Březen 2011

American Paint Horse

6. března 2011 v 11:21 | Sii |  Koňská plemena

American Paint Horse je samostatné uznávané plemeno koní, které vzniklo ve Spojených státech amerických. Zkráceně bývá často nazýván jako paint. Podle stavby těla a využití se vlastně jedná se o strakatou verzi American Quarter Horse. Toto plemeno vzniklo na základě spojit atletické schopnosti a rychlost quartera s atraktivním zbarvením.

Charakteristika
Kostra i svaly jsou silné, odolné a přizpůsobené pro celodenní práci na ranchi s dobytkem. Hřbet je krátký, kohoutek méně výrazný a typická je výrazně osvalená hruď. Typická je mohutná záď, silné zadní končetiny, krátká hlava a malé uši.
Pro své netradiční zbarvení jsou painti oblíbení a to nejen v Americe. Rozmanitost barev je tak široká, že nenajdete dva jedince stejně zbarvené. Koně tohoto plemene se mohou vyskytovat ve všech barevných odstínech. Painti jsou známí svou klidnou, mírnou povahou, smyslem pro samostatnou práci a práci s dobytkem - "cow sense".


Zbarvení
Podle rozmístění bílých a barevných skvrn se rozlišují tři typy zbarvení: tobiano, overo a tovero. Koně tohoto plemene se mohou vyskytovat ve všech barevných odstínech. V popisu zbarvení se uvádí vždy základní barva srsti a typ zbarvení (např: sorrel tobiano, buckskin overo atd.).

Povaha
Je to velmi spolehlivý a mírný kůň. Je výborný při práci s dobytkem a velmi všestranný co se týče jezdeckých soutěží. Painti jsou koně velmi skromní a pracovití.

Využití
American Paint Horse se uplatňuje v mnoha disciplínách, ale vzhledem k tomu, že Paint byl vyšlechtěn z quartera neboli koně dobytkářského, je jeho působení ve westernu stále výrazně převládající v porovnání s ostatními disciplínami. Při westernových soutěžích jezdci používají westernové sedlo a westernový typ uždění. V tomto sportu vynikají painti hlavně díky své klidné, ochotné, spolehlivé a vnímavé povaze.

.

Přichází jaro

5. března 2011 v 16:32 | Sii |  Fotogalerie
Zima pomalu končí a dnes byl zvláště vyvedený den. Venku bylo docela teplo oproti uplynulému týdnu a sluníčko svítilo už od časného rána. Přesto se držel venku jakýsi opar, který naznačoval, že zima ještě úplně neodešla. Každopádně jsme odpoledne vypustili ven do výběhu skupinku koní. V tomto velmi zvláštním dni vypadali venku koně úplně magicky. Na veliké části pastviny už vyrůstá nová, zelená tráva, ale tam, kde se drží přes den většinou stín, je tráva ještě suchá po zimě. Nafotila jsem nějaké fotky, tak snad se Vám budou líbit!Výsledky CBG Reiningu - druhé kolo

2. března 2011 v 20:48 | Sii |  Deník LSR
Již včera jsme se z internetu dozvěděli výsledky z druhé reningové soutěže na Czech Breyer Games. Oproti tomu, jak jsme dopadli v prvním kole, jsme tentokrát dopadli velmi dobře. Johna to velmi potěšilo a za odměnu dal Flamíkovi nějaké dobroty. Nejvyšší počet bodů to sice není, ale jsme na čtvrtém místě. Před námi skončil znamenitý FF ranch, Night Wind ranch a Blue Star Ranch. Přijměte prosím mnho gratulací, v téhle disciplíně nemáte konkurenci!
Jinak mám ohromnou radost a jsem s naším výsledkem velice spokojená. Děkujeme Johne a Flame!

Zde hodnocení:


Slovní hodnocení Sii - La Starshine Ranch

foto 1 (na ohlávce): překrásně rozostřené pozadí, ale zdá se mi, že bylo vytvořené v počítači (třeba se pletu, ale soudím tak podle okolí vodiče). Fotka je dost malá 800x1200 pixalů je ideální velikost na posuzování. Celá fotka se mi zdá taková "plastová"…možná to je mnou xD. Moc pěkně rozmístěné předměty na fotce. Jinak asi nemám co říct.
foto 2 (závod): stejný případ jako u fotky 1.

***
Gratulujeme všem!

Ceny pro výherce SCH 2010 už brzy!

2. března 2011 v 20:28 | Sii |  Deník LSR
Dnes k nám dorazily ceny sponzorované Kakinkou pro naše tři výherce Show Champions 2010 - Horseen, Schleich 13 a Kiiki. Poštu už jsme netrpělivě očekávali, už včera vše od Kakinky dorazilo a dnes se nám to dostalo do rukou. Ceny jsou nádherné! Moc mě překvapilo, kolik toho dorazilo a obzvláště ohlávky jsou velmi velmi povedené. Dnes jsme ceny rozdělovali a zabalovali zvlášť na rozeslání. Rozdělili jsme je takto:

Horseen - 1. místo - podsedlová dečka, zlatá výherní ohlávka, nylonová červená ohlávka, kartáč, houba na čištění a zlatočervená kokarda

Schleich 13 - 2. místo - podsedlová dečka, vínová ohlávka, kartáč, houba na čištění a červená kokarda

Kiiki - 3. místo - chlupatá podsedlová dečka, žlutá ohlávka, provazovka, houba na čištění a pletené vodítko

Ceny rozešlu nejpozději do konce týdne a potom už je můžete očekávat!
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.