Zaplétání hřívy koně

14. října 2011 v 20:26 | Sii |  Další
Zapletená hříva se využívá hlavně na jezdeckých kolbištích, při parkuru nebo drezuře. Podtrhuje eleganci koní a navíc si při zaplétání hřívy si můžeme vybrat z několika možností.
.


.
Nejčastěji se plete koňská hříva do takzvaných ,,bobánků". Jsou vhodné pro koně s kratší a řidší hřívou a svazují se gumičkami. Můžete je zaplést do různých velikostí, to záleží jen na Vás. Opticky vypadá lépe, když bude počet bobánků lichý, tím předejdete efektu ,,rozpůlení krku".
.
Můžete je zaplést buď úplně těsně u krku, nebo mírně visící na jednu stranu.
Pokud má kůň hustší hřívu, je lepší bobánek zašít, protože drží pevněji než ty s gumičkami.
.
.
Španělský cop vypadá trochu vznešeněji. Tento způsob je vhodný pro velmi dlouhou a hustou hřívu, kterou mají hlavně barokní či španělská plemena. Z kratší hřívy než po spodní linii krku zaplést nejde.
Jednoduchou úpravou hřívy je "mřížka". Ta se nejvíce vyjímá na koních s dlouhou hřívou. Vytvoříme jí postupným vytvářením malých culíčků, které v další a další řadě spojujeme střídavě do tvaru mřížky.
.
Dbejte však na to, že se hříva po každém zaplétání se poškozuje. Proto by hříva měla být zapletená po co nejkratší dobu, určitě ne víc než jeden den.
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.