Říjen 2011

Faraday k novému majiteli

30. října 2011 v 15:07 | Sii |  Deník LSR
Dnes se za námi zastavil jeden majitel z blízké stáje a měl zájem o nějakého z našich koní. Bylo to už hodně dlouho, co k nám naposledy někdo přišel s takovým návrhem. Samozřejmně, že většina našich koní není na prodej, ale máme také několik koní, které jsme chovali hlavně k pozdějšímu prodeji. Jeden z nich byla i Faraday, jedna z našich TWH klisen, které jsme se ujali, protože byla trochu zanedbaná. Majiteli se moc zalíbila a projevil o ni zájem. Faraday nás tedy nakonec opustí. Domluvili jsme se na krásné ceně, která se rovná jejím kvalitám. Místo Faraday možná přijede jiná klisna, ale o tom až jindy.

Abych to uvedla na pravou míru - už se chvíli dívám na svou sbírku a je jasné, že mezi ní mám své favority. Jelikož se SM prodávají v setech, mám i nějkolik koní, kteří třeba nejsou úplně vydaření, nebo jsou poškrábaní a podobně. Rozhodla jsem se, že nějaké z nich přemaluji. Právě klisna Faraday nebyla z těch nejvydařenějších kousků, měla téměř oranžovou srst a proto by jí prospěl nový kabátek. Ráda bych takto proměnila ty méně oblíbené koně v originální kousky a tím pádem má sbírka byde trochu vyjímečnější a bude v ní i něco ze mě. Hodně ráda kreslím a chystám se i na humanitně zaměřenou školu, proto si myslím, že tento směr bude teď nejzajímavější jak pro mě, tak i pro Vás. Na Faraday začnu pracovat zřejmě v průběhu tohoto týdne, jak budu mít čas.

Co na to říkáte?

.
Z Faraday se chystám udělat klisnu zbarvenou jako black tobiano.
Mám dost problémy s bílou. Vypadá to, že Faraday bude nakonec vraná.
.

Fotky z Chuchle

23. října 2011 v 17:44 | Sii |  Fotogalerie
Dnes jsem zase po dlouhé době navštívila dostihové závodiště v Chuchli. Byla zima, ale nakonec jsem tam vydržela 8 dostihů a vzešlo z toho i pár povedených fotek. Bylo zataženo, proto jsou fotky z dostihů ke konci trochu nekvalitnější. Vybrala jsem nějaké, tak snad se Vám budou líbit.
.
.

Rychlá aktualita

20. října 2011 v 13:30 | Sii |  Deník LSR
Na blog mi poslední dobou zbývá míň a míň času. Teď mám dost práce i o víkendech a je to tady taky vidět. Chodí sem míň a míň lidí, já to ale chápu. Nepřidávám, protože nemám čas, nebo náladu. Bála jsem se, jak to budu zvládat, ale teď je to vážně těžké. Je mi to líto!
Další článek bude nejdříve zítra, v sobotu jedu do Chomutova a v neděli možná půjdu (pokud bude hezky) s mou kamarádkou na dostihy do Chuchle. Vzala bych foťák, takže by tu třeba mohly být nějaké fotky. To je snad vše, už zase musím letět!


Mlha průzračnosti - čekejte dnes!

16. října 2011 v 11:56 | Sii |  Deník LSR
Náš nejnovější projekt Mlha Průzračnosti se pomalu dostává do finále. Dnes ráno jsem si přečetla, co nám ještě zbývá a vyšlo mi to na 2 díly. Kapitolu šestou nafotíme určitě už dnes. Už odpoledne budete mít možnost přečíst si ji. Jelikož je dneska venku hezky, půjde snad dobře navodit atmosféra léta. Byli bychom šli fotit už teď, ale zatím je venku moc ,,chladné" slunce a zima. Proto počkáme do odpoledne, kdy bude tepleji a bude lepší světlo. Určitě se máte na co těšit a abych Vás navnadila, připravila jsem pro Vás jednu speciální fotku, která má něco společného s příštími dvěma díly.

Další díl již dnes odpoledne!
.
.

Zaplétání hřívy koně

14. října 2011 v 20:26 | Sii |  Další
Zapletená hříva se využívá hlavně na jezdeckých kolbištích, při parkuru nebo drezuře. Podtrhuje eleganci koní a navíc si při zaplétání hřívy si můžeme vybrat z několika možností.
.

Kůň a pes

13. října 2011 v 13:34 | Sii |  Další
Dnes mám pro Vás docela zajímavý článek.
Kůň a pes si mohou velmi dobře rozumět. Stačí si rozmyslet, čemu všemu chceme koně a psa naučit, ale musíme mít dostatečně trpělivosti. Ze začátku si na sebe musí kůň i pes zvyknout. Kůň se nesmí bát štěkotu, pes zase řehtání nebo klapotu kopyt.


Bezpečnostní vybavení jezdce

10. října 2011 v 20:29 | Sii |  Další
Mám pro Vás krátý orientační článek o tom, jaké používat bezpečnostní vybavení při jzdě na koně. Jsou to všeobecně známé zásady, ale vždy je dobré si zásady zopakovat. Tyto pomůcky se nejvíce uplatňují při práci s dětmi a pokud na Vašem ranchi funguje nějaký jezdecký klub, měli byste na bezpečnost členů rozhodně dohlížet. Podíváme se tedy rychle a ve stručnosti na to, co by měl mít každý jezdec při jízdě v terénu nebo i na obyčejném tréninku v jízdárně.


Nedělní novinky

9. října 2011 v 11:38 | Sii |  Deník LSR
Venku je stále větší zima a je mnohem nepříjemnější v tom počasí trénovat. Proto se jezdci stahují do haly jako vosy na med. Upřímně, ani mě není moc příjemné přebíhat venku po pozemcích mezi jízdárnami v této nepříjemné teplotě. Nařídila jsem jezdcům oblékat se od hlavy až k patě, protože nechci, aby nastydli (jako já). Ano, já jsem zase znovu nastydla. Nevím, kde jsem opět tu rýmu chytla. Možná že je to z toho rychlého ochlazení. Máme plné ruce práce zateplovat stáje, protože oken v našem velkém účku (naše stáje jsou do U) je opravdu hodně. John ve skladu váže balíky slámy a my (holky) je pak cpeme do oken. A když to děláte třeba hodinu, začnete mít ledové ruce a to nemluvím o tom, že na Vás celou dobu táhne. Ve stájích se speciálními boxy máme vytápění, jenže tam můžou být jen něčím indisponovaní koně.

Stále netrpělivě čekáme na výsledky Horsemanshipu. Ať už to dopadne jakkoli, jsem na Andy a Campariho strašně pyšná. Ne nadarmo se říká to nejlepší na konec a to se vyplnilo i v případě našich účastnících se dvojic. CBG už je za námi a já jsem překvapená, jak dobře jsme si vedli. Bylo nám ctí účastnit se takové soutěže.
Přemýšlím poslední dobou nad Mlhou průzračnosti. Odehrává se v létě a teď to rozhodně na léto nevypadá. Jeden díl v tomto počasí nafotit snad můžu, ale ne celý zbytek. Budu to muset ještě nějak domyslet.
Teď hlavně čekejte na blogu fotky z tréninků v hale, protože tam je teplo a fotí se mi tam nejlépe. Takže, zatím přeji pěkný den!
.
.

Odpolední trénink v hale

8. října 2011 v 21:25 | Sii |  Fotogalerie
Dnes ještě před tím, než padla tma, vyrazila Linda s Amaraccem do jízdárny v hale, protože venku začínala být docela
zima. Zkusili nějaké kavalety a potom už se vrhli na cviky z drezury. Amaracco měl teď od tréninků trochu oddech, ale je nám jasné, že ho musíme stále udržovat v kondici. Po tréninku Přišla pro Amaracca Bára a odvedla ho do stáje, aby Lindě trochu ulehčila práci. Ať se fotky líbí!Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.