Červen 2010

Ace, Trea, Smalville, Apache a Candle

30. června 2010 v 15:00 | Sii |  Fotogalerie
Přináším pár fotek z dnešního odpočinkového a pohodového dne. Vypadá to, jako by koně věděli, že je konec školního roku a nám začínají prázdniny, protože se nechtěli ani hnout z boxu, natož nějak pořádně zatrénovat, lenoši! Ale musím uznat, že ani nám se moc dnes do ničeho nechtělo a tak si užíváme poklidný den v přítomnosti koní. Nafotila jsem Ace, Treu, Smalville, Candlelight a Apacha, když se poflakovali na pastvě. Apache se sice poflakovat neumí, ale ostatní ano (a jak!). Bylo to moc příjemné, žádný stres a spěchání. Focení jsem si užila a doufám, že se budou letní fotky líbit.

(c) Sii LSR
Překrásný Apache a jeho temperamentí povaha i v takto teplých a líných dnech.


Show Champions 2010 - poslední šance!!

30. června 2010 v 10:25 | Sii |  Deník LSR
Máte poslední šanci se přihlásit do SHOW CHAMPIONS 2010! Uzávěrka přihlášek je už

dnes - 30.6. 2010 v 17:00!

Zítra v 10:00 začne 1. kolo a bude trvat týden - do čtvrtka 8.7.

(c) Sii LSR

Gemmy jako zkušený horsemanshipový kůň

29. června 2010 v 18:54 | Sii |  Fotogalerie
Ani by nás nenapadlo, že s námi mladíček Gemmy bude natolik spolupracovat. Nejenom, že poslouchá i když ho pustíme volně bez ohlávky, ale skočí nám ochotně i několikrát přes přírodní překážky. To se mi prostě samo vybízelo k tomu, abych hnědáčka nafotila. Fotek je jen pár, ale i tak, užijte si je. Snad se budou líbit!

(c) Sii LSR


Výsledky CABHB Photo Show June 2010

29. června 2010 v 13:10 | Sii |  Deník LSR
Další kolo Photo Show na CABHB je opět za námi. Na prvních třech místech jsme se umístili tentokrát v osmi kategoriích, z toho 4x na 2. místě, 1x na 1. místě a 3x na 3. místě. Máme z toho obrovskou radost, musím moc pochválit Ticca, že nám vybojoval jednu zlatou medaili, ale také musím zajít do stájí a pochválit i Garyho, Alohu, Lidušku, Romantica, Miu a Antíka. Jsou to pro nás skvělé zkušenosti, příští měsíc se jistě přihlásíme jistě znovu. (naši koně vyznačeni tučně)

BREEDS

Arabians SM

1.                  Al Namib Shetain    // Silvera
2.                  Gary Circle    // Sii
3.                  Bahrajn RC    // Jana Š.


Krátké novinky z dopoledne

28. června 2010 v 13:35 | Sii |  Deník LSR
Dneska bylo krásné dopoledne. Je skvělé, že už začalo pořádné léto. Celý den je zatím nebe krásně modré a bez mráčku, sluníčko svítí jak může. Dnes jsme měli ve škole sportovní den a vyhráli jsme štafetu, což bylo super! Ale mám tu pro vás (spíš pro mě) daleko lepší zprávu! Do Chorvatska tedy doopravdy pojedeme, ale o týden později, takže je to ještě lepší! První týden prázdnin si pořádně odpočineme a nabereme síly a potom už hurá k moři! Ta zpráva mě moc potěšila. A poslední věc, kterou bych Vám chtěla říct, je to, že už brzy zase budou další díly Nesnadné cesty. Čekám totiž na Dominiku, která si v projektu také zahraje. Měla by už přijet každým dnem a nové díly budou už brzy!
Přeji pěkné odpoledne!

(c) Sii LSR
Krásná Scale v lese.Chorvatsko - ano, ne?

27. června 2010 v 15:11 | Sii |  Deník LSR
Takhle to dopadá, když se člověk moc těší.
Měli jsme jet do Chorvatska a vy to už také jistě víte. Jenže včera jsem se dozvěděla od mamky mojí kamarádky, se kterými tam jedeme, že dostala spálu a musí mít antibiotika 10 dní a potom že musí ještě na odběry krve. To znamená, že možná k moři vůbec nepojedeme. Je mi to moc líto, to plánování se mi nějak moc nedaří. Ale nenechám si tím zkazit prázdniny! Držte palce, ať se to povede, ale když ne, nedá se nic dělat. Ta práce s koňmi se jistě uplatní! :)

(c) Sii LSR

Reportáž z Výstavy devítiletých koní

27. června 2010 v 12:06 | Sii |  Deník LSR
Včera ráno jsme odjeli s Johnem, Big Eventem a Third Times A Charmem do Stáje Rozsocha na Výstavu devítiletých koní. Kolem osmé hodiny jsme dokončovali poslední přípravy a zavedli jsme je do přívěsu. Cesta nám trvala asi půl hodiny a když jsme dojeli na dvůr stáje, bylo tam už docela dost lidí. John vyvedl koně před přívěs a dal jim speciální krmivo a žlab s vodou. Já jsem si mezi tím šla k pořadatelům pro startovní čísla. Charm dostal č. 8 a Event č. 22. Celkem v naší kategorii bylo 31 koní a jak jsem se tak dívala, konkurence byla celkem veliká! Potom jsem se šla podívat na jízdárnu. Měla pěknou žlutou ohradu a byla docela malá, ale doufala jsem, že to kluci zvládnou. Když jsem se vrátila k přívěsu, bylo zrovna 10 hodin. Dala jsem Jonovi startovní čísla a bavili jsme se o výstavě. Za chvíli začala výstava pětiletých koní, kolem 13. hodiny začala výstava šestiletých koní, ve tři odpoledne začala kategorie sedmiletých koní, v pět osmiletých a v šest naše - devítiletých. John upravil Thirdovi ohlávku a naposledy si ho prohlédl, jestli nemá chybku. Brzy přišli na řadu. John nejprve Charma zastavil a předvedli výstavní postoj. Poté ho pobídl, aby krokoval. Objeli kolečko a zrychlili. V klusu Times elegantně zvedal nohy a předváděl se divákům. Pohazoval hlavou a zdravil všechny fanoušky. Zato Event byl trochu vystrašený a nebyl tak přesvědčivý jako Third. To se nakonec objevilo i na výsledku. Times se umístil na druhém místě! Máme z něho opravdovou radost, předváděl se jako blázen a opravdu si to zasloužil! Event nakonec dopadl jako dvanáctý, ale stejně jme rádi, jak dopadl. Byla to pěkná soutěž a velmi jsme si ji užili!

Logo

(c) Sii LSR
(c) Sii LSR

Výstava devítiletých koní

26. června 2010 v 8:02 | Sii |  Deník LSR
Za chvíli odjíždíme s Johnem na výstavu do Stáje Rozsocha.
Každý rok se tam pořádá ročník výstavy koní od 5 do 10 let. My jsme přihlásili Big Eventa a Third Times a Charma do kategorie devítiletých koní. Jelikož je to soutěž velmi obsáhlá, budeme tam zřejmě celý den. Navíc naše kategorie začíná až jako předposlední, takže se budeme dívat na všechny kategorie, které půjdou před námi. Times i Event jsou chytří koníci a na takových soutěžích byli už mnohokrát, takže by to pro ně neměl být problém. Snad se umístíme dobře, držte palce!

Pozvánka, která nám přišla na e-mail:
Logo

Vstříc Chorvatsku

25. června 2010 v 16:52 | Sii |  Deník LSR
Všichni jsme se dozvěděli méně veselou věc - a to, že se Summer Live Show u Lintith ruší. Je nám to moc líto a budeme doufat, že nám to vyjde a navštívíme ji v září.

A to pro nás znamená jednu věc - a to plně se věnovat přípravám k moři. Měly jsme s Andy strašné fofry, jestli se stihneme do 11.7. vrátit. Teď jsme ale klidné a můžeme už myslet jen na cestu do Chorvatska. Jelikož s sebou bereme 3 koně, potřebujeme, aby se nelekali jiného prostředí a aby se chovali ukázkově, protože kdyby se nám při vyjížďce po pláži splašili, byl by to docela průšvih. Proto teď s nimi Andy trénuje komunikaci a důvěru. Nejlépe to jde asi Gusto, protože je na to víceméně zaměřená, ale Scale jí začíá šlapat na paty. Nikdy bychom do takové dámy, jako je ona, neřekly, ale udrží pozornost i bez výstroje. Ona nás teď stále překvapuje! Antedotovi to moc nejde, je přeci jen vytrénovaný na udidle a pod sedlem. Anta tam budeme brát spíš na vyjížďky, protože se nám ho moc nechce pouštět proběhnout bez postroje. Také se s Andy modlíme, abychom tam našly nějaké pěkné místo, kde bychom pořídili pár snímků z dovolené a případně nechali koně volně, protože na plážích plných lidí by to nebylo nejlepší.

Těšíme se a doufáme, že už teď konečně půjde všechno podle plánů!

(c) Sii LSR
Fotka, na které Andy zkouší se Scale Puzzle důvěru.Nová posila do řad jezdců!

24. června 2010 v 12:46 | Sii |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Včera jsem se tedy definitivně dozvěděla, že Dominika Soukupová k nám doopravdy nastoupí. Úspěšně dodělala vysokou školu a nyní se chce naplno věnovat svému snu. Jsem ráda, že jsem ji nakonec poznala, protože je to velmi inteligentní a ohromně milý člověk. Začít pracovat by u nás měla do konce školního roku, nebo začátkem prázdnin. S sebou k nám si také vezme svojí úžasnou klisničku Shay D. Dominika se narodila v Praze. Od svých deseti let prý chodila jezdit na koni a už ve dvanácti letech si udělala ZZVJ. Poté chodila trénovat do parkurové stáje, ale tu brzy opustila. Ani ve druhé stáji se jí nevedlo lépe a proto odešla do Stájí Dalešice. Tam strávila několik let tréninkem a také tam měla brigádu - vyučovala malé děti jezdit. Když jí bylo osmnáct, odjela na dva roky do Anglie, kde se učila pracovat s koňmi od těch nejlepších. Z Anglie si také přivezla svou stávjící klisničku jménem Shay D. S tou absolvovala několik soutěží v následujících letech a chystala se někde usadit. Dominika je sympatická, skvěle to umí s koňmi, výborně jezdí a už se těšíme, až u nás začne.


Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.