Srpen 2011

Prázdniny skoro u konce

28. srpna 2011 v 17:39 | Sii |  Deník LSR
Tak už nám pomalu končí prázdniny a popravdě, bude to hodně těžký školní rok. Už několikrát jsem o ranchi přemýšlela a vážně nevím, jak to budu stíhat. Chci, abyste věděli, že tu bude asi zase o trochu méně článků, protože každý den rozhodně nebudud stíhat napsat. Budu dělat přijímačky na novou školu a do toho každodenní tréninky, protože se mi blíží hodně důležité závody. Dlouho jsem to dohromady zvládala, ale tenhle rok už to bude horší a času bude zase méně.

Chci, abyste věděli, že ranch je celkem časově náročný koníček, ale stále to je jen koníček, takže bude muset trochu stranou. Články se budu snažit psát co nejčastěji, ale nechci, aby se mi z toho stala povinnost. Docházejí mi nápady, takže budu prostě psát, kdy se mi bude chtít. Nebude to třeba každý den, ale třeba se zvýší kvalita.

Doufám, že vám to nebude vadit, ale tak to prostě je, stále stárnu a času ubývá! Budu se stále snažit, ale prostě to už bude takové volnější. Myslím, že i vy to znáte a doufám, že Vám to nebude zase až tak vadit. Do školy se moc netěším, ale co se dá dělat. Mějte se zatím pěkně, brzy zase napíšu!

.


Andy a Campari - přípravy

25. srpna 2011 v 13:42 | Sii |  Deník LSR
Nedávno se Andy a Campari zúčastnili soutěže o Nejsehranější pár. Vedli si skvěle, ale já jsem vybrala špatnou fotku, takže jsem jim to trochu pokazila. Uvidím, jak dopadnou ve druhém kole, ale mě to nijak starosti nedělá. Campari to bral úplně jako hru a alespoň víme, jak na tom jsme. Každopádně se moc těšíme a chystáme se na CBG Horsemanship. Věřím, že si Campari povede lépe, protože je to vážně šikovný kůň. Jak se těšíte na poslední soutěž CBH Vy?

.

Mix fotek z internetu

23. srpna 2011 v 13:13 | Sii |  Fotky
Našla jsem pro Vás několik fotek na internetu z jiných stájí nebo ranchů. Ať se líbí!
.
.

Seattle Slew

21. srpna 2011 v 12:16 | Sii |  Koňští velikáni
Seattle Slew, vítěz Triple Crown, byl zpočátku považován za beznadějný případ. Narodil se roku 1974 v Kentucky klisně My Charmer a otci Bold Reasoningovi. Měl vrozenou vadu - vybočené koleno. Kvůli tomu ho všichni na začátku odsuzovali.

Když byl Seattle Slew prodán, dostal se do rukou trenéra M.B. Turnera. Ten ho v New Yorku poslal do prvních dvou startů, které vyhrál. Pak už následovalo Campagne Stakes, kde Seattle Slew doslova převálcoval koně s náskokem skoro 10 délek v nejrychlejším čase, jaký byl kdy dvouletým koněm na stejné vzdálenosti předveden. Jelikož musel být kvůli nohám vždy šetřen, byly to jeho jediné tři starty v sezoně, ale i ty mu stačily k zisku titulu Nejlepší dvouletý.


Následujícího roku 1977 se Seattle Slew poprvé objevil na dráze v allowance dostihu, který vyhrál o 9 délek. Pak následovalo Flamingo Stakes, kde opět zvítězil. Wood Memorial Stakes Slew vyhrál o 3 délky.
Nebylo se tedy čemu divit, že do prvního dostihu trojkoruny nastupoval jako favorit. A tuto roli si udržel, protože získal další zlato. V druhém dostihu trojkoruny opět nezklamal. Dosažený čas byl druhým nejlepším v historii. Všichni čekali, zdali Slew zvítězí i Belmont Stakes. A nečinilo mu to nejmenší potíže. Zvítězil lehce o 4 délky a společně s tím získal titul vítěze Triple Crown.

Majitelka si přála, aby Seattle Slew startoval ve Swaps Stakes. Trenér byl proti, vzhledem k hřebcovým nohám. Bohužel se start konal. Slew skončil až na 4. místě, ale i tak se stal Koněm roku. Následovala výměna trenéra. Po prodělání nemoci se Seattle Slew vrátil a další dva dostihy vyhrál.


Poté se Seattle Slew utkal se slavným Affirmedem. Vítězství si na konto připsal Seattle. Další dostih ve Woodward Stakes lehce vyhrál o 4 délky. Poslední dostih famózního koně se odehrál v Aqueductu. Hřebec se rozloučil vítězstvím o 3 délky. Poté působil až do konce svých dnů na Three Chimneys Farm, kde lehce trénoval pod sedlem a těšil se dobrému zdraví až do roku 2002, kdy v noci klidně zemřel ve svém boxu.

Seattle Slew na dráze získal celkem 14 vítězství, 2 druhá místa a jedno čtvrté místo ze 17 startů. Nese tituly Nejlepší dvouletý, Nejlepší tříletý, Kůň roku, Nejlepší starší a v žebříčku Top 100 koní USA je na 9. místě. Byl také uveden do Síně slávy.
Zplodil mnoho potomků a jeho vnuk byl mimo jiní i Cigar, také velice úspěšný kůň, o kterém jsme tu již mluvili.

.

Neaktivita

19. srpna 2011 v 18:57 | Sii |  Deník LSR
Zítra odjíždím na týden pryč, takže články nebudu moct psát. Pokusím se však ale nějaké přednastavit - bude to jeden článek o jednom ze slavných dostihových koní, který se zde zveřejní v neděli. Další článek bude v úterý, což budou zřejmě nějaké zajímavé fotky z internetu, tak snad se Vám budou líbit. Poslední článek tu bude asi ve čtvrtek. Snad se tu nebudete úplně nudit, když tu teď na chvíli budou články ob den. Další sobotu se vracím, takže napíšu už já. Potom bych ráda udělala další díl Mlhy Průzračnosti.
Užívejte si prázdniny, já se zatím loučím.

.

Ve stáji

18. srpna 2011 v 17:45 | Sii |  Fotogalerie
Fotogalerie z dnešního podvečera ve stáji stráveného u koní. Dnes bylo opravdu krásně a o to hezčí bylo odpolední slunce. Snad se Vám budou fotky líbit.
.
.

Články již brzy

17. srpna 2011 v 20:06 | Sii
Opět se omlouvám, že moc nepíšu. Momentálně jsem hodně unavená a času mám také málo. K tomu v sobotu odjíždím na soustředění, takže jsem se o prázdninách zastavila jen na chvíli. Je obtížné stíhat vše dohromady, tak se prosím nezlobte, že je web trochu stranou, připravuji se totiž na důležité závody, které jsou na podzim. Zítra se pokusím přidat fotky a přednastavit i něco na příští týden, až tu nebudu. Díky za pochopení a prosím, buďte teď shovívaí!
.

Co se děje na LSR

16. srpna 2011 v 9:12 | Sii |  Deník LSR
Poslední dny trpím na nějakou zvláštní ztrátou fantazie, kdyby se to tak dalo říct. Vůbec nemůžu přijít na to, o čem bych Vám sem měla psát, tak to zachraňuji jen aktualitami, články o koňských velikánech, fotkami a sem tam napíšu projekt, který však závisí na hezkém počasí. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadají mě žádné nové a originální články. Co Vy byste tady nejraději uvítali?

Dnes ráno odjela Bára na druhé kolo Endurance. Jelikož už ví, do čeho jde, chápe, že to nebude na první místo, ale nejlépe na to čtvrté, na kterém minulé kolo dopadla. Je tam hodně dobrých dvojic z velkých a známých stájí.
Ostatní si na ranchi nemůžou užívat ani pěkného počasí. Dnes jsme ráno Báru vypravovali do mlhy, což mě opravdu zaskočilo. Naštěstí se to teď začíná trhat, ale vypadá to jako na podzim. Ještě aby začalo sněžit.
Zellweger si teď užívá odpočinku po dostihu a Amigrelli se zabydlel stejně dobře jako on. Děti v jezdeckém klubu jsou z něho úplně vedle a každý se chce projet na novém poníkovi. To jsme zvědaví, kdo na něm nakonec bude jezdit, ale o tom rozhodne až Bára (trenérka), když se vrátí z Endurance. Děti jí drží palce.
Takže jediný, kdo teď trénuje, je Andy, která má před sebou poslední závod - v Horsemanshipu. Rozhodně ji to však nestresuje. Je to pro ni spíše taková hra, stejně jako pro Campariho. Ostatní jezdci poctivě připravují všechny koně na nadcházející menší závody, kterých je teď všude plno. Je to sice volnější, ale musíme trénovat pořád, protože jinak koně vypadnou ze své kondice.

Co se týče blogu - jak už jsem psala - moc nepíšu. Je to hlavně díky tomu, že i já už trénuji a nemám čas. A když už ho mám, jsem hrozně unavená a to jdu pomáhat na ranch. Proto mi nezbývá moc času na blog. Ráda bych psala nějaké články, ale nevím jaké. Teď se toho totiž momentálně moc neděje. Napište tedy, jaké články by se Vám tu líbily a jaké máte rádi. Nepříjde mi totiž dobré zavalit Vás fotkami nebo jen nudnými aktualitami. Měla bych to střídat, ale už mi došly nápady. Jaké byste měli Vy?

.

Ruffian

14. srpna 2011 v 15:41 | Sii |  Koňští velikáni
V Kentucky se roku 1972 narodila tmavá kobylka Ruffian. Její otec byl úspěšný Reviever a matka Shenanigans. Tehdy se začal psát příběh dalšího legendárního koně.

Ruffian byla snadno trénovatelná, ale měla bujnou povahu. Byla to uličnice, spíš jako hřebeček, než klisna. Nebyla zuřivá, ale byla tvrdá, nezávislá a svéhlavá. Zbožnovala běh a měla dlouhý krok. Narodila se, aby soutěžila.
Trenér Whiteley ji poslal poprvé na start do Belmontu, kde vyrovnala traťový rekord. Poté zvítězila ve Fashion Stakes v Belmontu. Majitelé pochopili, že mají něco neobvyklého. Poté zvítězila Astoria Stakes v Aqueductu, kde překonala svůj předchozí rekord. Vypadalo to, že s každým startem je Ruffian rychlejší.


Její první pokus o 6 furlongů skončil vítěztvím. Následovalo vítězství v Spinaway Stakes v Saratoze, kde opět běžela 6 furlongů v ještě lepším čase.

Jako neporažená několikanásobná vítězka stakes, bleskurychlá, prvotřídní a šikovná, byla Ruffian vybrána jako šampionka mladých klisen roku 1974.
Od té doby nadále závodila na stále delší vzdálenosti a s čím dál většími výdělky. Vyhrála 7 furlongové Comely Stakes, o deset dní později 1 míli dlouhé Acorn Stakes. Ruffian nastoupila na 9 furlongů dlouhou trať Mother Goose Stakes, kterou překonala s čtrnáctidélkovým vítězstvím.
Nyní Ruffian čekaly tři závody American Filly Triple Crown. Tisíce diváků chtělo být svědky toho, jestli Ruffian dokáže vyhrát tento titul. Vždy úžasná Ruffian se prodrala dopředu a doběhla si pro zlato.


V Belmont Parku se Ruffian při závodu zranila. Žokej se ji snažil zpomalit, ale Ruffian nechtěla a stále běžela dál i přes to, že měla přetrhané vazy a polámané kůstky v noze. Byl to její poslední dostih.
Veterináři se ji snažili zchránit, ale po opraci si dezorientovaná Ruffian poškodila nohu ještě více a proto ji museli veterináři uspat, aby už dále netrpěla. Vlajky v Belmontu byly staženy na půl žerdi v onen osudný den roku 1975.

Takto odešla Ruffian shodou neštastných tragických událostí. I když její kariéra travala pouze 13 měsíců, zařadila se mezi nejlepší dostihové běžce všech dob. Nejen, že nikdy nebyla poražena až do svého zranění, ale dokonce ji v žádném závodu nikdy nikdo nepředběhl.
Ruffian je pohřbena s hlavou směřující k cílové čáře.
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.