Leden 2011

Sonador a Secretariat

31. ledna 2011 v 21:37 | Sii |  Další
Tento článek jsem chtěla napsat už dříve, ale teď mám dvojnásobný důvod. Je to můj názor, moje myšlenka.

Někdy o prázdninách jsem dostala DVD s filmem jménem Dreamer. Jelikož jsem už o něm párkrát slyšela, okamžitě jsem si ho pustila. Byla jsem z něho naprosto nadšená. Samozřejmě, že Dreamer byl o koních, ale ještě ke všemu Breyer vyrobil portrait model Sonador, což mě podvědomě k filmu ,,připojilo". Jen si představte - film se dělal podle skutečné Sonador, podle ní také dělal Breyer portrait model a toho si lze koupit. Každý může mít svojí, malou Sonyu.
Film Dreamer jsem si pustila asi čtyřikrát a přišel mi jako nejkrásnější film, co jsem kdy viděla.

Dnes jsem dostala DVD s filmem Secretariat. Ten byl také samozřejmě vyroben jako Breyer portrait model. Naprosto mě to ohromilo - a navíc o bylo natočeno podle skutečné události. Ta atmosféra, ti koně, ta farma.. Úžasné. Nemohla jsem ani uvěřit, že se Secretariatovi povedlo vyhrát Triple Crown, natož v Belmont vyhrát o 31 délek. Naprosto neuvěřitelné. Tohle jsou věci, které mě doopravdy dokážou dostat do kolen. Já tak miluju koně.

(c) Sii LSR

,, Jsi velkej šampion.
Když jsi běžela, země se chvěla.
Nebe se otevřelo a všichni uhýbali.
Mířila jsi k vítězství.
Běžela jsi za svou majitelkou.
Na hřbet ti dám pokrývku z květů. "Trénink drezury

30. ledna 2011 v 13:05 | Sii |  Fotogalerie
Včera odpoledne se uvolnila hala, tak si Linda připravila Umenna na trénink drezury. Šla se na ní podívat Dominika, která zaslechla od Annie, že Lindě s Umennem drezura skvěle jde a že určitě bude mít šanci na CBG, nebo alespoň na jiných závodech. A opravdu - dívat se na Lindu je zážitek. S Umennem si skvěle rozumí a při drezuře jsou jako jedno tělo. Přináším několik fotek z téhož tréninku. Je jich málo, protože jsem se spíš dívala, než fotila, ale i tak doufám, že se Vám budou líbit!

(c) Sii LSR


O'Learly's Irish Diamond

27. ledna 2011 v 22:03 | Sii
(c) Sii LSR
Po velmi dlouhé době přináším opět hodnocení dalšího z Traditional koní - tentokrát O'Learly's Irish Diamonda. Tento chladnokrevník byl novnikou roku 2010 a získal si mnoho příznivců a kladných ohlasů. I mě se velmi zalíbil, i já sleduji dění u koní větší velikosti a jsem jeho jednoznačným příznivcem. Jeho stavba těla nádherně vystihuje tělo chladnokrevníka. Je zastnižen ve velmi výhodném chodu - v klusu, nestojí, ani necválá, proto se skvěle hodí na focení a na poklidné vyjížďky. Má velkou hlavu, lehce klabonos, to mi připomíná kladrubáka. Čelo mu zdobí nosní pruh a má narůžovělou hubu. Oči jsou klidné, celkem malé, ale přiměřené. Uši jsou také tak akorát dlouhé a špičaté. Hříva vypadá velmi přirozeně, není ani dlouhá, ani krátká, tak akorát. Krk je široký, stejně tak celé jeho tělo, které je pěkně osvalené a podtrhuje profil těžkého koně. Diamondovy nohy jsou dlouhé, silné a svalnaté, se širokými kopyty, která jsou pruhovaná. Ocas je přiměřený k tělu, zdá se mi takový umělý, ale naštěstí to nijak nenarušuje celý model. Moc se mi líbí zbarvení jeho srsti - groše pěkně vyniknou a na tomto grošák opravdu sluší. Nic není přehnané a řízené přirozeným směrem, to se mi moc líbí. Myslím, že tenhle model je jeden z nejpovedenějších modelů jak z novinek 2010, tak ze všech, které jsou např. zde dostupné. Nevím jak Vám, ale mě se Diamond moc líbí.

Příště: GG Valentine and Heartbreaker
.

Neposlušný Honest Broker

27. ledna 2011 v 20:00 | Sii |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Poslední dobou máme opravdu hodně práce, poctivě trénujeme a skoro se nezastavíme. Do klubovny se skoro nedostanu, protože pomáhám s tréninky, nebo vyřizuji přihlášky a podobné věci, takže web jsem tak trochu zanedbala. K tomu nám dnes náš quarter Honest Broker připravil horké chvilky. Pokud chcete vědět, co se stalo, čtěte dál!
 Tréninky v pět hodin skončily a všichni se unaveně odebrali se svými svěřenci do stájí. U boxů se strhla vášnivá debata o nadcházejících závodech. Všichni přispěli svými názory a Peggy mezi tím vyhřeblcovala Honest Brokera, kterého dnes vzala na vyjížďku. Přinesla mu deku a ohlávku a zavřela dvířka boxu. Když jsem později s Domčou kontrolovala koně, všimla jsem si, že něco není v pořádku. Překvapením se mi rozbušilo srdce, když jsem si všimla, že Honest Broker není ve svém boxu. Dominika okamžitě běžela za ostatními, aby zjistila kde je Broker. Všichni za pár vteřin už stáli u prázdného boxu a Peggy jen zoufale pokrčila rameny, že ho určitě do boxu zavedla. Bára se zeptala, jestli důkladně zavřela dvířka boxu. Peggy rozpačitě odpověděla, že ano, ale pa dodala, že je možná nezajistila páčkou. A protože Honest je vynalézavý kůň, jednoduše utekl. Vzali jsme baterky a každý jsme se vydali Honesta hledat. Po půlhodině jsme se vrátili všichni mokří od sněhu, ale Broker nikde. Peggy byla zoufalá a nešťastná, protože jí přišlo, že je to jen její chyba, ale tohle se někdy stává. Mě ale napadlo ještě jedno místo, kde by Broker mohl být - a měla jsem pravdu. Velké dveře do skladu krmiva zůstali pootevřené a náš ryzáček se tam vloupal. Už to několikrát udělal, takže mě to nepřekvapilo. Samozřejmě, že tam byl a spořádal pořádnou porci krmiva. Ten nám ale dal! Škoda, že jsme si toho nevšimli dříve, protože by nám to ušetřilo spoustu nervů, ale on dokáže být nenápadný a tiše někam proklouze jako kočka. Všichni jsme si ale moc oddychli, že se mu nic nestalo a jakmile jsme ho zavedli zpět, pořádně jsme zavřeli dvířka boxu. Tenhle den byl velmi náročný a jsme rádi, že si konečně můžeme oddechnout.

.

Hra s míčem

23. ledna 2011 v 14:00 | Sii |  Fotogalerie
Konečně máme odpověď od Andy. Kůň, se kterým bude soutěžit na CBG bude Campari! Je to sice drezurní kůň, ale jak říká Andy, je velmi citlivý a vnímavý. Dnes dopoledne byla hala k dispozici a tak toho Andy využila a vzala Camapriho na trénink horsemanshipu. Dnes si s sebou vzala i míč a byla to opravdu krásná podívaná. Campari se naučil kopat do míče a nakonec si oba zahráli ,,fotbal". Andy má úžasné souznění s koňmi a je vidět, že si s nimi rozumí. Pravděpodobně nějakou z fotek použijeme na CBG, protože to byl opravdu povedený trénink. Ať se Vám fotky líbí!

(c) Sii LSR


Aktuální novinky

22. ledna 2011 v 17:55 | Sii |  Deník LSR
Času se mi poslední dobou opravdu nedostává. Mám v hlavě tolik věcí, co musím ještě zařídit, nebo ty, které je třeba si pamatovat a dotáhnout je do konce. K tomu ten všeobecný mumraj na ranchi - Jezdecký klub LSR se po Vánocích opět pořádně rozjel a Bára má tedy plné ruce práce s dětmi, které učí jezdit, vyrážejí na vyjížďky a zkoušejí i crossové tratě. Až budou ,,Báry měsíce" (měsíce, kdy Bára soutěží v CBG), tak klub povede na chvíli někdo jiný. Alespoň se děti naučí i od někoho jiného. Johna teď všichni nechávají na pokoji, protože je před větší soutěží vždycky takový nevrlý a nenávidí, když něco kvůli něčemu (nebo někomu) nestíhá. Je prostě nervózní - na to jsme už si všichni zvykli. Andy má čistou hlavu, protože závodí až za půl roku, ale stále nemá vybráno, s kým bude soutěžit! Už jí tedy pořádně ženu, ale ona stále odpovídá: ,,Ještě si to rozmyslím." Bohužel už nemá na rozmyšlení moc času a pokud mi nenahlásí do konce ledna jméno koně, prostě jí nepřihlásím. Linda a Domča jsou naprosto v klidu, jsou to ostřílené závodnice a moc si s trémou a nervy hlavu nedělají. A Bára nemá ani čas se bát, protože toho má tolik, že bych se nedivila, kdyby si ani nevšimla, že už závodí. Budu muset pro Báru sehnat nějakou pomocnou ruku. Jede jako jediná dvě disciplíny a ještě vede klub. Budu to muset nějak vymyslet!
CLS se také blíží, ale tam se těšíme, protože nepůjde moc o závodění, ale hlavně o to, že se seznámíme s ostatními. Musela jsem trochu obměnit složení, protože jsem nějak přehlídla, že jsem nepřihlásila žádného lehkého koně. Proto necháme Honest Brokera doma a místo toho vezmeme naši krasavici Scale Puzzle. Všichni ostatní jedou a jede také Gary, jen pro zajímavost. Už jsem odeslala Lintith i přihlášky, takže dál se už nic měnit nebude. Annie se hrozně těší, Jezdí s Miou ven, třeba i na 2, 3 hodiny a trénují jízdu v různorodém terénu. Taky Linda střídá trénování s Ummenem a Romanticem, moc jim to jde. Koně, kteří jedou se mají fajn, jen doufáme, že se žádnému nic nestane.

(c) Sii LSR
Andy střídá každý den koně a zkouší horshemanship, ale ještě si nevybrala!
Vyhodnocení

20. ledna 2011 v 19:10 | Sii |  Prověř své schopnosti
Zde již očekávané celkové bodové hodnocení všech účastníků.


Prověř své schopnosti - fotky a jejich hodnocení

19. ledna 2011 v 7:19 | Sii |  Prověř své schopnosti
Pod celým článkem můžete najít fotky soutěžících,
kteří chtějí vědět, jak se jejich fotky líbí i ostatním.

Porota: Sii, Cof, Lintith - hodnotily zcela nezávisle na sobě (také se někde názory liší)
Nezapomeňte, že výsledky se porovnávají i s úšastníky, kteří zde nechtěli uveřejnit své hodnocení - takže do vyhlášení není nic jisé.


CBG už za 2 týdny!

18. ledna 2011 v 13:23 | Sii |  Deník LSR
(c) Sii LSR
Letí to neuvěřitelným tempem - pamatuji si - jako by to bylo včera, že na měřiči času na CABHB bylo do CBG 100 dní, teď už je to jen 14! Největší přednost teď dáváme Johnovi s reiningem. Vkládáme do něj hodně nadějí, síly a času a doufáme, že nějak slušně uspěje. John tedy závodí už v únoru. Potom budeme mít měsíc oddech (Bega crossu se nezúčastnujěme) a John bude mít svůj závod za sebou. Potom přijde na řadu cross country v dubnu - skvělý měsíc pro tento závod! Bára je moc šikovná a mohla by se umístit. V květnu bude závodit Linda s drezurou, také by mohla uspět, ale jistě tam bude i mnoho jiných nádherných koní. Po drezuře je opět měsíc volno, para drezury se nemůžeme zúčastnit, nemáme jezdce, který by nás zastoupil. Potom v červenci bude závodit Domča v parkuru, ten jen zkoušíme, moc dobré umístění asi nebude, ale uvidíme, uvidíme. Budeme se snažit! V srpnu bude úžasné počasí pro enduranci, skvěle prověří schopnosti závodníků. Bára přesedlá z cross country na naši arabku a trochu si zaběhají. Vše vyvrcholíme horsemanshipem, který zastoupí Andy.

Důležité datum je pro nás 1.2. - ODESÍLÁME PŘIHLÁŠKY!
Brzy také budu odesílat přihlášky na CLS a také vytisknu soutěžní cedulky pro koně, kteří tam pojedou. CLS je v našem volném měsíci - v březnu (bega cross), takže od všeho budeme moc na chvíli upustit a připravit se na tuto skvělou akci!

Kapitola šestá

17. ledna 2011 v 13:39 | Sii |  Příběh Snowflake
Název kapitoly: Nic není jako dřív
(c) Sii LSR

Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.