Dotazník o Báře

6. března 2011 v 13:36 | Sii |  Další
Dnes jsem pro Vás připravila takový menší dotazník s otázkami na naši jezdkyni Báru, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jací jsou naši jezdci a jaké mají zkušenosti.

Báro, můžeš říct našim návštěvníkům, jak ses vlastně dostala k ježdění?
Prvně bych chtěla všechny čtenáře pozdravit. Ke koním jsem se dostala až ve dvanácti, když jsme se přestěhovali z Brna do Prahy. Blízko našeho domu byla jezdecká škola a tehdy jsem se začala o ježdění pořádně zajímat.

Jaká disciplína Tě tam bavila nejvíc? Jakou ses učila?
No, přišla jsem k ježdění celkem pozdě oproti jiným jezdcům ze školy, ale byla jsem takový samouk. Hodně věcí jsem odkoukala a brzy jsem byla na stejné úrovni jako oni. Nejen, že mě bavilo jezdit anglický styl, ale i western mě velmi zajímal. Zkoušela jsem oba styly a i různé disciplíny.
Jaké byly tvé první závody?
Bylo mi asi 15 a byl to hobby parkur. Byla jsem plná energie a nadšení, tak jsem do toho šla bez trémy a ignorovala jsem chyby v naší jízdě. Byli jsme ale hodně rychlí a i když to nebyla čistá jízda, skončili jsme myslím jako třetí. Pamatuji si, že hned další závod jsem měla naopak v trailu a moc se nám to povedlo.

Mluvila jsi v množném čísle. Jakého jsi měla koně?
Byl to úžasný valášek Jubile a já jsem si ho moc vážila. Byl to jediný poník ve stáji, který měl stejnou povahu jako já a rád riskoval. Měla jsem ho moc ráda, ale brzy na mě začal být malý. Byl to běloušek velešského ponyho.

Vidím, že jsi ho měla ráda. Říkáš, že na tebe začal být malý, koho jsi měla potom?
Když už jsem byla starší, trenérka mi vysvětlila, že na Jubilem už nemůžu dál jezdit. Pamatuji si, že jsem v té době byla moc smutná, myslela jsem si, že s ním budu jezdit navždycky. Ale když jsem viděla jeho novou malou jezdkyni a to, jak je na něm šťastná, pochopila jsem, že je čas na většího koníka. Trenérka mi přidělila už velkého koně. Byl to palomino valach a byl opravdu veliký. Jmenoval se Rocinante. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla jezdit na velkém koni. Pro mnohé jezdce je jednoduché přesedlat na jiného koně, ale mě to dělalo problémy. Roci měl úplně jinou stavbu těla než Jubile a na jeho chody jsem si dlouho zvykala. Po nějaké době mi to ale s Rocinantem začalo jít a navíc byl velmi všestranný, takže jsem s ním zkoušela western i anglii. Začali jsme skákat i vysoké parkury a uvědomila jsem si, že moje jezdecké umění s Rocinantem stoupá na vyšší úrověň.

Je pravda, že jsi skvělá jezdkyně. Jak jsi se dostala k Ad Taif Damianovi?
Po vysoké škole jsem chvíli pracovala v jedné jezdecké škole a našetřila jsem si i se stipendiem dost peněz na vlastního koně. Dostala jsem i nějaké přilepšení od rodičů, takže mi už nestálo nic v cestě. Hledala jsem koníka, který by měl povahu Jubilea a nadání Rocinanta. Nebylo jednoduché takového koně najít. A když už jsem na nějakého takového narazila, byl moc drahý. Jednoho dne se ale na mě usmálo štěstí a ozval se mi jeden malitel s arabem mlaďochem, který byl tak energický, že mu dával pořádně zabrat. Když jsem se na něj šla podívat, bylo mi jasné, že je to on. Majitel mi ho nabídl za celkem nízkou cenu a já ho okamžitě brala. Chvíli jsem ho pak měla ve stáji, kde jsem pracovala, ale tam mě to brzy přestalo bavit. Když má kamarádka Dominika (tehdy jen kamarádka, teď už i kolegyně) přijala práci na LSR, také jsem o ni požádla. Přijali mě zde s otevřenou náručí a Damiana jsem si mohla vzít také. Teď jsem momentálně nadmíru spokojená.

Děkujeme Báře moc za odpovědi. Myslím, že jste měli možnost dozvědět se o ní spoustu zajímavých věcí. Brzy snad zveřejníme další dotazník, tentokrát se budu vyptávat jiného z jezdců.
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Steeple :) Steeple :) | Web | 6. března 2011 v 13:39 | Reagovat

Úžasný nápad, udělat dotazník o zaměstnancích :) A Bára vypadá strašně moc mile a s Damíkem jí to moc sluší!!

2 kiiki kiiki | E-mail | Web | 6. března 2011 v 15:01 | Reagovat

To je skvělý rozhovor/dotazník, taky občas takové dělám :) To muselo být fakt smutné, vzdát se tak skvělého poníka, ale teď má Damiana, ten je úžasnej! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.