Prosinec 2011

Walker poprvé ve výběhu

31. prosince 2011 v 10:25 | Sii |  Fotogalerie
Dnes časně ráno jsme do výběhu vzali našeho nového painta Walkera. Už od rána to vypadalo, že dnes bude hezky a bylo moc pěkné světlo. Proto jsem vzala foťák a pořídila jsem pár fotek. Snad se Vám budou líbit!Walker

31. prosince 2011 v 10:16 | Sii

Jméno: Walker
Přezdívka: ---
Show name: LSR Walker
Plemeno: American Paint horse
Zbarvení: Black frame overo
Pohlaví: Valach
Zaměření: Westernové ježdění
Věk: 5
Potomci: --- (valach)
Popis: Walker je klidnější kůň a je spíše samotářský. Minulý majitel ho velmi poctivě trénoval a proto má možná Walker lepší vztah k lidem, než k jeho koňským kolegům. Naštěstí mezi našimi ostatními valachy není žádný dominantní jedinec, který by s ním měl potíže, takže Walker s koňmi nevychází špatně. Má rád přítomnost jezdců, takže nejradši zůstává ve stáji v centru dění. Je to velmi chytrý kůň, vždy poslouchá jezdce a jeho pobídky. Všichni si myslíme, že má před sebou velkou budoucnost a bude se umisťovat na předních příškách různých westernových soutěží.
.
.
.

Taquarenté

31. prosince 2011 v 10:13 | Sii
Jméno: Taquarenté
Přezdívka: Tanečnice
Show name: ---
Plemeno: Tenessee walking horse
Zbarvení: Black
Pohlaví: Klisna
Zaměření: Westernové ježdění
Věk: 6
Potomci: ---
Popis: Taquarenté říkáme Tanečnice už od té doby, co jsme se na ni chodili dívat ještě před tím, než jsme jí koupili, protože se pohybuje velmi elegantně a vznešeně. Při chodech má vysokou akci a dobře také zvládá mimochody. Je to temperamentní klisna, velmi sportovní a užívá si života. Je to vidět i když je jen ve výběhu. Zatímco ostatní klisny jen líně přežvykují, Taquarenté běhá od jednoho plotu ke druhému a zkoumá vše, co se kolem šustne. Ráda si také hraje s hříbaty, bylo by skvělé, kdyby v budoucnu někdy nějaké měla, protože by určitě zdědilo mnoho jejích dominantních vlastností.
.

.

Walker - nový valach APH

30. prosince 2011 v 12:26 | Sii |  Fotogalerie
Dnes ráno za nepříjemného sychravého počasí dorazil na náš dvůr dlouho očekávaný přepravník s novým přírůstkem mezi naše koně. Před pár měsíci jsme si vybrali na jednom ranchi pěkného painta jménem Walker. Už jsme se na něj moc těšili. Vzrůstově je menší, zato je však velmi poslušný, protože je vytrénovaný a naučený od minulého majitele. Bude to skvělý kůň na westernové závody.

Walkerův a Taquarentin profil jsem chtěla udělat dnes, ale zatím je venku ošklivo, takže je nemůžu nafotit. Do konce prázdnin bych to však chtěla stihnout. Teď pro Vás přináším pár fotek z haly.


.

Krásné Vánoce

24. prosince 2011 v 15:28 | Sii |  Deník LSR
Ráda bych všem popřála krásné a klidné prožití Vánoc, hodně štěstí,
zdraví, lásky, dárků a pohody. Pořádně si užijte dnešní Štědrý den
a samozřejmě nastávající prázdniny. Snad nám i někdy zasněží..


Před Vánoci

18. prosince 2011 v 14:28 | Sii |  Deník LSR
Po chvíli zase píšu. Dnes si půjdu koupit nové barvy na přemalovávání, bílou a asi hnědou. Před několika dny jsme se rozloučili z dalším z našich koní - AQH Billa Bongem. Byl to jeden z našich odchovanců a dostal se do nových rukou.

Brzy by k nám měl přijet jiný valášek, také to bude Quarter horse a už se na něj moc těšíme. Uvidíme, jakou bude mít povahu a nadání a potom se rozhodneme, jaký z našich jezdců se k němu bude nejvíce hodit. Jakmile se bude chystat příjezd, dám Vám vědět.

Schází mi ještě nafotit naší novou obyvatelku Tanečnici a doplnit jí profil, Zellwegerovi a Amigrellimu do jejich profilů doplnit zbarvení. To by pak asi bylo všechno.

Včera jsem dělala jeden byt, protože jsem to potřebovala do školy. Proto Vám sem dám pár obrázků, jak vypadá, protože by Vás to mohlo třeba zajímat.

To je zatím vše, mějte se pěkně.


Co se bude dít a co bude následovat?

7. prosince 2011 v 21:46 | Sii |  Deník LSR
Čím bych začala.. Mám toho hodně, co bych chtěla říci a proto bych byla ráda, aby si tento článek přečetl každý, kdo sem alespoň trochu rád chodí.

Budu se opakovat, ale nevím jak se to děje, že času mám stále méně a méně. Není důležité, abyste věděli co dělám, ale nechci, abyste si mysleli, že se poflakuji každé odpoledne někde venku a nemám do čeho ,,píchnout".

Ve skutečnosti je to takhle. Cítím se trochu provinile, že na blog teď píši málo. Občas mě přepadají zvláštní myšlenky, které raději zaháním. Na těchto stránkách jsem strávila tolik času a ani nevíte, kolik mě to naučilo. Blog jsem založila v roce 2007 a od té doby jsem se naučila hrozně moc věcí. Blog není jenom o obsahu. Díky tomu, že jsem napsala už asi tisíc článků jsem se naučila používat český jazyk a i když to zní trochu směšně, ve škole už nemusím přemýšlet, jak se jaké slovo píše, protože už jsem ho stokrát psala do různých článků a používaja jsem ho v rozdílných kontextech. Už nemusím přemýšlet, kde bude čárka. To je fajn a moc to oceňuji. Strávila jsem tady nad vším tolik hodin, s každým detailem jsem se piplala, protože jsem puntičkář (jo, vím to). Dovedla jsem to všechno k obrazu svému a proto se mi nechce (ani nebudu) tuhle všechnu práci jen tak zahazovat. Miluji svůj blog a i když se tomu třeba už nevěnuji úplně naplno, to všechno, co mi přinesl, se zapomenout nedá. Je jasné, že někdy přestanu psát, ale bude to rozloučení s úctou. Kdo ví, kdy to bude.

Jsem nervózní, když nemůžu psát články. Nemám z toho dobrý pocit. Potom však příjdu na blog a vidím, že i po dvou týdnech ,,ničeho" navštěvuje tyto stránky skupina asi 30 lidí. Každý den sem příjdou a sledují, jestli je tu něco nového. Budu se snažit, aby sem nechodili zbytečně. Díky.

Nemám čas. Dělám hodně těžký sport a navíc jsem v 9 třídě, jsem teď strašně vytížená. Navíc mě vybrali mezi reprezentanty ČR a proto budu trénovat ještě více. Chápejte, po takovém tréninku se vrátím v 6 h a jdu si raději zdřímnout. Pak musím udělat úkoly a další den se opakuje vše znovu. Státní svátek pro mě znamená celodenní trénink. Volno mám v neděli a občas v sobotu. To věnuji odpočinku. Chtěla jsem jen, abyste věděli, proč. Je toho teď na mě moc, když jsem byla mladší, vše se dalo stíhat. Nechci, abyste se k tomuto nějak vyjadřovali. Chci, abyste jenom věděli, že bych psala moc ráda častěji, ale prostě už nemám tu možnosti. Teď jsem např. 2 týdny ani nezapla PC a kamarádky si stěžují, proč nechodím na facebook. Neměla jsem prostě zapotřebí počítat zapínat a neměla jsem ani chvíli, kterou bych tomu věnovala.

Teď k tomu hlavnímu. Co bude dál - na kapacitě článků se asi nic nezmění. Chci teď hlavně přemalovávat - to mě opravdu baví. O vánočních prázdnínách budu mít snad trochu času a udělám tak jednoho, možná dva koně. A samozřejmě fotky. Škoda, že ještě není sníh. Na sněhu se krásně fotí.

Díky návštěvníkům a těším se na další rok, i když krok tohoto blogu bude trochu uvolněnější.
Napíšu snad brzy! Užívejte si zatím krásný předvánoční čas.
Text, photos and design by Sii (LSR). Don't coppy please.