Srpen 2010

Kůň, bez kterého by La Starshine Ranch nebyl La Starshine Ranchem

31. srpna 2010 v 17:59 | Sii |  Další
(c) Sii LSR
Když nám někdo položí otázku: ,,Jaký kůň na Vašem ranchi něco znamená?", nebo: ,,Jaký kůň je pro LSR typycký?", dlouhou dobu bychom nevěděli co odpovědět. V poslední době jsme na to už přišli. Když se podíváte na výhry ranche, náskok nad ostatními tam má jediný kůň - ušlechtilý Arabian Gary Circle. Tento kůň je pro LSR velmi důležitý. Bylo chytré rozhodnutí koupit Garyho. Ráda bych Vám přiblížila alespoň něco o jeho životě. Narodil se v roce 2002 chovné stáji. Jako druhořadý hřebec šel rovnou na aukci. V roce 2009 se dostal do Prahy. Zaujal nás na jednom dostihu. Dopadl sice pátý, ale nás si prostě získal. Jeho majitel byl starý pán a my jsme se s ním dali do řeči. Říkal, že ho bude brzy prodávat, potože se mu nevyplatí s ním trénovat, když mu závody prohrává. Koupili jsme ho od něj jako sedmiletého temperamentího hřebce. Na LSR se stal velmi oblíbeným koněm - možná to bylo i pro to, že byl dlouho jediným Arabianem na ranchi. Přihlašovali jsme ho převážně na výstavy, byl jeden z našich es v rukávu. Pak přišla první výhra v Oasis Show, kde měl konkurenci pouze v řadě Arabianů - přesto to dokázal a získal titul Grand Championa. Neztratil se ani ve WW Photo Show February 2010 - získal další první místo. V CABHB Photo Show April 2010 vybojoval ve velmi obsazené kategorii Arabians 2. místo. V té době jsme začínali pociťovat, že Gary je opravdu pro LSR velmi důležitý. Vše se završilo tím, když jsme ho v našem prvním projektu Scream obsadili do hlavní koňské role. Věřím, že i Vás si Gary něčím získal, my už s jistotou víme, že bez něj by La Starshine Ranch nebyl La Starshine Ranchem.

Shay D

29. srpna 2010 v 11:36 | Sii
Jméno: Shay D
Přezdívka: Shay, Shayinka, D..
Show name: LSR Goddess Pay
Plemeno: Warmblood
Zbarvení: Black
Pohlaví: Klisna
Zaměření: Parkur
Věk: 8
Potomci: ---
Popis: Shay je zlatíčko. Přijela k nám společně s Dominikou, které také patří. Domča nás poprosila, aby si mohla Shay u nás nechat, protože by bylo nesmyslné, aby si ji dávala do jiné stáje. Dominika také souhlasila, aby Shay patřila pod LSR. Narodila se v Anglii, odkud si ji Domča přivezla a začala s ní trénovat skoky. Shay je velmi dobrá v parkuru, má dlouhé nohy, mohuté, ale pružné tělo, dobrý odhad a veliké zkušenosti. Je do učení celá žhavá a to se jezdcům líbí. Na jízdárně není líná a poslouchá, nikdy by nikoho nevyhodila ze sedla. Z jezdů má respekt a tak to má být, takže když jí někdo sedí na hřbetě, nedovolí si udělat žádnou lumpárnu. Zato ve výběhu je ve svém živlu. Užívá si svobody a skotačí s ostatními. Energie má na rozdávání, přitom má úžasnou povahu a jakýsi ,,šestý smysl", kterým si všechny okamžitě získá.

(c) Sii LSR
(c) Sii LSRProfily: blížím se ke konci

28. srpna 2010 v 13:22 | Sii |  Deník LSR
I když vypadá, že na webu není nic nového, ve skutečnosti je pravda, že na něm docela často pracuji. Dnes jsem doopravila profily dalším sedmi koním a zbývá jich mi taky jen sedm! Jsem ráda, že se to ubírá ke konci, pročítám o každém koni údaje a opravuji případné nesrovnalosti. Všichni také dostávají nové fotky. Až bude venku hezky, vyfotím i Shay D, která také dostane svůj profil. Do konce prázdnin by vše mělo být hotové.

Také bych Vás chtěla poprosit: pokud si budete prohlížet profily a příjdete na nějakou chybu (ať už gramatickou či nesrovnalost), nebojte se mi o tom říct. Nejsem stroj a budu ráda, když se vám vše bude dobře číst.

Brzy také skončí příběh Nesnadní cesta. Vychází mi to ještě na tak 2 - 3 díly. Ještě uvidím, jak se rozepíšu. Potom začne projekt Divočina, na který se už moc těším, myslím, že mě to bude bavit. Uvidím, jestli to budu psát v klasické ich formě, ale trochu víc mě láká er forma. Tu jsem ještě nezkusila a mohlo by to být zajímavější. Asi zvolím er, protože.. Ne, to bych prozradila. :) Počkejte si!

(c) Sii LSR


PhDr. Dominika Soukupová

23. srpna 2010 v 15:48 | Sii |  Zaměstnanci
.
Jméno: PhDr. Dominika Soukupová
Datum narození: 20. 09. 1986
Bydliště: Praha 4
Zaměření: Anglické ježdění
Pozice ve stáji: Jezdec
Vlastní kůň: Shay D
.
Dominika Soukupová se narodila v Praze. Od svých deseti let chodí jezdit na koni a už ve dvanácti letech si udělala ZZVJ. Poté chodila trénovat do parkurové stáje, ale tu brzy opustila. Ani ve druhé stáji se jí nevedlo lépe a proto odešla do Stájí Dalešice. Tam strávila několik let tréninkem a také tam měla brigádu - vyučovala malé děti jezdit. Když jí bylo osmnáct, odjela na dva roky do Anglie, kde se učila pracovat s koňmi od těch nejlepších. Z Anglie si také přivezla svou stávjící klisničku jménem Shay D. S tou absolvovala několik soutěží v následujících letech a chystala se někde usadit. Našli jsme ji díky inzerátu, který jsme podali a ona se nám na něj ozvala. Jsme strašně rádi, že ji máme, je skvělá pomoc k ,,anglickým koním" a má velmi milou povahu. Dominika je sympatická, skvěle to umí s koňmi, výborně jezdí a je to úžasná kamarádka.
.
(c) Sii LSR
(c) Sii LSR

Fotky z příjezdu Dominiky Soukupové

22. srpna 2010 v 15:28 | Sii |  Fotogalerie
Jak jsem již psala dříve, před týdnem k nám přijela Dominika S. se svou Shay D.

Již před týdnem v pátek jsme netrpělivě vyhlíželi na dvoře LSR auto s přepravníkem. V ten den k nám měla oficiálně přijet Dominika a její krásná Shay D. Kolem 9 hodiny jsme uslyšely, že před stáje někdo přijel. Venku už na nás čekala Dominika Soukupová. Přivítali jsme ji a vyřídili jsme poslední maličkosti. Kolem 10 hodiny už byla plně připravena nastoupit. Z přepravníku si vyvedla krásně stavěnou a elegantní vranou klisničku s hedvábnou srstí a sametovou hřívou. Pustili jsme ji proběhnout na pastvu k několika dalším koním, aby se trošku zžila s prostředím. Potom jsme Domču provedly po stájích a ukázali jsme jí koně, které bude nejčastěji trénovat. Chvíli na to, co přijela jsem musela opustit Prahu a jela jsem do Trutnova.

Nyní přináším pár fotek ze dne příjezdu.

(c) Sii LSR
(c) Sii LSR


Příjezd Dominiky a Shay D

21. srpna 2010 v 19:20 | Sii |  Deník LSR
Již před týdnem v pátek jsme netrpělivě vyhlíželi na dvoře LSR auto s přepravníkem. V ten den k nám měla oficiálně přijet Dominika a její krásná Shay D. Kolem 9 hodiny jsme uslyšely, že před stáje někdo přijel. Venku už na nás čekala Dominika Soukupová. Přivítali jsme ji a vyřídili jsme poslední maličkosti. Kolem 10 hodiny už byla plně připravena nastoupit. Z přepravníku si vyvedla krásně stavěnou a elegantní vranou klisničku s hedvábnou srstí a sametovou hřívou. Pustili jsme ji proběhnout na pastvu k několika dalším koním, aby se trošku zžila s prostředím. Potom jsme Domču provedly po stájích a ukázali jsme jí koně, které bude nejčastěji trénovat. Chvíli na to, co přijela jsem musela opustit Prahu a jela jsem do Trutnova. Dnes jsem se vrátila a žasla jsem, jak to Dominice s koňmi jde. Fotky zveřejním co nejdříve!

Novinky

13. srpna 2010 v 14:13 | Sii |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Ahoj, po dlouhé době přicházím zase se spoustou novinek. Poslední dobou jsem tu moc nebyla, byla jsem pryč, na chatě s kamarádkami. Teď už jsem zase tady, ale odjíždím zítra na soustředění. Je mi to líto, ale zase tu pár dní nebudou žádné články. Ráda bych přidávala, ale jsem stále pryč. Dobrá zpráva je, že Dominika už dokončila zkoušky a konečně může nastoupit do práce. Dnes večer by k nám měla přije i se svou Shay D, ale bohužel fotky budou až příští týden, až se zase vrátím. Domča se už na nás byla několikrát podívat, moc se jí líbí naši koně a těší se, až začne od zítřka pravidelně chodit. Říkala nám, že má kamarádku, která velmi dobře jezdí a zrovna hledá práci. Kontaktovali jsme ji, ale ještě nevíme, jestli bude mít doopravdy zájem. Teď má zrovna ještě práci se stěhováním, protože bydlela na místě, kde ji teď zasáhly povodně. Stěhuje se blízko ranche, k nám na kopec. No, ještě uvidíme. Prosím výherce Show Champions 2010 aby posečkali s těmi cenami, ale Lintith je natolik šikovná, že opravdu stojí za to si počkat nějaký čas na výhry. Jakmile bude připravena, kontaktuji Vás. Také jsem nedávno dofotila všechny koně do jejich profilů. Teď už je budu jen postupně přidávat a potom by to konečně mělo být hotové. Takže to by mělo být všechno, zatím se s Vámi loučím. Mějte se tu krásně, až se vrátím ze soustředění, přidám profil Dominiky, Shay D a fotky z jejich příjezdu.

Show Champions 2010 - 6. kolo: VYHLÁŠENÍ

8. srpna 2010 v 19:22 | Sii |  Show Champions 2010
VÝSLEDKY 6. KOLA - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ


Projekt Divočina

5. srpna 2010 v 17:24 | Sii
(c) Sii LSR

,,Elly žije na rozlehlém statku svých rodičů Severní Americe. Pro každého, kdo miluje koně, je její život jako sen - celé dny tráví v sedle, pomáhá s divokými koňmi a navíc nedaleko od ní bydlí její nejlepší kamarádka Isabella, která miluje koně a dobrodružství. Jenže Elly taková není. Nemá ráda tak jako Bella nebezpečné jízdy na skalních římsách nad koňonem, nebo chytání rozdivočelých koní. Nejraději by trénovala pěkně v bezpečí jízdárny a závodila, ale to se narodila na špatném místě. Když ale s Bellou na vyjížďce narazí na vyhublého a divokého koně, její pohled na svět se rázem změní.."


AUTOR PŘÍBĚHU: SII
AUTOR FOTEK A TEXTU: SII
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.