Září 2010

Návody od Elrenie Greenleaf

27. září 2010 v 19:42 | Sii |  Další
Na internetu jsem našla videa od Elrenie Greenleaf s návody.

Sedlo
Myslím, že vypadá moc pěkně a dokáže si ho udělat každý. Video je sice anglicky, ale myslím, že všemu se dá porozumět. Potřebujete jen věci, co máte doma: drátek, nůžky, kleštičky na ohýbání drátku (nebo něco podobného, myslím, že to zvládnete i bez nich), lepidlo, kůži a houbičku (není nutná).Uzdečka
Ta je docela těžká, ale někomu se možná povede vytvořit. Každopádně krásně udělané video, je vidět, že si s tím Elrenia Greenleaf opravdu pohrála. Potřebujete jen: kůži, lepidlo, drátek, kleštičky na ohýbání drátku, nůžky a jednoho koně.


Dny na LSR - 26.9. 2010

26. září 2010 v 19:00 | Andrea |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Zdravím, dnes píši novinky já, Andrea.

Včera jsme se probudili do velmi ošklivého dne. Bohužel, to se občas stává a proto jsem moc neotálela a vydala jsem se na ranch. Linda, protože chodí na LSR jako první, už zabrala halu. Sice se střídáme, ale trénovat venku na dešti není moc příjemné. Měla jsem v plánu odtrénovat trochu horsemanshipu s Third Times A Charmem a s Polar Express. Rychle jsem opro ně došla do stáje a spěchali jsme do klasické venkovní jízdárny, která je krytá stromy. K mému zklamání tam už byl John a Peggy, kteří spolu s Honest Brokerem a Faraday trénovali PNH. John nám ale nablídl, že můžeme trénovat horsemanship všichni dohromady. Peggy přinesla provazy a trénink mohl začít. Bylo to úžasné! Skoro jsem při tom zapoměla na to ošklivé počasí. Nejvíc mě bavilo, když jsme se postavili zády k sobě a lonžovali koně dokola a při tom jsme si provazy dokola předávali. Čas rychle uběhl a já byla na řadě s tréninkem v hale. Peggy s Johnem se postarali o mé ranní svěřence a já jsem běžela do stáje pro Mandalay Baye. Rychle jsem ho nastrojila a zamířili jsme do haly. Tam jsem s ním trénovala obratnost, otočky, kavalety a také nějaké barely. Docela mu to šlo, takže jsme byli rychle hotovi. Měla jsem ještě čas odtrénovat jednoho koně. Do haly přišla zrovna Dominika, která měla volno a nabídla mi, že mi přivede BurBanga, abych neztratila čas. Byla jsem jí za to moc vděčná a k tomu se postarala i o Mandyho. Bang měl zase bláznivou náladu, divila jsem se, že se ho Dominice vůbec podařilo osedlat. Sundala jsem mu uzdečku i sedlo a nechala ho chvíli vyběhat. Pak jsem s ním zkusila trocu PNH. Uklidnil se, ale než jsme stačili něco zvládnout, přišla na vystřídání Bára. Odpoledne jsme museli jít do toho deště fotit Divočinu. Prý na to bylo ideální počasí. Naštěstí to šlo rychle, ale celé focení pršelo, i když to na fotkách není vidět.
Dnes jsem neměla žádný tréninkový plán, tak jsem jela s Apple Dew na vyjížďku. Věděla jsem, že začne přšet, ale déšť nás naštěstí zastihl až před bránou LSR. Odpoledne jsem pomáhala při práci v hale. Doufám, že se počasí brzy vylepší!


Dny na LSR - 23.9. 2010

23. září 2010 v 20:33 | Bára |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Zdravím Vás všechny! Jmenuji se Bára a píši dnešní novinky.
Nastoupila jsem na LSR teprve v sobotu a musím uznat, že se se zdejším prostředím rychle sžívám. Jsem také nadšená, že každý den mohu pracovat s koňmi a plemeny, se kterými jsem nikdy v životě nepracovala, nebo jsem je nikdy dokonce neviděla živě. Například takový Masqerade, to je skoro pohádkový kůň. Nikdy jsem neviděla tak pozoruhodného koně. Můj obdiv si také získal Antedoto, takový kůň se opravdu moc často nevidí. Dnešní den utekl opravdu moc rychle. Dopoledne jsem trénovala s Damianem. Když nás viděla Linda, zeptala se, jestli se také nemůže svézt. Moc jim to spolu šlo. Odpoledne jsme jely s Ančou na vyjížďku. Vyprávěla mi o tom, jak přijela do Čech a jak se dostala ke koním. Také jsem jí řekla, jak jsem se ke koním dostala. Anička je moc hodná. Hodně mi pomáhá a dobře si spolu rozumíme. Jela jsem na Percheronce Drop to Drop. Krásně poslouchala a byla moc hodná a v klidu. Anča měla takového divočejšího koně, jmenuje se Long Stripes. Je moc krásný. Když jsme se vrátily, sešly jsme se v kanceláři. Byla tam jen Domča a Peg. Peggy říkala, že Divočina začne už o víkendu. Jsem moc ráda, že tam můžu hrát. Takovou možnost bych jinde neměla. Taky doufám, že si budu moct zahrát s Masqueradem, protože by mě zajímalo, jak reaguje. Andy říkala, že by to neměl být problém, ale že to mám nahlásit předem. Andy je taky úžasná a to nemluvím o Johnovi. Ten mi vždy pomůže, když potřebuji. Jsem moc ráda, že můžu pracovat zrovna tady.

CBG 2011

22. září 2010 v 17:57 | Sii |  Deník LSR


Jistě jste si všichni všimli, že CABHB pořádá velikou soutěž, která nese název Czech Breyer Games 2011. Jedná se o devítiměsíční soutěž, z čehož každý měsíc bude jedna disciplína. Já se určitě přihlásím do všech disciplín, které budeme mít možnost obsadit, a také jsem udělala takové jednoduché logo (viz výše). Možná vytvořím i video.

CBG 2011 začínají za méně než 135 dní!Mgr. Barbora Pospíšilová

20. září 2010 v 13:11 | Sii |  Zaměstnanci
.
Jméno: Mgr. Barbora Pospíšilová
Datum narození: 14. 12. 1986
Bydliště: Praha 4
Zaměření: Všechny jezdecké styly
Pozice ve stáji: Jezdec, trenér členů
Vlastní kůň: Ad Taif Damian
.
Barunka je velmi milý člověk. Ke všem se chová velice ohleduplně a s nikým jí nedělá problém se spřátelit. Ke koním se dostala až ve 12 letech, kdy se s rodiči přestěhovala z Brna do klidné části Prahy s jezdeckou školou. Tam se jí poprvé podařilo uskutečnit svůj životní sen a sednout si na koně. Bára byla talentovaná a trenérky to rychle poznaly. Naučily jí skákat i s koňmi pro pokročilejší ty nejvyšší a nejrůznější překážky, takže se brzy nato objevovala často na závodech. Jak čas plynul, učila se stále víc - běhala na dostihové dráze, naučila se skákat cross country a poté se věnovala dlouho westernu. Na koně nezapomínala ani při studování na vysoké škole a po jejím dokončení si začla hledat práci. Když si ji vzala 18. září její kamarádka Domča (naše jezdkyně) k nám na LSR na návštěvu, Bára se hned chytila nabítky práce u nás. S sebou si také přivedla svého koně Ad Taif Damiana, mladého Araba.
.

Ad Taif Damian

19. září 2010 v 16:47 | Sii
Jméno: Ad Taif Damian
Přezdívka: Dammy, Damian, Damík, Taif..
Show name: LSR Taiphunne
Plemeno: Arabian
Zbarvení: Chestnut
Pohlaví: Hřebec
Zaměření: Anglické ježdění, výstavy
Věk: 8
Potomci: Mekka, Al Daal, Qutaini, Al Hadidda, Ma'an Tamya, Ashur
Popis: Dammy je koník s obrovským srdcem a úžasným temperamentem. Skrývá v sobě spousta humoru, inteligence, čisté elegantnosti a krásy. Je to koník naší Báry, která si ho k nám přivezla, když k nám přišla pracovat. Je to divoký kůň tělem i duší, přesto si zachovává svou důstojnost a nikdy neudělá ostudu. Nemá rád, když se s ním přísně zachází, potřebuje jemnou ruku a jezdce s velkou trpělivostí. Pod sedlem nedělá moc často problémy, velmi se snaží a k jezdci má respekt. Když se ale ocitne na pastvě, je ve svém živlu. Je to skvělý plemenník a má už nespočet hříbat. Dammy má úžasné klouzavé chody, krásnou stavbu těla a hebkou, sametovou, ryzou hřívu.

(c) Sii LSR(c) Sii LSR
Hlavní postavy

19. září 2010 v 14:17 | Sii
(c) Sii LSR

Jméno postavy: Elizabeth Siamonová
Hraje: Andrea Tabbyová
Info: Farma, kterou zdědila Ellyina rodina po pradědečkovi se stará o volně žijící stádo divokých koní. Skupiny žily dříve samostatně, ale s příchodem moderní doby jejich samostatnost klesla. Je třeba, aby se často vyjíždělo na skalní římsy, nebo nad kaňony, jen aby farma pomohla poraněnému, nebo zbloudilému hříbti. Elly také často musí na tyto cesty vyjíždět, jenže ona nenávidí nebezpečné trasy, dobrodružství a rozdivočelé koně..

(c) Sii LSR

Jméno postavy: Isabella Brooková
Hraje: Barbora Pospíšlová
Info: Bella často přemýšlí, jak ráda by si vyměnila místo s Elly. Její kamarádka je prostě strašpytel a ráda si nechá ujít úžasně vzrušující cesty za stádem divových koní. Co nejčastěji se přidává k výpravě z Wild Walley, aby mohla pomáhat koním, kteří se dostali do problémů. Vždyť jízda nad propastí a pozorování divokých hřebců je tak nádherné! Jenže Elly to vidí jinak - a Bella ji zřejmě nikdy nepřesvědčí, aby změnila názor. Nejlepší kamarádky a jsou tak rozdílné!

(c) Sii LSR

Jméno postavy: Robert Raven
Hraje: John Stone
Info: Robert, syn přítele pana Siamona si život dokázal pěkně obstarat. Nejenom, že má přístup ke koním, ale už má i na Wild Walley zajištěnou práci. Má ale dobré srdce, koni by neublížil a na dívku by nikdy nebyl nezdvořilý. Pokaždé jezdí jako velitel výpravy za divokými koňmi, protože je starší než ostatní. Má rád dobrodružství a proto si hodně rozumí s Isabellou. Často spolu jezdívají úplně vepředu, což se Elly, která zůstává sama pozadu, moc nelíbí.

Bára a Damian

18. září 2010 v 15:02 | Sii |  Deník LSR
Dnešní den začal velmi neobvykle. Domča si totiž přivedla svou kamarádku Báru, aby jí ukázala, kde pracuje. Bára byla velmi milá blondýnka, přišla v jezdecké košili a nezapoměla si ani helmu. Andy se k holkám přidala a vyzvídala. Zjistila, že Bára už hodně dlouho jezdí na koni, dokonce má i svého. Domča jí obstarala Hunter a obě se vydaly na vyjížďku. Když přijely, Bára si naše pozemky i naší Hunter moc pochvalovala. Říkala, že neví, co by dala za to, kdyby u nás mohla trénovat nějaké koně. Když to slyšela Andy, okamžitě se chytla šance. Nabídla jí u nás práci a Bára jí přijala!
Nejenom, že má u nás kamarádku Domču, ale kolem jedné hodiny si přivedla i svého koně. Nemohli jsme věřit svým očím - překrásný ryzák, elegantní chody, ušlechtilá stavba těla, temperamentí hřebec jménem Ad Taif Damian. Jak už jméno napovídá - úchvatný Arabský kůň.
Bára naši nabítku okamžitě přijala, byla nadšená, že může pracovat se svou kamarádkou a když zjistila, že Damian může být u nás nastálo ustájený a přístupný i ostatním jezdcům na ježdění byla moc ráda.
Netušili jsme, že v jednom dni najdeme tak skvělou, novou jezdkyni! Určitě si zahraje i v Divočině!

Fotky:


Fotky - zima 2010

16. září 2010 v 21:07 | Sii |  Další
Video, které mi nešlo nahrát na Stream. Staré fotky, takže žádné světoborné :)
Ať se líbí!
.
.
.
.
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.