Únor 2011

CLS je již za dveřmi!

28. února 2011 v 21:39 | Sii |  Deník LSR
Celebrating Live Show u Lintith je už za měsíc a my se těšíme čím dál tím více! Nejenom, že se setkáme s mnoha mejitelkami ranchů, jejichž stránky rádi navštěvujeme, ale také budeme mít možnost prověřit své koně na ostro. My si moc velké šance neděláme, protože věřím, že tam bude tolik překrásných koní, že se jenom nebudeme stačit rozhlížet. Možná se něco povede v kategorii pod sedlem, protože Annie se teď vlastně nepřipravuje na nic jiného a Linda to bere spíš jako odreagování. Také je výhoda, že v březnu se neúčastníme žádné soutěže na CBG, takže teď jsme Czech Breyer Games na chvíli hodili za hlavu a věnujeme tento měsíc přípravám jen a jen na CLS. Stále se chystám vytisknout jmenovky pro naše koně, ale nemůžu se k tomu nějak dostat. Budou asi jen černobílé, protože v barevné tiskárně v kanceláři došla žlutá kazeta a nikdo se nemá k tomu koupit novou a vyměnit ji. Asi na to pošlu Johna, ale ten teď ještě má starosti s CBG Reiningem, takže to nechám ještě být. Prostě budou naše jmenovky černobílé, ale myslím, že to vadit nebude. v jednoduchosti je krása.
Takhle přes týden se toho u nás moc neděje, tak nevím, o čem mám psát. Momentálně je velmi přijemný klid, když máme teď oddech od závodů. CLS bude jen zábava a příjemně strávený den ve společnosti koní, takže toho se nebojím. Mohly by se tu objevit nějaké fotky z večerních tréninků v hale, možná ještě nějaké jiné články. Přemýšlím, že buch udělala podobný ,,seriál" jako je základní info o koních, ale byl by o koňských plemenech, velmi stručně popsaný s mými obrázky. Co říkáte?
.
.


Dojmy z první soutěže CBG

27. února 2011 v 14:10 | Sii |  Deník LSR
Už před pár dny se John a Andy vrátili z areálu Czech Breyer Games. Druhá soutěž byla o mnoho napnavější než ta první. John a Flam dal do posledního závodu úplně všechno, takže z kolbiště odjížděli s dobrým pocitem. Výsledky zatím neznáme, protože se nyní zpracovávají a dávají dohromady s prvním kolem. Byl to prý velmi vyrovnaný souboj, všichni do toho dali něco ze sebe a Andy říkala, že to byla úžasná podívaná. Početné zástupy diváků i rozhodčí měli možnost vidět nádherné jízdy a náš tým z CBG odjížděl s obrovskými zkušenostmi a skvělými pocity. Nejde vlastně ani o to, abychom vyhráli. Výhra je jen ocenění dobré práce, ale to, že jsme jenom byli na snad největší soutěži v historii našeho ranche byla veliká pocta. Moc si toho vážíme a těšíme se na další disciplíny. V dubnu máme oddech - pořádá se kategorie, které se neúčastníme. Potom příjde na řadu velkolepá a velmi obsazená soutěž - corss country. Vkládáme do Báry a Jezze veliké naděje, protože Bára je úžasná jezdkyně a Jezz je neuvěřitelný kůň. Oba si dokážou trať užít a i kdybychom byli poslední, bude to skvělá šance. Máte také tak skvělé dojmy z CBG jako my?
.

.

Slunečný den

26. února 2011 v 12:00 | Sii |  Fotogalerie
Dnes jsme se probudili do kásného slunečného dne. Venku je sice zima, ale koním takovéhle počasí vyhovuje, takže už od časného ráza podupávali v boxech, protože chtěli ven. Kolem desáté hodiny jsme tedy vypustili pár koní na pastvu. Sluníčko opravdu pálilo a i v chladném dni nás zahřívalo. Co říkat víc, podívejte se na fotky!
.
.

Kapitola sedmá (konečná)

24. února 2011 v 19:04 | Sii |  Příběh Snowflake
Název kapitoly: Ona
.

Dny na LSR - 21.2. 2011

21. února 2011 v 18:42 | Sii |  Deník LSR
Včera i dnes bylo na LSR docela živo. Hlavní bod včerejšího programu bylo zpracovávání náčrtu La Starshine Ranche, který jste si mohli prohlédnout v minulém článku. Jsem s ním nakonec celkem spokojená, takhle nějak jsem si to představovala. A jelikož jsem tento nákres konečně zhotovila, předělala jsem i podle něj rubriku Areál ranche. Je teď trochu jiná -  vyměnila jsem fotky za nové, protože ty, co tam byly už neodpovídaly aktuálnímu stavu. Trochu jsem upravila popisy míst a již zmíněný nákres jsem dala úplně na začátek rubriky také s popisem našeho areálu. Pokud Vás zajímá, jak je to předělané, koukněte se sem.
Dnes přišla další zpráva od Andy. John má první závod za sebou. Jeli prý klidně, celkem dobře, ale Andy vůbec netuší, jak bude mít tento závod dopad na celkové hodnocení, protože to vůbec nedokáže odhadnout. John jel pěkně, nezklamal, nenadchnul. Prostě to umí líp a tam jsem mu vzkázala hodně štěstí a pevné nervy. Přejeme mu hodně štěstí a také hodně štěstí ostatním.
Jsem plně rozhodnutá, že Snowflake dopíšu o víkendu. V neděli sníh ještě stále držel, tak čekám na další víkend. Doufám, že zase nezačne sněžit, protože bych tento projekt už chtěla konečně dodělat. Moc se to protáhlo a to jsem rozhodně nechtěla. Poté se samozřejmě opět rozjede Divočina.
Zatím se loučím, přeji hezký den!

Mahagony ve výběhu.
(c) Sii LSR

Areál ranche

20. února 2011 v 15:54 | Sii |  Deník LSR
Už dlouho jsem plánovala obrázek areálu La Starshine Ranche. Včera večer jsem se pustila do náčrtu tužkou. Dnes jsem vše obtahovala černou fixou, na hrany budov a ohrady jsem použila pravítko. Poté jsem vše vybarvila pastelkami a doladila na počítači. S výsledkem jsem docela spokojená. Mohlo to být sice lepší, ale já myslím, že jsem náš ranch nakreslila bez větších nepřesností, vše sedí, jak to doopravdy je. Už se ale podívejte, jak to u nás vypadá!


Druhá soutěž CBG Western Reiningu

20. února 2011 v 10:47 | Sii |  Deník LSR
Už včera odpoledne John s Andy opět odjeli do areálu Czech Breyer Games, aby se zúčastnili druhé soutěže ve Western Reiningu. John byl docela nervózní, tak jsem ho uklidnila tím, že kdyby to nevyšlo a dopadl by jako v prvním kole, nemá si s tím děla hlavu, že vlastně nejde o nic. Jen ať si to užije a ať Flamík ukáže, co je skutečně v něm. Všichni na ranchi drží pěsti.
Teď před pár minutami volala Andy, aby nám přiblížila, co se tam děje. John je prý klidný, Flamík ale trochu nesvůj, asi si pamatuje svůj neúspěch ze stejného místa. Andy s ním tráví hodně času, aby ho uklidnila. První závod se pořádá odpoledne, takže soutěžící mají ještě trochu času. Andy si šla s Johnem prý také prohlédnout ostatní koně. Velmi se jim zalíbil CS Jasper, má prý překrásné zbarvení. Všichni na Johna a Flamíka moc myslíme a přejeme jim hodně štěstí.
Ať se i Vašim soutěžícím daří!

(c) Sii LSR

Dny na LSR - 19.2. 2011

19. února 2011 v 18:30 | Sii |  Deník LSR
Dnes opět přináším novinky z našeho ranche.
Včera odpoledne se John rozhodl, že si po dlouhé době zkusí zase cutting. Telata k tréninku si půjčujeme z nedalekého statku, takže John byl za pár minut zpět s malým flekatým kouskem a mohl začít. Byla to neobvyklá podívaná, asi hlavně díky tomu, že jsme dlouho cutting netrénovali. Když jsme se pak večer sešli všichni v kanceláři, rozhodli jsme se, že chuttingu se musíme začít věnovat víc, protože je to skvělá zábava a koně se tím mnoho naučí. Také jsme se dohodli, že nabídneme návštěvníkům ranche další službu do našeho katalogu Nabízíme Vám.. a to konkrétně vyhlídkové jízdy. Máme totiž jeden vyjížďkový kočár, který se moc nevyužívá a tak jsme se to rozhodli změnit. Annie se nabídla, že jízdy klidně bude organizovat a tak jsme se za krátkou chvíli dohodli na všem, co bylo potřeba. Když k nám teď příjde nějaký návštěvník s prosbou vyhlídkové vyjížďky, nebudeme muset říkat, že tuto službu neposkytujeme. Teď už ano!
Myslela jsem si, že dnes konečně napíši poslední díl Snowflake, ale zmařilo mi to počasí. Už pořádných 14 dní nesněžilo a zrovna dnes ráno jsem musela zjistit, že přes noc napadl lehký sněžný poprašek. Zbývá nám teď jen doufat, že to alespoň do zítřka zmizí.
Naopak tohoto počasí využila Linda a Annie a rozhodly se vzít naše dvě kobylky TWH Liver Mare a Carde Noir ven. Obě maminky mají hodně práce se svými hříbaty, takže malý odpočinek a vyjížďka na čerstvý vzduch jim rozhodně prospěje.
Ostatní jezdci co se účastní CBG trénují opět více koní, koně co se účastní CBG disciplín mají ještě čas a tak mají právo na zmírněný režim. Peggy má taď úplný klid, připravuje se na pár menších závodů, ale vcelku nic velkého. Užívá si pěkných dnů a jezdí na vyjížďky. John začíná být opět nervózní, protože se bojí, aby nadcházející soutěž CBG Western Reiningu nedopadla tak, jako ta první. A i kdyby, svět se přeci nezboří. Ať jen jede odhodlaně a s chutí.

To je pro dnešek vše, přeji krásný večer všem!

(c) Sii LSR

Vyjížďka s mimochodníky

19. února 2011 v 17:44 | Sii |  Fotogalerie
Dnes jsme se ráno probudili a venku bylo slabý sněhový poprašek. Venku nebyla ani moc velká zima a tak se všichni jezdci pustili do práce. Annie a Linda se rozhodly, že si vyjedou ven na našich TWH kobylkách. Protože se obě starají o hříbata, chtěly je holky vzít ven trochu protáhnout a odpočinout si od těch malých neposedů. Dívky kobylky osedlaly a mohlo se vyjet. Annie zavolala Bassyho, aby jel s nimi, takže jim při vyjížďce dělala společnost naše kolie. Myslím, že všichni si to moc užili. Ať se fotky líbí!

(c) Sii LSR


Cutting

18. února 2011 v 20:27 | Sii |  Fotogalerie
Včera odpoledne, když Andy končila s tréninkem, přišel John se zajímavým nápadem. Chtěl si po dlouhé době zase vyzkoušet Cutting. Farma, která leží nedaleko od nás chová krávy a ostatní domácí zvířata, takže jsme domluveni, že si můžeme kdykoli vypůjčit telata na trénink. John se tedy rozhodl, že tam zajde a jedno tele si půjčí, ať si trochu rozptýlí myšlenky a přestane myslet na nadcházející soutěž. Asi za půl hodiny se vrátil s malým flekatým kouskem a mohl svůj plán uskutečnit. Andy mu mezi tím osedlala Appropsa - Johnova oblíbence - a cutting mohl začít!
Jakmile v jízdárně Andy tele pustila z provazu, naskytla se podívaná, která se jen tak nevidí. Appropso se jakožto velmi hravý kůň bez pobízení rozběhl za teletem a my se nestačili jen koukat, jak nádherně kopíruje pohyby prchajícího flekáče. John si při jízdě zkoušel také vyndavat nohy z třmenů, aby prověřil svou rovnováhu a vše se obešlo bez potíží. Myslím, že si to John opravdu užil a nakonec pustil ještě Appropsa bez postroje, ať se trochu pobaví..
Ale teď už fotky!

(c) Sii LSR

Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.