Duben 2011

Co se děje v poslední době

29. dubna 2011 v 20:04 | Sii |  Deník LSR
Co se u nás momentálně děje?

Největší nepříjemností bylo, že se nám zase rozbil počítač - proto jsem pár dní vynechala. Tentokrát je to ryze technická porucha - tedy někde uvnitř. Nevíme, co se s tím dá dělat, John ho rozmontoval vyčistil od prachu, podíval se dovnitř a pak jsme ho zkusili znovu spustit. Opět to nešlo, stále se zasekával hned po spuštění a asi po dvou vteřinách se zkoušel zapnout znovu. Takhle zapínat a vypínat po dvou vteřinách vydržel i deset minut, takže jediná možnost ho byla vypojit ze zásuvky. Musíme počkat do příští středy, kdy k nám příjde pán, který nám má poradit, co s problémem udělat. Nejpravděpodobněji ho budeme muset dát zase do opravny, jak už jsme ho dávali asi před dvěma lety kvůli grafické kartě.

Radostnější věc je ta, že zítra vyráží náš LSR team na mezinárodní závody až do Srbska - na Champions Cup 2011. Nikdy jsme tam ještě nebyli, proto se tam těšíme o to víc. Závodit bude pouze Annie, kterou jsem vybrala, protože se neúčastní CBG. S ní jede John, Andy, Peggy, Domča a já. Jsou to závody v několika disciplínách, ale my se účastníme jen Trailu. Annie bude závodit s Arizonem, který je zvyklý na dlouhé cesty a je velmi zkušený, takže by s ním neměl být problém. Zítra plánujeme na 6:00 odjezd, takže si budu muset přivstat. Zrovna v sobotu!
Annie se byla ve středu přeočkovat na tetanus, takže jí pěkně bolela ruka. Já také byla, takže vím o čem mluví. Vynechala nějaké tréninky a bojí se, jestli je nepromrhala. Já jsem jí uklidňovala, že má natrénováno dost, takže se nemusí bát. Ruka by jí měla do neděle přestat bolet. Vracíme se v pondělí večer, ještě uvidíme, jestli dám v úterý volno či ne.

Každopádně teď trénuje zase Linda s WW Umennem o sto šest, kteří se připravují na nadcházející soutěž v drezuře. Ta zůstává na ranci a s Bárou to, zatímco budeme v Srbsku, pohlídají. Přihlášky budu odesílat asi příští týden. Za dva týdny budeme mít takový volnější týden, celé pondělí a pátek strávím na ranchi, takže tu budu klasicky až večer. V úterý budu mít nějaké zařirozvání a jen ve středu a ve čtvrtek budu mít normální den. To je však ještě daleko. Pomalu začínám vymýšlet, jak by to zde na webu mohlo vypadat - myslím tím dový vzhled stránek. Přemýšlím nad hnědou a béžovou, stránka by byla určitě bílá a v záhlaví bych chtěla mít nějaký znak LSR. Vedle toho pak nějaké fotky a krátký popis. Teď ale momentálně kvůli počítači nemám možnost můj návrh realizovat.

Takže - užijte si víkend a my opět mizíme, tentokrát až do zahraničí.

.

Co udělat, aby se koním dobře bydlelo v boxech?

26. dubna 2011 v 19:39 | Sii |  Další
Další článek, který by Vás mohl zajímat je o tom, jak koním upravit boxy, aby pro ně bylo příjemné v nich být a aby se cítili dobře. Je to velmi důležité, protože od jejich nálady se odvíjí jejich výkony, pracovitost a pozornost.

V boxech by mělo být sucho a každý by měl mít rozměry alespoň 3x3 m, aby koně měli dostatek prostoru a pohodlí. Musíme dávat také pozor na teplotu ve stáji, ideální je mezi 10°C a 15°C, neměla by být vyšší než 25°C. Důležité je, aby ve stáji nebyl průvan a světlo, protože koně mají rádi slunce.Box by neměl mít kluzkou podlahu, která by měla být z trvanlivého materiálu se sklonem k odtokovému žlábku. Důležitou součástí boxu se právě žlab. Měl by být v rohu, asi 80 až 90 cm od země. Nejpraktičtější je, když kůň potravu konzumuje přímo ze země. Dveře od boxu by se měly dobře otevírat směrem do chodby, nebo se používají i posuvné dveře na kolejích.


CBG Cross Country - výsledky

24. dubna 2011 v 20:27 | Sii |  Deník LSR
Dnes ráno k nám z Brna dorazila Bára, která se účastnila CBG Cross country, její pomocná ruka Peggy a náš skokan Bluz De Jezz. Druhé kolo bylo o poznání lepší než to první. Jezz skoro ani jednou nezaváhal, i když udělal malou chybku na těžké závíodní trati. Ta ho sice odsunula, ale ne moc daleko. LSR sice neskončilo na stupních vítězů, ale hned pod ním! V druhém kole jsme vybojovali skvělé 4. místo! Když se sečetly body z první i druhé soutěže, celkově jsme dopadli také jako čtvrtí! Máme z toho obrovskou radost! Slavíme a i když nemáme medaili, máme skvělý pocit!
.

.

Fotky z dnešního dne

24. dubna 2011 v 19:58 | Sii |  Fotogalerie
Dnes u nás bylo venku zase moc pěkně, takže jsem pěkný den využila k relaxování na sluníčku a focení. Pořídila jsem několik momentek z dnešního dne - Aniččinou vyjížďku, Andeeho Fila, Elvise a Antedota ve výběhu, Báru a mnohem více dalších fotek. Snad se Vám budou líbit, přeji příjemné prohlížení!
Elvis

24. dubna 2011 v 18:31 | Sii
Jméno: Elvis
Přezdívka: Elvík, Elvisek
Show name: ---
Plemeno: Český norik
Barva: Bay blanket
Pohlaví: Valach
Zaměření: Anglické ježdění, rekreační ježdění
Věk: 4
Potomci: ---
Popis: Elvise jsme získali od našeho známého pana Novotného, který vlastní stáj, kde dříve pracovala naše jezdkyně Bára. Elvis je moc milý kůň, vhodný k rekreaci, práci s dětmi a odpočinkové vyjížďky. Dříve ho pan Novotný využíval dokonce i pro hipoterapii. Na druhou stranu je velmi všestranný, ovládá základy drezury i malé skoky, ale není to žádný sportovní kůň. Přestože je ještě docela maldý, má dobré zkušenosti s prací s lidmi a nebývají s ním problémy. Kvůli jeho klidné povaze ho můžeme svěřit i menším dětem z našeho jezdeckého klubu.
.

Sedlovna

22. dubna 2011 v 11:51 | Sii |  Fotogalerie
Rekonstrukci sedlovny jsme si vzali k srdci a začali jsme hned, jak jen to bylo možné. John sehnal dělníky, kteří pracovali rychle a novou podlahu stihli za jedno dopoledne. Odpoledne jsme pak všichni malovali a pak jsme připevňovali obklady. Věšák na uzdečky a ohlávky byl za pár vteřin na zdi, obrázek pověšený, hodiny funkční, světlo svítilo, podlaha vytřená. Už jen stačilo dokoupit držáky na sedla. Ty se nám bohužel nikde nepodařily sehnat, tak jsme tam zatím museli nechat ty staré, které už dosluhují. Chybí tam ještě odkládací bedna, ale to vše přijde časem. Ještě to není zcela hotové, ale myslím, že to vypadá dobře. Omlouvám se za špatné světlo na fotkách, nejsou moc pěkné, ve skutečnosti sedlovna vypadá lépe.Úklid v klubovně

21. dubna 2011 v 12:37 | Sii |  Deník LSR
Před pár dny jsem uklízela naši klubovnu. Popravdě v tom není až takový rozdíl, protože různé pomůcky na ježdění zůstaly v koutě a stále vypadají poněkud neuklizeně. Ale dělala jsem pořádek na poličkách, poskládala jsem všechny papíry, srovnala jsem je, hezkly vyskládala na poličku. Největší změnu zaznamenaly zdi. S Johnovou pomocí jsme sundali držáky na sedla ze zdí, protože ty se vlastně vůbec nepoužívaly. Místo nich jsme zeď vyzdobily obrázky. Myslím, že to byl dobrý nápad sundat sedla, protože tam akorát překážela.

Obrázky na stěnách místo držáků na sedla.


Výsledky - Svod modelů Arabských plnokrevníků

21. dubna 2011 v 11:25 | Sii |  Deník LSR
Jak jistě spousta z Vás ví, Jana Š. pořádala již druhý ročník Svodu Arabských koní. Minulý rok jsme se neúčastnili, ale tentokrát jsme to jen tak nenechali. Přihlásili jsme se sice až na poslední chvíli, ale nelitujeme!
Každý kůň ve své katrgorii mohl dostat maximálně 30 bodů. Proběhla dvě hodnocení, jedno od poroty, druhé od diváků. Podíváme se, jak jsme dopadli my.


Velikonoce

21. dubna 2011 v 10:40 | Sii |  Deník LSR
Konečně začaly Velikonoční prázdniny. My Velikonoce až tolik neprožíváme, spíš je využíváme k novým projektům, protože je na vše víc času. I já mám prázdniny, ale na ranch chodíme stále, protože koně nepočkají. Možná jim také dáme v pondělí nějakou dobrotu. Tentokrát je volných dnů celkem málo a já je mám všechny nabité. Trochu mi vadí, že se nebudu moct naplno věnovat ranchi a stránkách. Chtěla bych, aby se přes prázdniny stihla obnovit klubovna, potom bych chtěla napsat další díl Divočiny, konečně zveřejnit Elvisův profil, udělat nový kabát blogu. Je toho celkem dost. Doufám, že alespoň částečně něco stihnu. Užívejte si prázdniny a můžete čekat určitě nějaké články.


.

Nová sedlovna?

18. dubna 2011 v 20:46 | Sii |  Deník LSR
Už několik dní na ranchi koluje myšlenka, zda nezrekonstruujeme naši starší sedlovnu, která se nachází v pravém křídle stájí, oddělená pouze přepážkou od koňských boxů. Je celkem malá, ale věřím, že by se s tím dalo něco dělat.

Prodloužili bychom zeď, udělali novou omítku a podlahy. I vybavení by bylo nové. Ale problém je v tom, že nevíme, kde seženeme potřebné materiály. Dřevo na obklady, podlahu, stojany na sedla, věšáky, bedny.. Na nic z toho nemáme materiál. Buď necháme starou sedlovnu, nebo se pustíme do komplikovanějšího kroku. Každopádně výsledek by byl určitě lěpší. Kdybychom se do toho pustili, budeme si na to muset vyhradit čas, kterého zvláště teď nemáme zrovna dostatek. Co na to říkáte Vy?


Takhle bychom si to nějak představovali! :)
.
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.