Listopad 2010

Výsledky CABHB Photo Show November 2010

30. listopadu 2010 v 20:19 | Sii |  Deník LSR
Na webu CABHB byly již zveřejněny výsledky CABHB Photo Show November 2010. Tento rok to pro mě bylo zmatkování s přihlašováním fotek, takže jsem možná neměla čas vybrat ty nejkrásnější. Myslím si, že i tak jsme se umístili velmi dobře, v několika kategoriích i mezi většími koňmi. Máme velkou radost z koní, kteří se umístili a těšíme se na další soutěže! Gratulujeme také ostatním soutěžícím :)

(c) Sii LSR


BREEDS
COLOURS

SM Paint Horses
1. Ciara DeMate

Bay
2. Bey Gemme Quest
SM Quarter Horse
1. Honest Broker
Chestnut
3. Romantic
SM Thoroughbreds
2. Poetry An Motion
Grey
2. Amaracco
Other American
2. Dolce Gusto
Appaloosa
3. Antedoto


COLOURS OF THE MONTH 

Overo
2. De Ferara
Appaloosa Leopard
2. The Last Warrior
Other Appaloosa Pattern
2. Appropso


Bílo ze dne na den

29. listopadu 2010 v 17:56 | Sii |  Deník LSR
Stačilo jen několik hodin nepřestávajícího chumelení a venku se vytvořily asi 20 cm vysoké závěje. Začalo to v pátek večer a sobota byla jemně zasněžená. Co se však stalo přes noc na dnešek, to nikdo nečekal. Celý den jen sněžilo a sněžilo a ještě teď pořád chumelí. My jsme s tím počítali, ale stejně nás trochu zaskočila přesnost předpovědi počasí. Jestli to má takhle jít dál, tak tady snad zapadneme. Koně vůbec nechodí ven, jen chladnokrevníci na pár minut do výběhu. Štíhlejší koně by mohli promrznout a to my samozřejmě nechceme. Využívanou se opět stala naše hala, kde probíhá denně trénink všech koní, kteří se účastní CBG, kromě Andy s horsemanshipem, která se ještě nerozhodla a Báry s Chury Alim, které nemají kde trénovat, protože vše je pod sněhem. Bára bude muset zvolnit, protože ani nemá kde se připravovat.
V sobotu koně byli tento rok poprvé na sněhu, ještě ho bylo málo a sluníčko svítilo, takže nic nebránilo je pustit ven. Horší to bylo další den, kdy venku bylo ošklivo a zima. Lide Colle se zlepšuje díky radám Steeple, už jsme jí jednou vzali i protáhnout do haly.
Díky sněhu začne i projekt Snowflake, už jste tu mohli vidět jeho rubriku. První kapitola by tu mohla být už v neděli a hlavní postavy zveřejním někdy v tomto týdnu.
Taky se zde můžete podívat na pár tipů na vánoční dobroty pro koně, my nějaké jistě využijeme.
Zatím přeji krásný večer!

(c) Sii LSR

Něco dobrého pro koně

27. listopadu 2010 v 13:41 | Sii |  Další
x
Vánoce se blíží a nevíte, jaký máte dát koním dárek? Samozřejmě, že koně si také něco zaslouží. Nejjednodušší je připravit jim něco dobrého.

Sendvič - Nakrájej jablko a mrkev na plátky, dej je mezi krajíce žitného hleba a svaž je dohromady stéblem sena.

Koňský salát - Nakrájenou mrkev, jablka a salát dej do mísy, přidej med a oves a dobře promíchej.

Plněné jablko - Odřízni vršek jablka a vydlabej ho. Dužinu ovoce rozmačkej a smíchej s ovsem, drobečky chleba a kousky mrkve. Jablko naplň vzniklou směsí a přilož zpátky odříznutý vršek.

Mrkev - Umyj a očisti větší mrkev a potři ji medem. Pak ji ponoř do ovsa, až v něm celou mrkev obalíš.

Jablko - Větší jablko namoč do vlažné vody a pak ho obal v cukru.

Jablkové plátky - Jablko nakrájej na tenké plátky a obal ho cukrem. Talíř pak odlož na sluníčko a nech plátky několik hodin schnout, dokud nebudou křupavé.

První sníh 2010

27. listopadu 2010 v 13:03 | Sii |  Fotogalerie
Už včera večer se z nebe začaly snášet první sněhové vločky a na autech se začal tvořit nízký poprašek. Přes noc napadlo tak 2 cm sněhu a všichni jezdci se s veselou náladou vydali do prvního sněhového dne. Navíc už od rána svítilo sluníčko, takže všichni vyjeli na vyjížďku po známých trasách. I já jsem toho využila a nafotila jsem pár koní, kteří měli to štěstí a vyvedli jsme je jako první do bílého výběhu. Přeji příjemné prohlížení :)

(c) Sii LSR
(c) Sii LSR


Projekt Snowflake

27. listopadu 2010 v 12:41 | Sii
(c) Sii LSR

,,Linda se přátelí s Erikou už roky. Chodí spolu do stejné školy už od první třídy a staly se z nich nejlepší kamarádky. Když začala Erika chodit do jezdecké školy, byla zprvu Linda nadšená stejně, jako ona. Postupně však zjišťovala, že její kamarádka na ni nemá tolik času a když už jsou spolu, mluví jenom o koních. Linda se proto rozhodne, že přijme brigádu ve stáji. Bude často s Erikou a navíc si vydělá. Pár týdnů to klape přesně tak, jak si Linda představovala, ale potom napadne první sníh a s ním jí přibyde více práce i starostí.."


AUTOR PŘÍBĚHU: SII + Vaše nápady
AUTOR FOTEK A TEXTU: SIIO projektu Snowflake

27. listopadu 2010 v 12:36 | Sii
OBSAH:

Linda se přátelí s Erikou už roky. Chodí spolu do stejné školy už od první třídy a staly se z nich nejlepší kamarádky. Když začala Erika chodit do jezdecké školy, byla zprvu Linda nadšená stejně, jako ona. Postupně však zjišťovala, že její kamarádka na ni nemá tolik času a když už jsou spolu, mluví jenom o koních. Linda se proto rozhodne, že přijme brigádu ve stáji. Bude často s Erikou a navíc si vydělá. Pár týdnů to klape přesně tak, jak si Linda představovala, ale potom napadne první sníh a s ním jí přibyde více práce i starostí. I když s koňmi nemá žádné zkušenosti, musí s nimi pomáhat den ode dne více. Ve zprávách se navíc tvrdí, že má být největší zima za posledních 10 let. Lindě se přestává práce líbit a proto se snaží koním co nejvíce vyhýbat, ale majitelka školy to vidí jinak. Pošle Lindu ven pro koně, kde zrovna začalo chumelit. Stačila nepatrná nepozornost a Linda se dopustila obrovské chyby. Rychle se vydá za Erikou, aby jí pomohla, ale situace se zkomplikuje mnohem víc. A co to sněhově bílé hříbě, které se objevilo v lese a hned zase zmizelo?

O PROJEKTU:

Další náš projekt nese název Snowflake - sněhová vločka. Jak už název napovídá, odehrává se v zimě, což pro nás byla úplná premiéra. Focení ve sněhu není nic jednoduchého, zvláště akční scény jsou velmi spožité, protože na koně musíme dávat pozor a v zimě je riziko ještě zvýšené. Dbát na to, aby neprochladli a abychom ani my neumrzli je samozřejmostí. Nuže, snad naše snaha nepřišla v niveč a doufáme, že se Vám příběh zalíbí!


(c) Sii LSR

Valor 2

26. listopadu 2010 v 19:49 | Sii |  Fotky
Opět přináším další povedený kousek. Je to hřebec Valor. Nemá mohair, ale kdyby ho měl, určitě bych ho nerozeznala od živého koně. Nad nějakými modely mi opravdu zůstává rozum stát a to hlavně od Carol Williams, která maluje ty nejkrásnější koně, jaké jsem kdy viděla. No co víc říkat, podívejte se sami (i když někdo appaloosy nemusí, tohle je skvost).

Fleabit Grey Appaloosa

Painted by Carol Williams

2009

V celé své kráse si ho vychutnejte pod článkem.


Novinky všeho druhu..

25. listopadu 2010 v 20:44 | Sii |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Zdravím všechny.
Poslední dobou mi nejde připojení k internetu. Včera i předevčírem jsem se nepřipojila vůbec. Můj bratr mi s tím pomáhal, ale další den zase nešel. Pokusím se to nějak spravit, protože jsem chtěla napsat nějaké články a bohužel se mi to nepvedlo. Teď používám náš starý počítač, který je strašně pomalý a dříve či později zamrzne a musím ho restartovat.. To je ale trápení s těmi stroji!
Teď už ale k novinkám. Liduška nám chytila chřipku a projevilo se to v neděli. Zatím je stále stejná, moc nejí, je malátná, nic jí nezajímá. Brzo asi napíšeme Steeple, co by na nemoc nejlépe zabralo. Dávali jsme jí nějaké vitamíny a výživné krmivo, ale žádná změna nenastala. Asi ji nakonec do horsemanshipu nepřihlásíme, protože to možná chytila z přetížení a potřebuje si pořádně odpočinout. Andy vybírá koně, s kterým by mohla eventuelně jet. Připadá v úvahu buď Scale nebo Dolce, ale tyhle odhady ještě nic neznamenají. Linda ténuje s Umennem, jsou na tom překvapivě celkem dobře.
Dnes bylo venku krásně! Úplně mě to překvapilo, protože teď je většinou zamračeno a prší. Před pár dny dokonce sněžilo! Vypadalo to sice jako déšť, ale sníh byl cítit ve vzduchu. To mi připomíná, že Vánoce se blíží. Tento rok by měly být klidné, pohodové. Žádní noví koně, jsme spokojeni. Koně dostanou nějaké dobroty - a stejně jako minulý rok - jablko obalené v cukru. To láká i mě! :)
Zítra tu nějaký článeček bude večer, potom v sobotu se zasnažím, aby byly alespoň 3 a pak se uvidí. Taky přemýšlým nad novým designem, ale nápadů je zase málo.. :)
Krásný večer!

Nečekané rozhodnutí a změna

21. listopadu 2010 v 20:53 | Sii |  Deník LSR
Teď něco ze soudku Czech Breyer Games 2011. Nastaly tu nějaké změny.
První věc je, že Lide Colle chytila chřipku. To znamená, že musí mít absolutní klid a zůstat ve stáji. Naštěstí nemá zatím moc vysoké teploty, ale je skleslá, malátná, nemá chuť k jídlu a nemá zájem o okolí. Samozřejmě s ní nechceme riskovat, takže se nezúčastní CBG. Kdyby závodila v jiné kategorii, která je až později, tak bychom ji nechali, ale horsemanship je 1. disciplína. Proto se ještě rozhodujeme, koho si Andy na horsemanship vezme. Jistě se to ale brzy vyřeší a já určitě dám vědět.
Druhá věc je ta, že Linda nás přemluvila, abychom se přihlásili i do Drezury. Chtěla by závodit ona s Umennem. Tak jsme si řekli proč ne..?

(c) Sii LSR

Když je tma..

21. listopadu 2010 v 19:23 | Sii |  Fotogalerie
Jaké je to u nás na ranchi přes den, to už víte. Ale co se děje u stáje, když je tma?

(c) Sii LSR

Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.