Březen 2011

Elvis je doma

29. března 2011 v 20:03 | Sii |  Deník LSR
Po zvážení všech pro a proti nám nestálo už v cestě nic, co by nám překazilo koupi Elvise. Ještě včera večer jsem volala panu Novotnému, že nabídku bereme a že pro valáška pošleme v úterý přepravník. Dnes ráno John tedy odjel na ranch, kde Elvise vyzvedl, vyřešil všechno pořebné, předal peníze a kolem poledne byl zpět. Moc jsem se na Elvíska těšila a zároveň jsem byla zvědavá. Když John otevíral přepravník, vyprávěl nám, že při nakládání byl chladnokrevník úplně v klidu a ochotně vešel dovnitř. Když ho John vyváděl ven, čile poskakoval a zvědavě pohazoval hlavou. To jsem měla možnost si poprvé pořádně prohlédnout jeho zbarvení. Dost netypické na koně jeho typu a velmi zajímavé - hlavně krásné. A ta dlouhá sametová hříva!
Když si Elvis trochu protáhnul nohy, zavedli jsme ho do boxu. Je to pěkný žrout, protože po několika minutách už měl zbaštěný téměř celý svůj příděl sena.
K večeru ho Domča vzala proběhnout do haly, kde ze sebe vybil nashromážděnou energii. Samozřejmě, že jsem byla u toho a fotila. Fotky jsou mizerné, protože světlo bylo fakt strašné, ale myslím, že teď zrovna fotky nejsou úplně důležité. Dominika zjistila, že si umí na povel stoupnout na zadní, takže to párkrát zkusili a když byl Elvis vyběhaný, Domča ho vzala zpět do boxu.

Opět se omlouvám za fotky, ale jsou takové provizorní. Brzy budou jistě lepší!
Návštěva známého

28. března 2011 v 20:38 | Sii |  Deník LSR
Asi před týdnem se nám ozval jeden známý - pan Novotný, který vede stáj, kde kdsi pracovala Bára. Hodně si zakládá na plemenných hřebcích a obchod mu celkem kvete z prodeje hříbat. Bára říkala, že má velmi kvalitní a šikovné koně. Minulý týden v úterý nám zavolal, jestli bychom ho nechtěli navštívit. Už jsme tam párkrát byli, ale moc jsem si to tam nepamatovala. Jeli jsme se tam všichni podívat ve středu. Musela jsem dát Báře zapravdu - celá stáj byla zrenomovaná a vypadalo to tam úžasně. Plemenní hřebci měli své samostatné křídlo a tam jsem se nestačila ani rozhlížet. Po prohlídce jsme šli do restaurace na něco k pití a probírali jsme závodní sezonu a prodej koní. Pan Novotný byl opravdu moc přátelský. Ke konci nám nabídnul, jestli nechceme koupit nějakého koně. Docela mě ta otázka zaskočila, ale on pokračoval. Připustil dva šikovné chladnokrevníky a vyrostl z toho pěkně stavěný, krásně zbarvený - teď už čtyřletý valach. Nikdo o něj neměl moc zájem, protože všichni u něj připouští prý jen teplokrevníky a araby. Díky výhrám na CLS jsme dostali nějaký menší obnos, něco jsme měli ušetřeno a tak koupě koně mohla přicházet v úvahu. Já už jsem sice žádného koně kupovat nechtěla, ale když jsme se šli na koníka podívat, začala jsem uvažovat. Chladnokrevník Elvis měl nádherné oči, byl vysoký, statný, energický a vnímavý, velmi příjemný k člověku. Na hlazení a pamlsky reagoval opatrně, ale ne nijak agresivně. Panu Novotnému jsem slíbila, že si ho někdo z nás půjde vyzkoušet pod sedlo. Včera jsem vyslala Dominiku a vrátila se nadšená. Zvládal zálkady drezury i malé skoky. Všichni mě samozřejmně přemlouvají, takže uvidíme!

Fotodokumentace CLS

27. března 2011 v 9:26 | Sii |  Fotogalerie
Přináším slibované fotky z Celebrating Live Show. Myslím, že nějaké byly povedené, nějaké horší, ale celkově jsem jich měla 130! Musela jsem hodně promazávat, ale stejně jich zbylo celkem hodně. Vybírala jsem ty, které měly pěknou kvalitu, ale nahrávala jsem je hromadně přes galerie.cz tím se jim kvalita strašně zhoršila. Tak snad Vám to nebude vadit a stejně si je užijete!Celebrating Live Show

26. března 2011 v 21:20 | Sii |  Deník LSR
Tak, naše dlouho očekávaná CLS odešla tak rychle, jako přišla a je za námi.
Byla to má první Live Show a byla jsem celkem nervózní. Když jsem se objevila ve výstavních prostorech, úplně se mi roztřásla kolena. A jelikož jsem plachý člověk, moc jsem toho ani nenamluvila. Seděla jsem u zadního stolu a doslova s otevřenou pusou jsem civěla na ty všechny obrovské koně, dokonalé Araby, nádherné teplokrevníky, tažáky a westerňáky. Myslela jsem, že budou nádherní, ale ne až tak! Naživo jsou všichni tak OBROVŠTÍ a propracovaní! Asi půl hodinu jsem byla z toho ještě pořád na větvi. Páni!
Jediný, kdo mě trochu rozmluvil byla Noe, se kterou jsem se domluvila už včera, pár slov jsem prohodila i s Cof a Luckou, se kterými jsem byla u stolu. Jediného, kterého jsem ještě trochu poznávala byla Steeple, Elen a Appa. Jinak skoro nikoho jiného jsem neznala, tak se všem omlouvám, že jsem Vás třeba nepozdravila, protože jsem byla fakt rozklepaná, nebo že jsem Vás nepoznala. Byla to má první LS a myslím, že jsem si zasloužila být trochu vedle :)
Ale teď to nejhlavnější - koně. Čelist mi vyloženě klesla nad Kyotem a nad běloušem, kterého měla Cof (i snad Steep?). Taky jsem žasla nad počtem koní, kteří soutěžili. Bylo jich tam alespoň 200!
Vytiskla jsem si program a kategorie v ringách, takže jsem měla dobrý přehled. S Chury Alim, Apple Dew a Poetry An Motion jsem se neumístila, ale to vůbec nevadí. Scale Puzzle vybojovala ve své kategorii 5. místo, stejně tak Antedoto a Smallvile ve svých kategoriích. Dolce Gusto se dostala na krásné 4. místo. To byla celkem obstojná umístění, ale to nejlepší mělo teprve přijít. Hunter's Pride vybojovala ve své kategorii první místo! Byla jsem tak šťastná! Po ní šla na řadu Linda s Romanticem a Annie s Laramií, které si řekly, že nám vybojují nějaké krásné umístnění. Taky že ano! Romantic to zvládl na jedničku - doslova - a vyhráli jsme anglický jezdecký set! Linda s Romanicem byli opravdu šikovní, moc jim děkuji! Annie si nevedla hůře a získala pro nás krásné druhé místo!
Koně z prvních míst postupovali do dalších hodnocení a v dalším kole Linda získala druhé místo. Byla opravdu skvělá!
Poté se rozhodovalo mezi naší Hunter a nejlepším CM SM. Nemohla jsem tomu uvěřit, protože Hunter zvítězila a dostala hlavní SM cenu - SM koníka! Šla dál do kategorie, kde se rozhodovalo o Grand Championovi. S námi soutěžila nejlepší scénka riding Schleich, nejlepší MW, Tradi Hollywood a tajný PS Arábek od Appy. Appaloosy Arab dostal první místo a proto posoupil do posledního rozhodování o All Round Winner. Pak se vybíralo druhé místo.. A dostala ho Hunter!!! Měla jsem takovou radost! Dostali jsme se až dopředposledního kola! Hunter si za odměnu zaslouží spostu dobrot! Jako třetí dopadl malý šampion MW.
Celkem jsem si odvezla 3 kokardy a 7 minidiplomů. Jsem naprosto nadšená a moc se mi to líbílo. Děkujeme Lin za to, že vše uspořádala, prtože to bylo skvělé a vše klapalo, jak má. A ještě jednou se omlouvám, jestli jsem někoho nepozdravila, nebo nepoznala. Měla jsem plné ruce práce a tolik zážitků na vstřebávání :)
PS: Mám hodně fotek a tak jsem je nahrávala všechny najednou. Tím pádem se jim zhoršila kvalita, ale snad to nebude vadit. Brzy je čekejte.


Zítřejší CLS

25. března 2011 v 19:06 | Sii |  Deník LSR
Netřeba psát nějaké zdlouhavé články, je mi jasné, že se všichni připravují na CLS, včetně mě. Těším se, jsem zvědavá, ale i trochu nervózní. Poznáte mě hlavně díky malé modré krabičce, ve kterém mám všechny mé naděje, budu mít zřejmě béžové kalhoty, bílé tričko a hnědý svetr, ale nevím, co si nakonec vezmu. uvidím, jak bude venku. Mám hnědé dlouhé vlasy a jmenuji se Lenka. Oslovovat mě můžete i Sii (,,Sí" nebo ,,Si", jak kdo chce) a varuji, že nejsem moc hovorná a celkem plachá. Tak snad si s někým popovídám, i když mám už v záloze Noe, se kterou jsem si psala :)
Nemusím psát, že je vše připravené - jmenovky, mini diorama, Annie s Lindou, sněhulky, papír s kategoriemi a samozřejmě koně. Nic víc asi potřebovat nebudu, ještě si vytisku jak jsou závodní ringy za sebou, abych v tom neměla zmatek. Pak už jen foťák, samozřejmě, že budu fotit. Ještě budeme s holkama čistit koně, aby nám neudělali ostudu :) Takže zítra ahoj!

Pátrání po potomcích

24. března 2011 v 18:39 | Sii |  Deník LSR
Příznám se, že jsem záznamy o našich potomcích trochu zanedbávala. Psala jsem potomky našich koní pouze k jejich profilům, což bylo dost nepřehledné. Uvědomila jsem si, že rubrika věnovaná hříbatům po našich koních je vlastně malý soupis potomků, ale více než polovina skutečného počtu tam chyběla.
Proto jsem se rozhodla všechny potomky pořádně zapsat a začala jsem procházet profily koní a velmi mě překvapil počet našich všech potomků. Větší část jsou koně z ciziny - to dá trochu práce popátrat po fotkách a informacích, ale věřím, že to nebude problém. Potom mi chybí v záznamu dvě naše hříbata - Little Big Lady a Acapella, kteří mají rodiče u nás a proto jejich cesta do záznamu bude jednoduchá a nejrychlejší. Ostatním majitelkám jsem odeslala e-maily a pak Vaše potomky také dopíši.

Zde malé připomenutí:
.
1. Mandarino (LSR Ciara DeMate + LSR Ticco Tiffy), majitelka Steeple: HOTOV, ZAPSÁN!

2. Wapuzzan (LSR Appropso + LSR Aloha Earth), majitelka Lintith: téměř hotovo, e-mail zaslán!

3. Darc - a- Jan (LSR Gary Circle + ?), majitelka BEBETKA: téměř hotovo, e-mail zaslán!

4. WW Bo Just Star (LSR Ticco Tiffy + ?), majitelka Lintith: téměř hotovo, e-mail zaslán!

5. Winning Touchdown (LSR Cimarron's Spirit + LSR Hunter's Pride), majitelka Lintith: téměř hotovo, e-mail zaslán!

6. Kokoska (LSR Silent Lady + ?), majitelka BEBTKA: téměř hotovo, e-mail zaslán!

7. Quickly Greywinter (LSR Allmonte + ?), majitelka BEBETKA: téměř hotovo, e-mail zaslán!

Děkuji za spolupráci!

Aktuálně z LSR

22. března 2011 v 20:06 | Sii |  Deník LSR
Tento článek je hlavně informační, abych shrnula, co vše se v poslední době událo. Největší změny postihl asi web, přestože to není úplně na první pohled vidět. Snažím se psát hodně článků, zajímavosti, přidávat fotky, informace. Práce už trochu ustoupila, ale stále mám co dělat. Změny jsem provedla v rubrice Zaměstnanci, kde jsem každému z pracovníků upravila profily a zestručnila základní informace. Dnes jsem si také pohrála s rubrikou Přehled hříbat, kde jsem každému hříběti ořízla fotku tak, aby byly poskládané hezky pěkně pod sebou. Také ke každému přibyla kolonka plemeno. I Vaše hříbě se tam může objevit, pokud Vaši klisnu připustíte s naším plemenným hřebcem. Také jste mohli zaznamenat, že přidávám pravidelně články o známých koňských plemenech a nyní ještě užitečné a stručné rady, které Vám mohou ulehčit práci s koňmi.
Nejvíc teď myslím na CLS. Na různých webech Vašich ranchů čtu, že nemáte zrovna času nazbyt. Já mám vše hotové, takže mě to trochu znepokojuje, jestli mám opravdu vše. Jmenovky pro koně jsou již zhotoveny, nebudu používat šňůrky, beru svou oblíbenou lepící gumu. Obě mini diorama na performance mám hotové, potřeby k nim mám také sbalené, papír s rozpisem jednotlivých disciplín mám také připravený, Linda a Annie jsou v pořádku a výstroj pro své koně mají. Co víc? V pátek večer ještě vše překontrolujeme, koně pořádně vyčistíme. Cestu až na farmu Vysokou mám také nastudovanou, nesmím zapomenout foťák, abych naši první Live Show zdokumentovala. Snad bude i nějaké štěstí. Jsem také hodně nervózní, protože nikoho z Vás jsem nikdy neviděla a opravdu nevím, s kým se tam budu bavit. Steeple, zachraň mě! Jsem totiž strašně stydlivá! :) Každopádně se strašně těším a bude to jistě skvělý den. Ahoj v sobotu!

.

První jarní dny

22. března 2011 v 19:14 | Sii |  Fotogalerie
Dnes začalo oficiálně jaro a projevilo se i na dnešním počasí. Na obloze nebyl snad jediný mrak a sluníčko hřálo tolik, že teplota vystoupila až k patnácti stupňům. Nějací koně pocítili změnu počasí a začali podupávat v boxech. Kolem druhé hodiny jsme je vyvedli do zadního výběhu u lesa, aby se netrápili zavření ve stáji. Jakmile se ocitli venku, ožili a začali si užívat začínajícího jara. Windago a Apache se proháněli po prosluněných loukách, zatímco Large si užívala klidu ve stínu lesa. Bassi se spíše zvědavě zajímala o dění kolem ohrady, než aby se pásla jako ostatní v poklidu uvnitř. Nějaké fotky jsem zachytila, ale byl tak krásný den, že jsem se spíše kochala vlastním pohledem. I tak doufám, že se Vám budou líbit.
Jak vybrat správné sedlo

22. března 2011 v 14:09 | Sii |  Další
Dnes jsem si pro Vás připravila článek, jak vybrat správné sedlo pro Vašeho koně, nebo pro koně z Vašeho ranche (pokud jste majitelem). Je důležité výběr neuspěchat, protože od sedla se odvíjí všechny sportovní výkony a chování koně.


Pokud jste si naprosto jistí, jakému koni sedlo budete kupovat, měli byste dodržovat následující body. Ze všeho nejdříve se musíte ujistit, že na vybavení máte potřebné finance a nebude Vás omezovat, že budete mít pouze na nejlevnější sedlo, které by nemuselo např. vyhovovat. Jelikož je to základní jezdecká pomůcka, mělo by být pohodlné pro jezdce a hlavně pro koně. První věc, na kterou byste měli hledět je to, že existuje mnoho typů sedel. Nejdříve si ujasněte, jaký typ sedla potřebujete. Pokud sedlo kupujete drezurnímu koni a chcete s ním trénovat drezuru, vybírejte mezi drezurními sedly. Pokud parkurákovi, vybírejte parkurové.


Jak postupovat při koupi koně

21. března 2011 v 18:32 | Sii |  Další
Tento článek jsem se rozhodla napsat pro ty, kteří váhají nad koupí koně. Vybírání koně není snadná věc. Náš ranch je v tomto ohledu už spíše pokročilejší, proto jsem se rozhodla, že Vám napíši několik rad, které byste měli při koupi koně dodržovat.


Pokud máte nashromážděné potřebné finance, nejdříve si musíte promyslet, jakou disciplínu s koněm budete chtít trénovat. Pokud chcete koně na bega cross, nevybírejte mezi žádnými teplokrevníky. Tato rada se netýká ránchů, kteří s koupí koní mají už zkušenosti. Od toho se samozřejmě odvíjí cena i kvalita koně - štíhlí dostihoví koně jsou samozřejmě za větší sumu než jezdečtí poníci. Také čím lepší původ, tím vyšší cena. Pokud ale chcete školního koně, který se nebude účastnit závodů, na původu tak tolik nezáleží.

Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.