Září 2011

Neaktivita

26. září 2011 v 21:32 | Sii
Omlouvám se za trvající neaktivitu. Tyto stránky jsou momentálně poslední, nad čím přemýšlím a doufám, že se nezlobíte, když jsem si tu teď dala trochu pohov. Jsem unavená, takřka bez volného času a mám strašně moc práce. Možná se Vám to bude zdát spíše jako výmluva, ale je to pravda. Jsem teď nejvíc časově a i vlastně celkově vytížená za poslední snad dva roky. Nevím, proč se všechno seběhlo takhle k podzimu, ale zkrátka je toho moc!

Na stránky jsem rozhodně nezapomněla. Vše se vrátí do normálu začátkem října - konkrétně snad v neděli. Musím vydržet tento týden, který bude asi nejnáročnější. O státím svátku mám ještě více aktivit než o všedních dnech, takže také ještě trochu vydržte a já Vám to vynahradím od příštího týdne.

Díky za pochopení!
Sii
.

Práce až nad hlavu!

15. září 2011 v 18:54 | Sii |  Deník LSR
Nevím jak vy, ale ze začátkem školního roku na nás padá spousta práce ze všech stran! Tréninky, úkoly, dodělávání věcí do školy a ještě mnoho dalších věcí, které by Vás asi nezajímali. Každopádně jsem strašně utahaná, nic nestíhám, pořád mám nějaké starosti a chodím pozdě spát. Nevím, jestli je to kvůli tomu, ale ještě jsem k tomu chytila rýmu. Na ranchi se teď moc neukážu, abych ostatní nenakazila. Nemoc je to poslední, co jezdci potřebují. Nepochybuji, že jsou také už unavení, ale se začátkem října by se to už vše mělo uklidnit.

To je zatím vše, uvidím, jestli mi zase někdy zbyde čas a napíšu.

.


Secretariat

11. září 2011 v 12:05 | Sii |  Koňští velikáni
Posledním koněm, kterého si představíme, bude legendární Secretariat. Mohutný ryzák, přezdívaný Big Red, se stal počátkem sedmdesátých let ve Spojených státech doslova národním hrdinou.
Secretariat se narodil roku 1970 na Meadow Farm rodiny Cheneryových. Chod farmy spočíval na Helen, všeobecně známé jako Penny - dceři nemocného pana Chenerya. Hřebeček byl krásný již jako hříbě a Penny si myslela, že z něj nic nebude. Jenže trenér Lucien Laurin to viděl jinak.
První a neúspěšný start nechal Secretariat rychle za sebou a hned napodruhé vyhrál o šest délek v Aqueductu. Potom ho Laurin poslal na start Sanford Stakes, kde již zvítězil.


V Hopeful Stakes byl hřebec ještě lepší. Žokej Ron Turcotte ho dovedl z první pozice do cíle. Ryzák vyhrál postupně Futurity Stakes, Champagne Stakes, Laurel Futurity a Garden State Stakes. Byl zvolen americkým Koněm roku, což se žádnému dvouletému předtím ani potom nepodařilo. To však nebylo ještě nic proti tomu, co Secretariat předvedl jako tříletý. První dostih Bay Shore Stakes v Aqueductu vyhrál. Pak se však zjistilo, že Big Red měl absces v hubě. Do Kentucky Derby již mnoho času nezbývalo, a tak tým kolem Secretariata dělal co mohl. On však nezklamal a v prvním dostihu trojkoruny zvítězil a jeho čas dosud nebyl překonán.


Ve druhém dostihu v Preakness Stakes Secretariat zvítězil opět v historicky nejrychlejším čase dostihu. Do třetího dostihu Triple Crown se ryzák vyřítil ještě rychleji než kdy jindy. Náskok, s jakým Secretariat zvítězil, byl ohromující. O 31 délek porazil druhého koně. Trojkoruna a pozice nejlepšího koně všech dob byly definitivně jeho.

Secretariat závodil ještě v několika dostizích, ale bylo už jasné, že se stal legendou. Po posledním závodě byl odvezen na Claiborne Farm, kde ho čekala kariéra plemeníka. Bohužel, v roce 1989 musel být utracen pro schvácení kopyt, ale zůstává na něj živá vzpomínka srdcích všech.

Secretariat byl na světě prostě jenom jeden.

Den ve znamení úklidu

10. září 2011 v 18:16 | Sii |  Deník LSR
Dnes jsem se už od rána vrhla na veliký úklid stájí. Dalo mi to opravdu zabrat, ale byla to docela zábava. Začala jsem dopoledne a skončila jsem až teď k večeru. Dnes bylo venku krásně, takže se mi pracovalo opravdu dobře. Uklidila jsem sedlovnu, kancelář, stáje, zkontrolovala jsem jízdárny a ohrady. Proto jsem dnes nebyla moc u počítače a nepsala jsem. Zítra mám v plánu napsat další díl Mlhy průzračnosti a snad by tu mohly být ještě nějaké články. Omlouvám se, že jsem přes týden moc nepsala, měla jsem dost práce. Tak zatím krásný večer a užijte si zbytek tohoto krásného dne!

.

Vzhůru na Horsemanship

6. září 2011 v 19:46 | Sii |  Deník LSR
Poté, co jsme hned první den odeslali přihlášku, nás dnes opustila Andy s Camparim, aby se přesunuli do areálu CBG, kde se bude odehrávat jejich soutěž. Jelikož Horsemanship je hlavně o důvěře a psychice, Andy rozhodla, že bude lepší jet tam s Camparim co nejdříve, aby si zvykl na prostředí. Je to poslední disciplína v Czech Breyer Games, takže doufáme, že se Campari zachová jako doma a ukáže, ja je s Andy sehraný. Snad se bude líbit porotě vystupování naší dvojice a my jim samozřejmě přejeme co nejvíc štěstí. Je to naše poslední šance na medaili, ale o to nám zase až tak nejde. Já to beru s nadhledem a když se nezadaří, nedá se nic dělat! Takový je život!

Bára s Chury Alim se již vrátily z Endurance, ale ještě není jasno, jak jsme nakonec dopadli. Zástupci našeho ranche doběhli totiž úplně stejně jako dvojice z Ranche Perla, takže se ještě zkoumá, kdo byl rychleší.. Takže čekáme a kolísáme mezi čtvrtým a pátým místem. Uvidíme!

.


První den školy, první pořádný pracovní den na LSR!

1. září 2011 v 13:09 | Sii |  Deník LSR
Na prvního září se moc lidí netěší, ale já jsem se naštěstí dokázalka smířit s tím, že tomu neuteču a moc to neřeším. Jelikož už jsme začali trochu trénovat v srpnu, nebylo pro nás tak těžké nastoupit do té každodenní rutiny. Občas se daří, občas ne, někdy je klidný den, jindy se semele hned několik věcí najednou. Začínáme se teď se začátkem školního roku dostávat do toho správného chodu. Venku teď bývá nádherně - krásné počasí, slunce, příjemná teplota, zkrátka úžasné babí léto. Slyšela jsem, že září má být teplé a vydařené, takže se máme na co těšit.

Bára s Chury už dokončily svůj závod a teď už jen čekají na výsledky. Podle toho, co říkala Bára po telefonu si vedly dobře, netroufá si však říct, na jaké místo to bude. Já jim přeji umístění kolem 5. příčky. Konkurence byla obrovská a nějaké výkony byly naprosto úžasné (třeba účastníci z FF ranche nezkalamy, nebo také dvojice z ranche od majitelky Vivi). Těšíme se na ně, až se vrátí a až nám Bára dopodrobna řekne, jaké to bylo. No a pak už poslední závod - Andy s Camparim a CBG bude za námi. To tak rychle utíká!

Na ranchi panuje skvělá nálada, možná že je to i tím pěkným počasím. Jezdci se těší na každý den, i když občas přicházejí odpoledne zablácení nebo mokří. Dostihová sezóna je již u konce, takže Zellweger už má pohov. Linda tedy přesedlala opět na parkur a společně s Domčou připravují naše ,,angličáky". O naše zástupy ,,westerňáků" se starají naši ostatní jezdci - Peggy, Annie, John, Andy a případně Bára, která přeskakuje mezi disciplínami a naším jezdeckým klubem. Všechno zatím šlape tak, jak má. Stnad to tak vydrží co nejdéle.

O prázdninách jsem stihla opravdu hodně věcí - alespoň to, co jsem chtěla, to jsem uskutečnila a jsem spokojená. Teď mě čeká jen dopsat Mlhu průzračnosti, snad to stihnu než začne zima, protože to by focení potom nebylo moc příjemné. Příběhy mě baví, takže pak na jaře třeba zase příjdu s něčím novým.

To je pro dnešek vše. Krásný den!

.
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.