Květen 2011

Výlet do Lisabonu

31. května 2011 v 20:31 | Sii |  Deník LSR


Vím, že tu teď nějakou dobu nebyly články a omlouvám se, že jsem Vám nedala vědět, co se děje.
Už asi měsíc jsme měly zarezervované lístky do Portugalského Lisabonu, kam jsem se chystala v pátek 20.5. s Andy a Bárou. Plánovaly jsme si to nejen jako výlet a menší odpočinkovou dovolenou, ale také jsme chtěli shlédnout probíhající Jogos de praia Português - v překladu Portugalské plážové hry. Jedná se o takové jezdecké hry, které se konají na vyhraněné části pískové pláže. Závodí se v několika disciplínách - cross country, parkuru, westernovém ježdění a speciálních plážových dostizích. Není to nic prestižního, ani světového, ale vždy je tam opravdu veliké množství soutěžící a ještě větší davy přihlížejících. Vše se tak nese v naprosto příjemném a zábavném duchu.

Let z Prahy byl celkem pohodový - v pátek odpoledne jsme zdárně doletěli až do centra Portugalska - Lisabonu. Poté jsme se ubytovaly v hotelu, který byl celkem blízko pláže, z okna bylo vidět až na oceán. Bylo to krásné a hned dalšího slunečného rána jsme se všechny tři vydaly na ,,Jogos" (hry). Už prvního dne, kdy hry probíhaly, se tam shromáždilo mnoho lidí. Nejen, že bylo krásně, moře bylo úžasné ve spojení s koňmi a disciplíny nesmírně vzrušující. První den bylo cross country a parkur. Parkur byl sice improvizovaně postaven na menším plácku a nebyl tak obsáhlý, jako ho známe, ale byl zkrátka úžasný. U rozeskakování se nám tajil dech. No a cross country? Úžasná podívaná. Trasa vedla po obvodu vyhraněné pláže přes suché klády, kameny, vodou i po mělčině. Každý závodní kůň si zvolil svůj styl a bylo to neopakovatelné. Jídlo, které bylo téměř zadarmo, nám moc chutnalo a celý den byl báječný.


Stručné novinky a shrnutí minulého týdne

24. května 2011 v 20:56 | Sii |  Deník LSR
Minulý týden byl vcelu vydařený, protože hlavní novinkou bylo, že jsme konečně dostali počítač z opravny. V krátké prodlevě, co jsme neměli přístup na internet jsme dodělali rekonstrukci stájí a boxů v naší hlavní budově. Také se tu objevila nějaká alba s fotkami a dlouho připravovaný další díl Divočiny. Co se jí týče, chci ji zdárně dokončit a až bude u konce, ráda bych tentokrát udělala nějaký více fantasy příběh. Ráda bych, aby to bylo odlišnější, než tyto klasické příběhy s koňmi, aby tam bylo něco navíc a to nemyslím jednorožce (i když, nebyli by špatní!). Ráda bych, aby tam bylo nějaké tajemství, nebezpečí a otázky. Mimo koní se budou v příběhu objevovat nějaké nadpřirozené bytosti a celý příběh se nebude motat pouze kolem koní, ale spíš koně se budou motat kolem něj. Mohlo by to být zábavné, ne? Něco malinko už mě napadlo, ale ještě to budu muset hodně promyslet.
Dnes jsme se dozvěděli výsledky CBG Drezury - druhého kola. Vedli jsme si v něm velmi podobně jako v předchozím, takže mám obrovskou radost. Ve druhém kole jsme se umístili těsně o jeden bod pod stupni vítězů, ale mě to vůbec nevadí, Linda s Umennem si vedli moc dobře a já jim moc děkuji za vzornou reprezentaci LSR.
Teď ještě něco k designu, který jsem měla v poslední době dělat. Snažila jsem se něco tvořit, ale když nemám inspiraci, nápad, nejde to, i kdybych se na hlavu stavěla. Potřebuji trochu času na přemýšlení a vymýšlení. Příjde mi, že jsem teď v největší krizi, co se týče fantazie, za můj dosavadní blogový čas. Já vážně nechápu, jak jsem jako malá mohla sypat z rukávu jeden příběh za druhým. A teď? Bílo a stále to samé, nic nového. Zajímalo by mě, zdali tomu někdy zase přijdu na chuť!
V příštích dnech se můžete znovu těšit na nějaké informace o koňských plemenech. To je zatím vše, přeji jako obvykle - hezký den!


Acapella si hoví v odpoledním slunci v novém boxu.
.


Fotogalerie rekonstrukce stájí

21. května 2011 v 14:52 | Sii |  Fotogalerie
Jak jsem již zde několikrát psala - nedávno jsme se rozhodli pro rekonstrukci našeho pravého křídla stájí. Všechny ostatní boxy byly nové už od minulého roku, ale na tyto pravé se tak trochu pozapomnělo. Jsou to dřevěné boxy s přepážkami, vyplněné pilinami a v každém je jeden modrý žlab. Na všech dvířkách je logo našeho ranche a otvírají se díky speciálně koupeným pantům. Na kraji jsou nějaké věšáky a potřeby ke koním.

Ta zeď za boxy, která je vidět na fotkách, nemá okna. To protože z té strany nesvítí sluníčko a navíc by se díky nim dělal průvan, což koně nemají zrovna v lásce. Okna jsou na protější straně u boxů (když si prohlížíte fotky, je to ta strana za Vámi). Když jsem fotila, nebylo venku zrovna pěkně, takže mohou stáje působit smutně a temně. Není to pravda, protože bylo prostě špatné světlo. I tak jsme zvědaví, jaký budete mít na rekonstrukci názor!Mosaice před objektivem

21. května 2011 v 11:02 | Sii |  Fotogalerie
Nedávno jsem si políčila na jednoho z našich nejušlechtilejších hřebců - Mosaica. Je to moc fotogenický kůň a když se ladně vznášel uprostřed výběhu jako na obláčku, nemohla jsem to jen tak být a zamířila jsem na něj objektiv. Jeho krása se hezky fotí, bohužel je to koník trochu zlobivý, má za sebou složitou minulost a snadno ho něco rozhází. Jenomže, kdo by mu stejně odolal?Slunečný sedmý květen

19. května 2011 v 14:36 | Sii |  Fotogalerie
Sedmého května jsme k odpoledni vypustili několik koní na pastvu - klidného Heavy Jacka, De Feraru i s jejím hřebečkem Shakem a klisničku Vinnie i s její náhradní maminkou a opatrovnicí Smallvile. Přemístili se do stinné části výběhu, protože sluníčko navečer opravdu pálilo. Pořídila jsem i několik fotek, když jsem se za nimi byla podívat k ohradě. A protože byli docela blízko, nemusela jsem ani jít dovnitř. Stejně nakonec všichni přišli až ke mě pod záminkou nějakého dobrého pamlsku.Vše při starém

18. května 2011 v 20:14 | Sii |  Deník LSR
Hurá! Náš počítač je zpět!

Trvalo to dva týdny. Dva týdny jsem Vás tady nechala na suchu. Je mi to moc líto a chystám se Vám to pořádně vynahradit. Jsem Vám ale moc vděčná, že jste sem v poslední době přesto chodili. Někde jsem poslední dobou nastydla, takže teď přebývám především v posteli s hrnkem čaje. To ale neznamená, že neččinost zde bude pokračovat. To rozhodně ne.

Za minulé dva týdny se stalo mnoho věcí. Pořídila jsem spoustu fotek, mám asi tři alba. Venku bylo teď opravdu moc hezky, takže jsme venku téměř pořád. Poslala jsem také přihlášku do druhého kola drezury. V prvním si Linda vedla moc dobře, tak snad si tak povedou dál, protože trénovali s Umennem pilně.

Největší událostí bylo to, že jsme opravili stáje v pravém křídle. Levé i prostřední krídlo boxů bylo opraveno už od minulého roku, ale na boxy z rohu až k sedlovně se tak trochu zapomnělo. Teď už tam jsou krásné boxy s přepážkami, stejné jako u ostatních. Do všech také přibyli nové žlaby a podlaha je vyplněna pilinami. Fotky také budou, už mám vše nafocené.
No a hned potom se vrhnu na nový design, snad v neděli by mohl být hotov, pokud mi bude dobře.

Už zítra čekejte první album s fotkami. Přeji hezký večer!Krátké novinky

11. května 2011 v 20:59 | Sii |  Deník LSR
Bohužel, stále se nám neprátil počítač z opravny. Počítali jsme s tím už tento týden, ale z opravny se stále neozvali. Nakonec tam snad budeme muset zavolat sami. Říkali, že mají hodně práce, ale je to už týden, co jsme ho tam dávali.

Na ranchi to šlape jako hodinky. Nějaké dny jsou lepší, nějaké horší, ale poctivě trénujeme, tak snad se nám to vyplatí. Linda se vrátila z prvního kola drezury na CBG. Vedla si moc dobře a já jsem ráda, že se jí s Umennem dařilo. Snad jim ta snaha vydrží do příštího kola. Nezapomínáme na heslo - důležité je zúčastnit se, ne vyhrát - i když by to bylo jistě příjemné!

Mám hodně fotek z různých dnů, takže hned jak budu mít přístup k mým souborům, hned je zde všechny zveřejním. Potom se také vrhnu na ten nový design.
To by mělo být snad vše, hezký den!


Novinky, které chystáme

7. května 2011 v 21:12 | Sii |  Deník LSR
Poslední dobou hodně přemýšlím, jak bych to zde mohla vylepšit.

Přemýšlela jsem nad dalším projektem, který by mohl následovat po Divočině. Už jsem přemýšlela nad dějem, který se mi zatím docela zamlouvá, ale ještě nevím, jak bych ho zakončila. Bylo by to spíš do fantasy, jak byl první projekt Scream. Jakmile se vrátí počítač z opravny, zveřejním další díly Divočiny. Už jsem nafotila i několik fotek, které budu moct ale vložit až později.

Poslední dobou hodně přemýšlíme nad rekonstrukcí různých prostorů u nás na ranchi. Všechno to začalo klubovnou, potom jsme si vlastně skoro úplně sami (svými silami) vylepšili sedlovnu. Teď začínáme přemýšlet i nad vylepšením stání v pravém křídle budovy stájí. Jsou to sice moc pěkné boxy, ale oproti levému a střednímu křídlu jsou poněkud starší. Udělali bychom to hlavně podle sebe a John, který je velmi šikovný, by nám určitě dobře poradil, jak na to. Vyklízíme i maliný sklad, který je vedle sedlovny u boxů a začíná hodně hezky prokukovat. Vzhodili jsme z něj hodně různých nepotřebných věcí a konečně je tam hodně místa na překážky.

.

Co je teď aktuálního

5. května 2011 v 19:28 | Sii |  Deník LSR
Zdravím moc všechny!
Chystají se změny, čtěte dál!

Mám moc dobrou náladu a je mi moc líto, že nemůžu pořádně psát! Už bych chtěla konečně udělat nový design těchto stránek. Chtěla bych to tu, jakmile už bude vše tak, jak má být, rozjet. Chci konečně dodělat Divočinu, začíná být zase pěkně, takže každý víkend budou alespoň dva díly, pokud budu v Praze. Chci také víc dělat videa, protože mě baví. Teď, když máme nové Windows, nevím, jak se zorientuji ve Windows Movie Makeru v angličtině. Snad na to nějak půjde, protože už jsem si několikrát pohrávala s myšlenkou, že bych udělala nějaký projekt ve videu, ale nejsem si jsitá, jak bych to udělala. Musela bych nad tím pořádně zapřemýšlet.

Brzy také poůžu Lintith s lístěčky, které potřebuje na CSE. Příští týden totiž bude už počítač opravený, protože jak jsem již psala, včera přišel pán, který si ho odnesl, aby ho opravil. Snad to půjde rychle!

Od příštího týdne se to tedy pořázdně rozjede. Chci, aby Vás to tu více bavilo, myslím, že dlouhé články o novinkách (jako je paradoxně tento) Vás moc nebaví a já Vás nudit rozhodně nechci. Budu přidávat více fotek, články s radami, znovu chci obnovit články se stručně popsanými plemeny a taky bych chtěla udělat nějakou soutěž. Třeba dostih nebo výstavu určitého plemene, kde bych hodnotila hlavně podle ,,dokonalého jedince", takže o fotku vlastně vůbec nepůjde. Hodnotila bych rozhodně já jako porota, ankety mě už zklamaly. Možná bych přibrala na pomoc ještě někoho.

Chci, aby se to tu alespoň trochu hnulo, teď je hodně webů zamrzlých a já do toho pytle spadnout nechci. Budu se snažit, vždyť to dělám jen pro Vás! Pohled na klesající návštěvnost není příjemný a proto musím udělat radikální krok k lepšímu. Snad Vás to tu bude bavit více, připravujte se na změny!

Co víc říct? Pár dní zbývá do opravy PC - a pak si držte klobouky! Vše začne novým kabátem stránek.


.
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.