Listopad 2011

Novinky z uplynulých dnů

16. listopadu 2011 v 20:18 | Sii |  Deník LSR
Tak, po celkem dlouhé době jsem se rozhodla zase napsat nějaké novinky. Moc jich není, ale vzhledem k tomu, že jsem teď na internetu chvíli nebyla, hodí se.

Ne, že bych nechodila jen na blog, jsem teď tak unavená a zaneprázdněná, že jsem počítač už ani nezapla snad týden. Toto pololetí je ve škole důležité, v lednu hned po Vánocích budu dělat talentové zkoušky, později ještě nějaké a navíc máme teď sezónu závodů a jsem proto opravdu hodně vyčerpaná. Nechci, abyste si mysleli, že se každý den odpoledne někde flákám. Volno, státní svátky, prázdniny nebo víkendy pro mě znamenají celodenní trénink, většinou mám volno tak den a to se snažím hlavně nabrat trochu sil, i když musím dělat talší várku úkolů, co kvůli dopoledním tréninkům zameškám. Takže jsem vážně unavená. Pomalu přestávám zvládat tohle všechno najednou a proto budu psát méně, chci, abyste s tím počítali. Nevím proč, ale zdá se mi, že sem zatím stále chodí docela dost lidí a to mi dělá radost.

Taquarenté - nová klisna TWH, která přijela před dvěma týdny se pomalu sžívá s prostředím. Zatím jsme jí pod sedlo nevzali, především proto, že je teď poslední dobou velmi špatná smogová situace venku. Nemělo by se moc vycházet, takže koně pouštíme ven jen ráno, kdy vzduch venku není zase až tak strašný. V průběhu dne padne mlha a ta drží špatný vzduch nízko. Je to vážně nepříjemné. Proto trénujeme jen v hale, kde se navíc nedá moc větrat. Je to teď zkrátka všechno složité.

Někdy v blízké budoucnosti udělám Taquarenté profil, možná zatím bez fotek, protože venku je jen samé listí. Také bych chtěla udělat pár jejích fotek pod sedlem. Už se těším, až napasne sníh, protože na něm se fotí nejlépe. Někdy před Vánocemi by mohl přijet nový kůň, protože zřejmě zase nějakého našeho odchovance prodáme. Nuže, uvidíme. Toť zatím vše.
.
.

Nový přírůstek

1. listopadu 2011 v 19:44 | Sii |  Fotogalerie
Nedávno jsem už psala, že se k nám na ranch chystá nová klisna. Před několika dny jsme si ji vyhlédli na jedné aukci. Má krásnou vranou srst a širokou lucernu. Nejvíc nás na ní uchvátilo, že má obě oči modré. Když přijel přepravník, vyběhla ven jako tanečnice. Začali jsme jí říkat Tanečnice už od té doby, co jsme se na ni chodili minulý týden dívat. Pohybuje se elegantně a vznešeně a chody mimochodníků také ovládá skvěle. Koupili jsme ji přibližně za stejnou cenu jako jsme prodali Faraday, ale na její kvality je to úžasné. Já jsem si jí moc oblíbila a moc se mi líbí její zbarvení. Má překrásné jméno - Taquarenté.

Původně jsem chtěla udělat Tanečnici strakatou, ale jakmile jsem udělala první bílou vrstvu, zjistila jsem, že moje bílá je asi trochu zatuhlá a neroztírala jsem tak, jak jsem očekávala. Ani dvě vrstvy nebyly hladké a já jsem se začínala bát, že jsem to pokazila. Tak jsem se rozhodla, že ji přetřu na černo, protože ta byla v pořádku. Poté jsem dodělala modré oči a kopyta. Hlavní problém jsem měla s tou bílou a proto povrch není úplně to pravé. Ale snažila jsem se to zakrýt a snad to dopadlo dobře. Nakonec jsem docela ráda a líbí se mi více než před tím. Myslím, že zbarvení, co jsem vybrala je vhodné a mě se na ní moc líbí. Co říkáte vy?

Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.