Jak se rozvíjí zaměření našeho ranche?

21. října 2010 v 13:30 | Sii |  Deník LSR
Je to mu už několik měsíců, kdy jsme se rozhodli, že změníme náš životní styl, úlohu jezdců a typy tréninků. Přesedlali jsme na volnější způsob zacházení s koňmi, začali jsme trénovat horsemanship a dali koním více volnosti. Chcete vědět, jak to u nás vypadá teď a co se bude dít v zimě? Čtěte dál.
Od léta se mnohé změnilo. Koně zůstávají prakticky celý den venku, pokud je pěkné počasí, nejsou zimy a neprší. Koně, kteří byli zvyklí na život v malém boxu byli pár dní trošku zmatení ze změny podmínek. Nyní můžeme s klidem říci, že všichni koně jsou na tom velmi dobře. V boxech zůstávají přes noc a ráno, ale až přijde zima, nebudou moct být venku moc dlouho. Pokud budou tak velké zimy jako slibovali meteorologové, budou muset zůstat uvnitř.
I tréninky a jejich časy se změnily. Každý den se začíná trénovat až kolem 11 hodiny, na nic nespěcháme, nikde zbytečně neženeme. Koně jsou odpočatější, klidnější a lépe naladěni. Tréninky horsemanshipu se zalíbily každému jezdci, takže i Linda a Dominika, které jezdí anglický styl si rádi proloží parkury a drezury něčím z přirozené komunikace. Koně jsou potom citlivější na pobídky a devčatům se trénuje lépe.
Westernoví koně se mají snad nejlépe. Na nich se horsemanship nejvíce projevuje a je na nich také nejvíce žádán. Před tréninkem barelů se například nejdříve pracuje ze země, s pomůckami a i se samotnými barely. Po tréninku se jim dostává zasloužené uvolnění v podobě her s míčem, plachtami, provazy apod.
PNH ovlivnilo také naše projeky. S koňmi se mnohem lépe pracuje a zvláště v Divočině tuto možnost náležitě využíváme.
Budeme muset bohužel Divočinu odložit na jaro kvůli počasí, ale místo ní uděláme krátký zimní projekt a pak se k ní znovu vrátíme.
(c) Sii LSR
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiiki kiiki | E-mail | Web | 21. října 2010 v 14:19 | Reagovat

to věřím, že to celkově vše zlepšilo, určitě se to všem moc líbí :) těším se na nový projekt!

2 Appaloosa Appaloosa | 26. října 2010 v 8:10 | Reagovat

Zní to jako úplná Hawaii! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.