky:
(c) Sii LSR


Fotogalerie 22/5/2010 no. 2

23. května 2010 v 12:39 | Sii |  Fotogalerie
Tentokrát jsem si posvítila na Garyho, který se v poklidu pásl na louce..
Přeji příjemné prohlížení!

(c) Sii LSR


Dny na LSR - 22. 5. 2010

22. května 2010 v 18:07 | Sii |  Deník LSR
Tak, máme tu první víkendový den!
Dnes bylo po dlouhé době venku opravdu krásné počasí. Ráno sice bylo trochu zataženo, ale postupně se to stále zlepšovalo a zlepšovalo! Nakonec jsem venku chodila jsem v tričku s krátkými rukávy. Koně si pěkné počasí pořádně užívali, tak jsem nafotila klisničky, které byly venku. Vlastně poslední dobou docela často fotím a nějak mě to baví! Doufám, že to tak zůstane. Jak asi víte, přihlásili jsme se do Velké Jarní Výstavy, zatím si tam vedeme celkem obstojně, tak snad nám Dolce a Tinky neudělají ostudu. Já ale věřím, že ne. Dnešní den probíhal vcelku klidně. Ráno šli koně na pastvu a potom začaly tréninky. Většina jezdců byla poprvé vyzkoušet naši novou jízdárnu a zdá se, že slouží velmi dobře. Já jsem především fotila a odpoledne jsme udělali další díl příběhu Nesnadná cesta, který si tu už můžete přečíst. Teď jsou koně na pastvě a večer je zavedeme do boxů. Ale ještě jsem Vám neřekla jednu, docela zásadní věc. Na náš inzerát odpověděla jedna dívka! Zní takto:

Dobrý den! Četla jsem si Váš inzerát a velice mě zaujal. Jmenuji se Dominika Soukupová a je mi 24 let. Jezdím už 14 let na koni a mám udělanou ZZVJ. Moje zaměření je především na anglické ježdění a to na parkury a podobné disciplíny. Westernové ježdění také ovládám, ale nejsem v něm tak zdatná jako v anglickém. Pracovala jsem ve Stáji Dalešice jako trenérka, také jako jezdkyně v parkurových stájích a dva roky jsem byla v Anglii, kde jsem se zdokonalovala v ježdění a práci s koňmi. Ráda bych se naučila něčemu novému a konečně se usadila. Ráda poznám kolektiv podobných lidí jako jsem já a práce s tak rozmanitými plemeny koní jako je u Vás, by mě lecčemu přiučila. Mám klisnu, které je 8 let a jmenuje se Shay D. Koupila jsem ji v Anglii a pokud bych u Vás mohla pracovat, ráda bych Vás požádala o její ustájení.
S pozdravem, Dominika Soukupová

Schůzku jsme si sjednali za dva týdny, termín si ještě upřesníme, protože Dominika má zkoušky, protože dokončuje VŠ. Budu Vás pravidelně informovat!
Přeji krásný zbytek sobotního odpoledne!

(c) Sii LSR
Fotka z našeho bezvadného dopoledne :)


Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.